Busko jezero

Moderator/ica:emin

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Busko jezero

Post Postao/la Seha » 27 ruj 2008, 20:13

Elvis-SLO je napisao/la:Bistro !
ps:jasko jak šaranđija si,makar ja to znam,ŠEHA te prati u stopu (ili obratno) he he he
:D :lol: :D BISTRO
Elvise nije uopste vazno ko je bolji. Nije ovo nikakvo takmicenje ko zna vise ko zna bolje.
Tu smo da podijelimo misljenje, lijepe fotografije i iskustva te da se druzimo i pomognemo jedni drugima koliko god mozemo. To je poenta (bar ja mislim da jest).
Za sve drugo sto jednom "Mica" rece : Ima ring, ima 100 metara prsno :mrgreen:

Bistro i bez sikiracije
slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la AlaS » 27 ruj 2008, 21:13

ima i bacanje kamena s"ramena
a moze i natezanje konopca :)

slazem se sa tim da ovo netreba da bude neko natjecanje jer obicno tad izbijaju sukobi
kao sto je bilo sa Drillom nekad davno na ovom forumu i neponovilo se vise

svi smo mi u nekoj tehnici ili vrsti ribolova bolji od drugih
slika
Bistro

jasmins
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:04 srp 2008, 11:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la jasmins » 30 ruj 2008, 13:52

Bistro raja!Slazem se sa alasom,i Sehom.Nismo tu da se takmicimo ko ce bolje,i ko ce vise.Nego da popricamo i izmjenimo iskustva,da pomognemo ako mozemo i ako hocemo.Govorim u svom imenu!Lovim samo za sebe,i za svoju dusu.Ako nesto ne znam nije me sramota da pitam.Nista nisam znao o Buskom pa sam pitao,i dobio dosta odgovora.Hvala svima,jos jednom.Zao mi je,ako je kasnije ispala drugacija slika,Nije bila namjera.

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la Elvis-SLO » 30 ruj 2008, 20:58

Bistro raja :D
to je samo šala nema tu nikakvoga prepucavanja,SAMO ŠALA ! :D nisam sorte ja čovjeka za svađanje...samo JOKE je bijo...ŠALA MALA (tu smo da se šalimo) :)
BISTRO od Elvisa
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.

bosnjo
Haman Štela
Postovi:31
Pridružen/a:19 kol 2009, 13:47
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la bosnjo » 20 kol 2009, 21:58

Bistro
Zna li neko kako radi riba na plovak ovih dana na Buskom?


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la Seha » 23 kol 2009, 15:08

Nemam pojma kako radi babuska.. Valjda se javi neko ko pici dole.

Dobro nam dosao ! <dobrodosli>
slika

bai
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:19 srp 2010, 19:26
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la bai » 16 ruj 2010, 00:26

Bistro
ja sam Ado iz Zenice prvi post ovdje da napišem
Vidim da je stara tema ali da osvjezim
Ove godine sam 8 puta bio na Buškom jezeru
Prvi put 2.Maja kada je vodostaj bio kao nikad do sada jedino 70tih godina kada je se punila prvi put brana.
Oko 10 metara u plusu je bila
Ako neko zna mjesto kod šahtova tada je voda bila tačno kod šahta, rimski most se nije vidio ni na mapi a kamoli u vodi.Tada je bilo dobrog ulova Oko tih šahtova i oko Pumpne stanice Brana.
Imali so dosta vremena pa smo išli poslje toga u razmaku po dvije tri sedmice, ulova 2 puta nije bilo nikako po par riba samo.
Prošli vikend smo isto išli oko Šarene kuće nije ništa radilo na rimskom mostu su pecali klenćiće na waser kuglu i i to je to.
Onda smo obilazili malo i odlučili smo da odemo po prvi put na donje malo jezero.Kao i obično nakrmili smo dovonjo i počeli da sjedimo i zabacivamo.
Krma je bila bijeli hljeb i crvici od brašna.
Nakon 5-6 sati Baba je počela da radi ko luda, klen ni jedan.Bilo na hljeb i glistu kukuruz isto je uzimala sve mamce
babuške je bilo i previše pa smo je vraćali nazad.
Idući vikend ako sve bude kako treba opet ćemo ići i mislim da će mo opet na malo jezero
Najviše mi je se svidjelo zbog dubiske metode i čitav dan nisam zapeo negdje i otkino olovo/udicu
Auto je blizu pa se stvari ne moraju nosati po onom kamenjaru.Ribe ima samo treba nakrmiti dobro i doce ona samo strpljenja.Na malo jezeru nam čuvar nije dolazio tako da neznam kako šta i koliko se plaća.Na velikom jezeru je 10KM.Da još nadovežem ljudi su pričali i još pričaju za veliku količinu zmija na jezeru pogotovo na kamenjarim.Ja za ovo 8 puta ove godine i bio sam znaći i u JUNU JULU I AUGUSTU sam samo dvaa puta vidio zmiju i to one što plivju u vodi. Sreća da nisam vidjeo one prave otrovnice koje bi me 100% otjerali sa jezera na drugu starnu.
Dole sam viđo isto i ribara koji isključivo ganjaju soma oko manastira i Šarene kuće mada ja nisam nikad ni jednog uhvatio dole a pokušavo sam na debele gliste i sl.

Sada je vodostaj skoro pa normalan Rimski most se vidi do pola tj vide se oni lukovi do pola.
Napisa se ja svašta a i biće i slika dok postavim

Želio bih da mi se javi na PP ili ovdje neko domaći sa tog kraja pa da stupim u kontakt sa njim pa da vidimo šta se da uraditi na jezeru da bi se upecali neki veći primjerci šarana ili soma

Po meni najbolje jezero što se tiće pecanja i kampovanja ali kada je vodostaj normalan.

Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”