Busko jezero

Moderator/ica:emin

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 02 sij 2008, 23:03

Elvise sto se tice Buskog jezera cijena dnevne dozvole ti je 10 km.Vikend dodje 15.Sto se tice kampovanja mozes kampovati i najbolji tereni za kampovanja su na livanjskoj strani.Ovamo duvanjska strana je vecinom nepristupacna za kampovanja.


sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la sehic » 10 sij 2008, 15:50

Jedan jaran me poziva na proljeće na Buško i jedva čekam da vidim te ljepote.
sehic

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Elvis-SLO » 19 sij 2008, 22:22

E HVALA RAJA !!!
AKO KO BUDE IŠAO NEKA SE JAVI NA PP
ELVIS-BISTRO

Avatar
JAFFA
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:07 vel 2008, 11:38
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUŠKO JEZERO

Post Postao/la JAFFA » 03 ožu 2008, 20:14

Busko jezero definitivno jezero za ribolov i odmor pogotovo nocni ribolov tj odmor.Neopisivi dozivljaj kada noc padne a odsjaj jezera nekako spusti nebeski svod na dohvat ruke pa to je odmor za oci i dusu,a u svitanje pocne raditi riba pa se covjek izmeraka do besvjesti.Definitivno Busko za ribolov.

Bistro jafa

jasmins
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:04 srp 2008, 11:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Busko jezero

Post Postao/la jasmins » 05 srp 2008, 07:10

Pozdrav!Molio sam za informacije o Hutovom blatu,bila je greska,mislio sam na Busko jezero.Ako iko ima bilo kakve informacije,bio bih jako zahvalan.Gdje se lovi?Kako se lovi?Jeli iko lovio,i kakvi su rezultati?Zanima me,jeli dozvoljena upotreba camca?Dali je dozvoljen nocni ribolov?Za bilo kakve informacije,iz srca hvala.Jasmin!


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la senad » 06 srp 2008, 16:42

Bistro, Jasmine.
Izgleda da su ovi, koji su isli na Busko, na odmorima. :D
Ja sam bio jednom ove godine, ali je to ciljani lov babuške kada ona dolazi u jedan kanal pripremajući se za mrijest.Čisto da se izmerakam.
Znam da jezero ima dosta šarana, babuške i previše, podbile, turskog klijena, oštrulja i soma.
Tačne terene ti i ne znam, ali se nadam da će se javiti neko ko je iz tih krajeva da ti predlozi neku lokaciju.
Jezerom inače gazduju, činimi se, tri udruženja - livanjsko, tomislavgradsko(duvanjsko) i ovo koje gazduje dijelom gdje se nalazi taj kanal na kojem sam ja lovio, tako da tu moze biti odstupanja od pravila, da nije isti rezim za cijelo jezero (taki smo, na zalost).
Eto, toliko od mene, a ako sta jos saznam, javim.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la Seha » 06 srp 2008, 20:50

Dobro dosao Jasmine.
Evo da i ja dodam koju pametnu dok Senad nesazna informaciju vise :? .
Jasmine klikni na link pa pogledaj malo o ribolovu na Buskom jezeru.

http://bistrobih.ba/Video_BB_Busko_jezero_Plovak.php

Imas jos dosta video snimaka o ribolovu na pocetnoj stranici pod rubrikom video klipovi.
Velika je to voda i koliko sam skontao zelis loviti sarane. Odvoji bar 5 dana za ovu vodu jer sarani puno migriraju u velikim akumulacijama i po pravilu su nomadi koji kad popasu svu klopu nastavljaju dalje. Moj ti je savjet da probas na dnu jezera izmedju brane i pontonskih kaveza za uzgoj ribe koji ih vjerovatno samim hranjenjem ribe u kavezima tjera da se vracaju na to mjesto kad su u potrazi za hranom.
Naravno lovi na pristojnoj udaljenosti od kaveza da nebi naisao na nekog "neuroznog". :D
Nadam se da smo ti bar malo pomogli i nek je Bistro kad budes lovio tu vodu.
slika

jasmins
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:04 srp 2008, 11:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la jasmins » 07 srp 2008, 14:14

Hvala Senadu,i Sehi za informacije.Mnogo ste prijazni,drugo nisam ni ocekivao.Nesto sam saznao nadam se,da cu sakupiti jos kakvu informaciju.isli bi krajem avgusta,i ostali bi bar 10 dana.Ali mormo sto vise saznati o toj vodi,da nebi isli na slijepo.Dali se da kampirati,i jeli dozvoljen camac?Kakvi se sarani love?Jeli neko ulovio nekog veceg?Jos jednom hvla.BISTRO!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la Seha » 07 srp 2008, 14:32

Jasko tu smo da pomognemo jedni drugima u ovom lijepom sportu. Pretpostavljam ako ces camac koristiti za razvlacenje sistema i prihranjivanje neces imati problema.
Tako je na vecini otvorenih (divljih) voda u BiH. Na vecni takvih voda je zabranjen sam ribolov iz camca mada se na to pravilo skoro niko i neosvrce. Jos jedna glupost vise u nakaradnom zakonu o slatkovodnom ribarstvu.
Kampovanje je dozvoljeno i pouzdano znam da se na terenima izmedju brane i ribnjaka svake godine ulovi dosta velikih i lijepih sarana.
Nadam se da cete dobro loviti i da ces kad se vratis iz ribolova postaviti ovdje koju sliku.

Bistro
slika

jasmins
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:04 srp 2008, 11:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la jasmins » 07 srp 2008, 15:27

Seha,svaka cast,da si uzeo vrijeme i napisao.Sto se tice camca to je samo za razvlacenje,i hranjenje.Molim te,reci mi sa koje strane je to mjesto?Sa Livanjske,ili sa Duvanjske?Mi mislimo,da bi prije ribolova dosli,i pogledali terene,i malo posondirali.Jos jednom,SVAKA CAST!

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la Elvis-SLO » 07 srp 2008, 17:07

Bistro
Jasko,što se tiče sve ove raje ovdje gore na forumu svi su O.K. i svi su spremni da pomognu,to sam doživijo na svojoj vlastitoj koži :D naravno dok sam tražijo kakvu pomoč...a što se tiče ŠEHE i MIRZE ...nisi ni napisao šta trebaš oni več skaču i odogovaraju...prava raja..a i bogami drugi su takvi...a za njih dvojicu skidam kapu !!!!pa nek ti je BISTRO jasko na buškom
BISTRO
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.

jasmins
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:04 srp 2008, 11:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la jasmins » 07 srp 2008, 17:59

Elvise,puno hvala i tebi.Vidim,svi ste vi pravi momci,prave sarandzije.Posto smo nas dvojica blizu nadam se,da cemo se i upoznati.Naravno,zelio bih,da upoznam i Sehu,i Senada i sve ove dobre momke.Ako ikad bude kome sta trebalo,tu sam.Zaduzili ste me,puno.Elvise,kad ti ides na SICKI BROD?Pisi kakva je to voda,i kako se lovi.Bistro!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la Seha » 07 srp 2008, 18:22

Jasko iskreno nemam pojma koje drustvo upravlja tim dijelom vode gdje je brana koja se zove ja mislim HE Orlovac. To i nije problem jer dozvole svakako kupujes na vodi od cuvara pa je i svejedno kome ces dati za dnevnu dozvolu 10 KM :wink: .
Ma Jasko nema frke kakvo zaduzivanje. Da je srece svi bi trebali pomagati jedni drugima jer ova nasa zajebancija jos uvjek nije priznata od Olimpijskog komiteta :D .

Hajd dajete i vi meni jedan savjet! Kako proci Sloveniju a neplatiti 35 eura za putarinu ? :mrgreen:
Nije mi do love vec je princip u pitanju.

Pozdrav i Bistro
slika

jasmins
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:04 srp 2008, 11:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la jasmins » 07 srp 2008, 18:46

Uh,to je vec malo teze pitanje.Prije par dana je bilo u jednim hrvatskim novinama,i to za mislim,da je bilo za okolinu Maribora.A tamo nije bas moj teritorij.Pisite gdje lovite,ako nije neka tajna,i kakvi su rezultati.Volio bih,da upoznam par dobrih voda u Bosni.Pa ida se dogovorimo za neki zajednicki ribolov.BISTRO!

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Busko jezero

Post Postao/la Elvis-SLO » 07 srp 2008, 21:11

Jasko nema zime,ti si se samo javi na PP i upoznačemo se ! :D mene ima svuda...od KOSEZA jezera,VRHNIKE,KOČEVLJA...ITD (odakle si ti)? :?: pa možemo i skupa koji put zabaciti...
a što se tiče ŠIČKOG BRODA idem dole oko 15tog jula ako dobije slobodno???kažu prava stvar a ima i jedna reportaža od MIRZE do bola !!!!! :D :) a ako odem i biče koja dobra slika jer ima stvarno veliki riba...(jedva čekam ! :)
PS:ŠEHA samo da ti kažem nema šanse da prođeš putarinu da neplatiš 36eur,znam da je bezveze za turiste,ali oni stopaju skupa sa policijom pored putarine i odmah moraš da kupiš vinjetu NEMA šanse da prođeš (stopaju samo strance)
e toliko to ti je iz prve ruke INFORMACIJA !
Bistro
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”