Jezero Smoluća

Moderator/ica:emin

Odgovori
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jezero Smoluća

Post Postao/la senad » 20 stu 2008, 21:55

Prekjučer me uhvatila "žuta minuta", i jednostavno sam morao negdje otići na vodu.
Pošto sam bio ovo dana nešto lijen, umoran od života i penzionerski nastrojen, odlučih da odem probati loviti šarana ( :mrgreen: ), a pošto mi se, kad sam prošle godine bio na ovom jezeru isto dopalo, odlučih da dva dana provedem na Smolući.
Trebao je sa mnom ići jedan jaran, pa je otkazao, te sam se dvoumio da li da odem sam ili da maltretiram naredni period sve oko sebe ako mi se ovo izjalovi.
Ipak, odlučih da odem.
Na vratima me nazva Azim (jaran što je otkazao odlazak sa mnom) i kad je čuo da ja ipak idem, predomisli se i on i krenusmo.
Već je bilo kasno i molio sam boga samo da stignemo za vidjela, da se stignemo raspremiti.
Srećom, na jezero smo stigli taman da se raspremimo i raspalimo vatru do mraka.
U autu smo se smrzli (ne radi mi grijanje) i vatra nam je jako prijala.
Uz vatru sam vezao sisteme jer mi ništa nije bilo spremljeno, te smo čumurali sa ribočuvarom.
Oko 21:00 se počeo hvatati mraz po šatoru, a vedro nebo je stavljalo do znanja da će ga ujutro biti još više.
Do 23:00 nismo imali nijednog udara i otišli smo na počinak.
Mislio sam da imamo dovoljno vreća i garderobe, te da će daske koje sam postavio ispod šatora biti dovoljna garancija da nam neće biti hladno tokom noći.
Na žalost, nisam bio u pravu.
Smrzli smo se!

slika
slika

Par puta me hladnoća budila i JA (sa nadimkom "kameni spavac") sam jedva dočekao kad sam vidio da je svanulo.
Izašao sam i jedva (uz pomoć WD 40 koji sam imao u autu) naložio vatru.
U to je iz šatora (jedva) izašao i Azim.

slika

Vruća jutranja "3u1" kafa je praaavo prijala, ali smo prije toga morali odmrzuti vodu kraj vatre.
Jedino šta nam nije smrzlo je kineski radio koji nam je radio svu noć.

slika
slika
slika

Morao sam i kukuruze odlediti.

slika

Azim je malo bacao varalice i na drugi-treći zabačaj zakačio jednog klijena.

slika
slika
slika
slika

Pošto se ništa nije javljalo, mene je spucala "umjetnička" zbog magle i čudnog svjetla, pa sam malo hodao oko jezera i pokušavao uhvatiti neku lijepu slikicu.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Oko 11:00 se digla magla i ugrijalo je i sunce.Gušterali smo i uživali nakon što smo se dobro navukli zime.
Oko 12:00 se javi na jedan štap.Mali golać uze na smjesu riblje hrane i hljeba.

slika
slika
slika

Nekih pola sata kasnije, jedan ljuskavac, takodje mali.

slika
slika

I to je bilo sve za to, faktički, 22 sata koliko smo bili na vodi.Još par lijepih slikica.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Povratak u autu bez grijanja nas je dotukao, i mislim da smo izgledali jako čudno ostalim učesnicima u saobraćaju sa navučenim kapama od dukserica.
Nadam se samo da neću iskihati (mislim bukvalno) ovo što smo se posmrzavali.
Ma i ako iskišem, vrijedilo je biti kraj vode.

Bistro!

P.S.Šeha, pola sata smo pokušavali smotati šator, ne ide, pa ne ide.Ostao je do pola sklopljen u autu.Vidjeću ima li na youtube uputstvo. :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ZANDER » 20 stu 2008, 22:06

Super slike,e brate vrijedilo se je smrznuti za ovu ljepotu od jezera i prirodu oko njega.Da si ponio rakiju sa sobom nebi ti bilo hladno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Bistro! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la senad » 20 stu 2008, 22:09

Eh, ti misliš da sam ja baš toliki levat. :wink:
Šta misliš da je u ovoj smedjoj flaši na kojoj i piše "acidi boricid" (nisam imao druge), nego vatrena voda za unutrašnje obloge.
slika
Domaća! :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Seha » 20 stu 2008, 23:04

Auuuuu svaka cast na ovom mrazu valja "predeverat" do jutra!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f8Gvo4VWA3w[/youtube]
Evo link pa vidi kako se demontira pop up sator.
slika

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la roko » 26 stu 2008, 20:56

Imenjak prosao si a na kafu svratio nisi :? mogli ste se malo odmrznut pa za rajvosa .....bistro ....


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la senad » 28 stu 2008, 10:36

Bistro, imenjak!
Bili smo knap sa vremenom, mislio sam navratiti da te zamolim nešto da mi odradiš (vezano za jedan dio za auto), ali jednostavno ne stigosmo, ovo je sve bilo na silu jer me uhvatila "žuta". Do zadnje minute i nisam znao da ću ići.
Ovo za ovaj dio za auto - Alas mi se nešto raspitao pa imam njegovu varijantu, a ako šta zapne, javim se.
Pozdravi ekipu i čujemo se.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la roko » 28 stu 2008, 12:59

ok moze poslao sam mirzi malo novosti sto su se desile kod nas sa slikama naravno pa nadam se da ce ti to poslat...zovi ako zapne i bistro Bih ma gdje da si..................

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 28 stu 2008, 22:01

senad je napisao/la:Bistro, imenjak!
Bili smo knap sa vremenom, mislio sam navratiti da te zamolim nešto da mi odradiš (vezano za jedan dio za auto), ali jednostavno ne stigosmo, ovo je sve bilo na silu jer me uhvatila "žuta". Do zadnje minute i nisam znao da ću ići.
Ovo za ovaj dio za auto - Alas mi se nešto raspitao pa imam njegovu varijantu, a ako šta zapne, javim se.
Pozdravi ekipu i čujemo se.
Bogami svaka cast za hrabrost,ali i svaka ulovljena riba u datom momentu ima svoju vrijednost bez obzira na velicinu.Pod uslovom da se uskorije vrijeme ne zaledi jezero Smoluca a tebe uhvati zuta minuta javi se pa mozemo opet otici na pecanje ali prenociste ce biti kod naseg domacina u cuvarskoj kucici gdje ima i pec da se lijepo nalozi a i sama pozicija za lov sarana u ove hladne dane je tu odma uz kucicu,doduse ima panjeva ali sta je tu je,ja se zovem Zajim i provodim dosta vremena na toj prelijepoj vodi,o kojoj sam ovisnik,ako budes u hori bujrum Adi ima moj broj telefona pa dodjite zajedno.BISTRO.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la senad » 01 svi 2009, 18:09

zajko je napisao/la:...ja se zovem Zajim i provodim dosta vremena na toj prelijepoj vodi,o kojoj sam ovisnik,ako budes u hori bujrum Adi ima moj broj telefona pa dodjite zajedno.BISTRO...
Eto, Zaim pozva, i mi dodjosmo. :wink:
Preksinoć se vratih, Adi i Zaim su još na vodi.
Vrijeme nas nije poslužilo, bilo je dosadnog vjetra, svako malo kiša, prvu noć smo imali pljusak, a Adi me sinoć zvao - isto stanje-isto odstojanje.Vrijeme je i dalje promjenjivo, a ni prognoza nije obećavajuća.
No, bilo je lijepog druženja, bisera, zezancije, premingera, domaće iz pletare, vranca, skupog hercegovačkog (bog mu zdravlja dao :mrgreen: ).
Mirza - veterinar(Mengele :mrgreen: ) je bio zadužen za štimung i išlo mu je od ruke, mada se tetak znao ljutnuti :wink:
Prelijep tri dana koja su jako brzo protekla.No, obaveze zovu, pa sam morao ranije napustiti ovo društvo.
Idu slike.

Moj prvi ulov.
slika

Zajko u akciji.
slika
slika
slika
slika

Mirza u akciji.(Ova je spala)
slika
slika

Adi u akciji.
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Koja se strast vidi u očima (kod obojice), bojim se da će ti Sena, ako vidi ovu sliku, biti pravo ljubomorna :twisted:
slika

Mirza u akciji.
slika
slika
slika
slika
slika
Šatro - poljubac kao čestitka, a ustvari, predigra je počela. :twisted:
slika

Opet "tetak" u akciji.
slika
slika

Zajko"meditira" :wink:
slika

Drugi dan, Mirza i Zajko su "pristavili" grah koji je bio za 10!Po mojoj mjeri ljut, mada je Mirza "huktao" ko parna lokomotiva. :mrgreen:
Posljedice takvog graha su bile jako "zvučne".
Kod nekih ne.
Zbog "stolice". :twisted: :mrgreen: :wink:
slika

Evo malo " 'nako " slika.
Zajkin rod-pod
slika

Koštro kojeg je neko uhvatio (ne'am pojma ko)
slika

Školjka koja je sada kod mene u akvarijumu.
slika
slika

Adi pajki.
Sedativi (čitaj: Preminger) su vani, nije mi se dalo unositi u šator :wink:
slika

Mada kažu da slika govori više od riječi, ova bi ostala nedorečena.Jer, slika bi rekla - Mirza pije sok.
A Mirza bi rekao - "Vala, ne mogu rakije bez soka nikako!"
Zato su dvije čaše pred njim. :wink: :mrgreen: :twisted:
slika

Glavni kuhar uz grah.Vrijednica naša.
Mirza, ovo ozbiljno mislim, nije ironija, tetak nije u pravu. :wink:
slika

Ova zamalo nije u grahu završila. :wink:
slika

Eh, evo i ja u akciji.
Jes' da sam iscupao swinger Adiju i da sam upleo sve štapove, ali sam akciju priveo kraju uspješno (sreća, mali šaran bio).
Šta ću, očito nemam talenta za šarandžije. :oops:
slika
slika
slika
slika

Sad par "onako" slika.
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Ovo je patka-mutant - ima dvije glave :mrgreen:
slika

Zajko, koji je i imao najviše ulova, ponovo u akciji.
slika
slika
slika
slika

E onda, najbrža kontra Bosne i Hercegovine nastupa - Adi i 14.700
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Zadnji dan mog boravka na jezeru, posjetili su nas Zlaja i Kera. O Zlaji i njegovim boilama, biće govora na stranici.Zlaja pravi boile koje ne zaostaju za kupovnim.
Naprotiv!
To jutro nismo imali udara.Kada je došao Zlaja, donio svoje boile, rekao Mirzi da na štap stavi "jednu crvenu i pola zelene" (ma šta to značilo), nakon sat vremena, Mirza je imao udar i povukao ribu, koja mu je, na žalost, spala.Ali je bio udar.
Da ne prepričavam priču sa Pelagićeva koju nam je pričao Zlaja, kako rekoh, vjerovatno ćemo i na forumu o njegovim boilama, a nadam se da će se i Zlaja sam uključiti na forum i reci nam koju na tu temu.
slika
slika

I tako, negdje pred veče, morao sam napustiti ovo društvo.Zahvaljujem se Zajki, Mirzi, Smaji, Edi, Zlaji, Keri i Adiju, na prelijepa tri dana, na prelijepom jezeru, u prelijepom druženju.
Nadam se da ćemo to, uskoro, ponoviti!

I nebo je plakalo mojom tugom, što sam morao kući. :wink:
slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la montana » 01 svi 2009, 18:32

To jezero lici na ovo moje. Prelijepo, samo da dijaspori budi osjecaje. Evo pijem kafu i okreno fildzan za tebe, pa kaze da imas puno puteva, nekakav kukuruz... evo sahat-kula pokazuje ti 4:32 ujutro. Imas nekakvu slomljenu vagu i nesto ogromno na njoj. Evo patke nekakav glas ce se procuti. Meni sve lici da ce ti se potpis obistiniti.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la senad » 01 svi 2009, 18:39

Hehehe.
Hvala, hvala.
Ali, da ne bude ono gledanje u fildžan: "Imaš dva puta - prvi put ne znam ko bi te mogao, ali drugi put ću te ja!"
Bistro, Montana, a i ostalima.
Odoh sad kući, 36 sati na poslu je previše i za mene, iako sam 12 prespavao :wink:
Vozdrica!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Seha » 03 svi 2009, 14:10

Mejra je dofinitivno pukla na Adija :mrgreen:
Cestitke majstori jos jedno druzenje za pamcenje. Steta sto sam tako blizu ,a tako daleko !

Montana tvoji komentari lagano ulaze u arhivu , "stranka ima velike planove za tebe" ................. :lol:
slika

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 03 svi 2009, 20:43

Seha je napisao/la:Mejra je dofinitivno pukla na Adija :mrgreen:
Cestitke majstori jos jedno druzenje za pamcenje. Steta sto sam tako blizu ,a tako daleko
Montana tvoji komentari lagano ulaze u arhivu , "stranka ima velike planove za tebe" ................. :lol:
Seha jarane nemoj bit tuzan vjeruj da smo te spomenuli barem jedno hiljadu puta i vjeruj da smo imi zalili sto nisi s nama,sad ces ti ako bog da jos malo pa ovamo,e onda ce bit derneka,naravno poziciju neces moci poznati sad je to poljana covjece ,imamo i halu za sad kabrio ali nesmeta nekako ima dobru ventilaciju,cim nadjemo kakvog lima i taj problem cemo rijesiti,puno pozdrava tebi i tvojima stvarno smo mnogo piva ko zilet popili nazdravljajuci tebi.Zajko.BISTRO.

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ČupoCarp » 03 svi 2009, 21:43

BISTRO SVIMA!

U proteklih 10 dana na smoluĆoj je GORILA HALA u punom smislu rijeČi. Puno pive se popilo i druŽenje je bilo extra.
Čak su se i neke veze rodile Što se vidi na fotografiji na kojoj su dva mladiĆa iza vatrenog plamena.Od silnih zaČina
i alkohola, grah (crveni) je frkto ko saČma po hali i okolini! :shock: :mrgreen: Ja Što mi ŠarandŽije neznamo uŽivat!!!
Pozdrav: ADIJU (neblak),DOKTORU,ZAIMU (tetak),SENADU,ENKI.................................MA SVIMA!!!
NIJE VAAAŽNO KO JE KRIV . . . :lol: :mrgreen:
slika

100% CARPING

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Seha » 03 svi 2009, 21:47

Seha jarane nemoj bit tuzan vjeruj da smo te spomenuli barem jedno hiljadu puta i vjeruj da smo imi zalili sto nisi s nama,sad ces ti ako bog da jos malo pa ovamo,e onda ce bit derneka,naravno poziciju neces moci poznati sad je to poljana covjece ,imamo i halu za sad kabrio ali nesmeta nekako ima dobru ventilaciju,cim nadjemo kakvog lima i taj problem cemo rijesiti,puno pozdrava tebi i tvojima stvarno smo mnogo piva ko zilet popili nazdravljajuci tebi.Zajko.BISTRO.

E sad mi je lakse ......... Puno lakse :mrgreen:
Vi ko mobilni telefon uvjek cekate "signal" pod brezom hehe
Da vidio sam poziciju docemo akobogda ja i Adi ovo ljeto na par dana..... Zelja mi je da odlovim desni zaliv sa granjem ili drugi dio jezera.
Pozdravi mi deda Smaja, Eda,Keru,Cupa i ostalu raju.

Bistro majstore
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”