Ribolov na Modracu??????

Moderator/ica:emin

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Seha » 31 svi 2011, 08:58

Otprilike prije 30 godina sam lovio prvi put na Modracu.. Koliko je tada bilo bucova i koliki su bili to komadi to nije bilo humano. Kako prihranim za steku duzine 12 metara tako krene raub za raubom. Steta za ovu vodu za koju me vezu tako lijepe uspomene i sjecanje na druzenja nakon takmicenja sa malom rajom iz cijele BiH. Ispod hotela gdje bi odsjeli je bio neki bajkerski kafic tu sam popio prvu pivu jbt ko da je juce bilo. Nakon par godina sam odustao od takmicenja (sarani su mi oduzimali puno vremena ;) ) ali sam 2 godine isao kao trener pionirske sekcije (plovak i bacacke discipline). Zao mi te vode pravo.
slika


Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Antifriz » 31 srp 2011, 11:08

Ponukani nedavnim piskaranjem po raznoraznim portalima i dnevnim novinama kako su raznorazne nevladine organizacije i ekološka društva odlučili da uzmu stvar u svoje ruke i kako su očistili jezero Modrac od smeća, naoružamo se roštiljem, svježom mezom, hladnom pivom i ribarskim priborom odlučimo današnji dan provesti na "uređenom i od smeća očišćenom" jezeru Modrac. Prije svega smo odlučili konačno otići na "čist" Modrac i konačno provesti bar jedan dan uživajući u pogledu na jezero na kojem sam ulovio prve ribe..... Razmišljajući na koju stranu da odemo, odlučimo se tako na početak samog jezera odnosno strana sa Živiničke opštine blizu ušća rijeke Spreče u jezero..... Na samom dolasku ŠOK !!! Par fotki i povratak kući ..... a kakav šok pogledajte sami u par fotografija.... žalosno al istinito ..... samo bi volio da ove fotografije koje slijede pogledaju ljudi iz Humanitarnih organizacija koji finansiraju razna ekološka društva a ne da gledaju one po novinama i portalima za koje vjerujem da su se fotografisali sa vrećama "kućnog smeća" samo da bi opravdali novac koji im je doniran....

R.I.P. Modrac :(

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Zadnja izmjena: Antifriz, dana/u 31 srp 2011, 20:46, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Seha » 31 srp 2011, 11:16

Apokalipsa.. Hvala Antifriz
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la montana » 31 srp 2011, 11:20

Bruka, druze. Odlicna ti je ideja i raskrinkati te "parazitske organizacije i udruzenja" koji trose ono malo novca za projekte i obmanjuju i donatore i narod. samo tako, upiruci prstom u situaciju i te salabajzere moze se sagledati stanje i isprovocirati reakcija drustva.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Kovach » 04 kol 2011, 00:53

Zalosno! Nedavno sam i ja slikao Jablanicko u slicnom izdanju samo malo manje flasa. Ono sto se desilo u Konjicu zimus zbog velike Neretve, doslo je nama u jezero, a bilo ga je ruku na srce i po zaljevima. Jedino sto se ocisti na Jablanickom jezeru to urade svake jeseni i proljeca ljudi cije su kuce i vikendice pored vode, svako u svom "dvoristu", ali nema brige ni opstinskih vlasti, a ni bilo kojeg eko udruzenja. Kad se treba slikati pred kamerama i pricati o turistickim potencijalima onda su prvi, a bi li iko zapalio ijednu plasticnu flasu, nebi niko. Da svaka opstina od tri opstine izdvoji godisnje po 10.000 do 15.000 KM i pokupi raju sa biroa da na jesen i u proljece ociste i spale smece, za par godina ovog nebi bilo. Ista je situacija i sa Modracem. Zato za kojekakve gluposti potrose mnogo vise, a kad dodje ljeto i velike vrucine mi, "obicni smrtnici" sto nemamo para na bacanje da skacemo po Hrvatskom ili Crnogorskom primorju, da ne kazem negdje dalje, nemamo se gdje ni okupati. Ali koga to briga kad su oni nakrali da im moze biti i unucima. Dok narodu ne dodje do gusepa ne uzme palije u ruke bice ovako, a mi cemo svakog dana pisati o nekoj drugoj vodi kako propada i zauvjek je gubimo i mi i nasi potomci. Zalosno!! :(

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la rusko » 06 kol 2011, 17:21

Zalosno... <flag>
slika slika

Avatar
Antifriz
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:23 stu 2010, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Antifriz » 25 pro 2011, 11:34

Antifriz je napisao/la:Naslov teme bi se mogao promijeniti i u "krivolov na Modracu" jer dole vise nema ribolova, a krivolovci ne miruju cak ni zimi :(

slika

Ovako je počela 2011.godina na Modracu ....

A ovako zavrsava:

Naime 25.11.2011.godine pri obilasku jezera Modrac cisto onako da vidim sta se desava na obali jezera sreo sam susretljive ribolovce koji su lovili štuku živim mamcem, doduše više mi se činilo da su tu došli da pobjegnu od svakodnevnice nego da pecaju. Roštilj, piće i zajebancija (šteta samo što nisu dozvolili fotografisanje jer je to jedino što je bilo vrijedno spomena taj dan). Ali neću o njima nego da se vratim na Modrac, naime ribolovci su štapove zabacili kao što sam i rekao, a nedaleko od njih na vodi krivolovac u čamcu uredno postavlja mrežu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kSgY9yqA ... e=youtu.be[/youtube]

Rekoše mi da štuka danima ne grize, a kako i da grize kad je cijelo jezero puno mreža. Šteta samo što nisam ponio kameru nego sam snimio mobilnim pa se faca tog majmuna (neću reći čovjeka jer nije ni č od toga) ne vidi. Kažu mi momci i čuvari iz SRD Mrena Živinice su ih obišli , uredno naplatili dnevnu dozvolu, pa čak i vidjeli mreže i krivolovce i samo konstatovali da "Im ne mogu ništa i ne smiju skidati mreže" - pa j..em im majku koji ce k...c u ribočuvarskoj službi ako mrežarima ne smiju ništa? E i odgovor na ovo pitanje sam vrlo brzo dobio. Naime, pogledajte dnevnu dozvolu koja im je uredno izdata i koju sam dobio kao suvenir pa ako kome iz SRS FBIH treba "original" poslaću je na adresu:

slika

Na prvi pogled normalna dnevna dozvola zar ne? Međutim kad malo bolje pogledate vidjećete da je fotokopija dozvole loše urađena - obratite pažnju na serijske brojeve, a i drhtala je ruka tom penzioneru kad je kopije sjeckao pa dozvolu nije pravilno makazama odradio:

slika

Dakle, da završim .... na Modracu stara priča, po danu normalno postavljanje mreža, dok ribočuvarska služba se brine samo kako prodati što više dozvola za koje smatram da su falsifikovane i zaraditi sebi što više novca jer od ovakvih dnevnih dozvola čuvaru ide 100% prihoda od prodatih dozvola!!!

I na kraju želim da pozdravim ribočuvara potpisanog na dozvoli kao i onog ko mu je istu ovjerio i potpisao i ujedno se izvinjavam na konstataciji da 100% prihoda od dozvola ide njemu, jer možda 50% ide i onom ko mu je istu ovjerio i potpisao...

slika


R.I.P. MODRAC <flag>

blinkeras
Prava Štela
Postovi:154
Pridružen/a:28 ruj 2011, 19:16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la blinkeras » 25 pro 2011, 11:56

:87: Svaka cast antifriz da je bar neko smogo snage da progori javno o vim stvarima ime ni se citavo ljeto takve stvari desavale a mreza je bilo puno jezero nemozes varalicu zabacit malo dalje da nezakacis mrezu kad cuvaru kazes za to on ti odgovori znam ja to al im nemozemo i nesmijemo nista bolje suti zalosno sta ljudi rade jezera a i ti cuvari sve je to uvezana bagra koja za dvije ribe dobijene od takvi majmuna se jeftino proda zalosno zalosno valjda ce neko ovo vidjet i na pravi nacin reagovat <flag>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la Seha » 25 pro 2011, 12:35

Koliko sam samo puta apelovao bojkotujte kupovinu dozvola i pokusajte se sami organizovati. Valjda ima jos raje kojoj smeta ta anarhija na Mordacu !
Ja licno nebi nikad zabacio u tu vodu dok je situacija kakva jeste i sigurno bi pokusao na ovaj ili onaj nacin okupiti raju koja zeli zaustaviti to bjesnilo koje hara tom vodom.
Ovdje na forumu ima dosta raje kojoj je Modrac maticna voda i niko osim vas par neapeluje na problem krivolova i unistavanja prirode. Sve mi se cini da to nakazenje te vode vise smeta raji koja nema sa tom vodom nikakve veze.
slika

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la pastrmka 65 » 25 pro 2011, 13:52

Buraz snimio si mobitelom trebao si sa istim zvati i policiju to bi ti bio jedini nacin da osjecas da si uradio nesto a usput da prijavis te ribocuvare sto kazu da nesmiju nista i ne znam sto su ti ribari kupovali ribarsku dozvolu ako je kopija ja je nebih kupio ako nije orginal i on bi onda rekao -ribocuvar da ce zvati policiju i neka zove dosli bi i mozda bi nesto i uradili jer ima dosta policajaca koji su ribolovci i vjerovatno bi oni i prepoznali tu osobu sto baca mrezu jer ih oni vecinu poznaju ali ne mogu ih uhvatiti na djelu jer ako im ne nadju mreze kao dokaza nemogu im nista.Ovo je zalosno sto se desava na Modracu ali ima ovog i na 90 %voda u BIH negdje mreze a negdje se raubuje uglavnom da nije legalno.Jos gora star je kada neki drugi ribari vide ovakve stvari oni kazu kad ovaj baca mreze opusteno u po dana mogu i ja uzimati ribe ispod mjere raubovati ...Zalosno al vecina ribocuvara su neki djedovi koji znaju jedino doci i uzeti ti 10 km za dnevnu dozvolu a nemaju muda i okrecu glavu na ovakve stvari sto znaci jedno ili su u talu ili nerade svoj posao savjesno .

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la zlaja » 25 pro 2011, 17:17

To nam druže treba , ta konkretna priča sa vode, o tome pišem i ja ali mnogi šute, vrijeme je da prekinemo šutnju...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la angler » 25 pro 2011, 17:46

Hebase Mordac za sva vremena. Kad toliko prljavstine pliva ko ce znati koliko je toga na dnu jezera :shock:

DOX
Prava Štela
Postovi:112
Pridružen/a:05 tra 2011, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov na Modracu??????

Post Postao/la DOX » 26 pro 2011, 01:45

dzaba sve ako su na vlasti ljudi takvog morala tj Telad koja su zgrcala pare dok su mogli a nista nisu ulagali da bi postalo jos bolje i atraktivnije jezero,.....Brukaa.... :87:

Antifriz: Dali se na ovom jezeru lovi saran, dali ima kakvog uspjeha u 2011, dali imaju neki spodovi na kojim se redovno prihranjuje riba, dali se nesto promjenilo nabolje, dali ima ikakve mogucnosti da se odpeca par dana,.... Hvala

Pozzz

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bolen/Bucov 2012

Post Postao/la BcRich » 08 sij 2012, 22:45

Samo da je zaustaviti mreze,kojih nazalost ima ko govana na Modracu,,,,moglo bi se za par godina,,,,uzivati kao nekad.......jedan mrijest kad uspije na Modracu to je cudo,koliko se ribe pojavi,,,sjecam se i sarana prije par godina,,,ludilo,,,uspio mrijest,,,, ali takodje,,,, vade ih na mreze,jos vise,zalosno,,,,sad but truth,,,,.......,sad je bucovu uspio mrijest ima ga strasno puno,,,nadam se da ce opstati..........pozdrav bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”