SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la zlaja » 19 ožu 2015, 21:36

Znaš druže u čemu je fazon...treba pri manjem uglu i brzacima spičit niz špagu do varke...još ako je mal ugao a daljina malo veća ma nema teorije, brzak što god je teško smota na dno i u stranu...mora za brzake biti lako i kad što ti reče odem sa štapom uzvodno da klizi ,da ode tamo do varke...računam da će ova švapska fora najdalje otići po špagi ...


Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la Klenolovac » 20 ožu 2015, 12:01

Iskreno, nisam probavao ništa lagano, jer sam mislio da je bolje sa nečim teškim. Nije problem napraviti otkačivač i da bude suspending, ali mislim još uvijek da su teški bolji. Ima i onaj efekat udarca u varalicu koja je zakačena ili zaglavljena između kamenja. Možda napravim i neki laganiji pa probam i sa njim, ali mislim da ima efekat samo kad si baš dosta uzvodnije od varalice pa da je bukvalno voda nosi na varalicu a ne da ona klizi po zategnutom najlonu. Činjenica je da se ne može svaka varalica otkačit, ali svaka otkačena je uspjeh.

A kupio sam onu kinesku špagu od 90 lb za tu namjenu. Hoće li biti dovoljno jaka? <valjanjeodsmijeha>
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la zlaja » 20 ožu 2015, 13:56

Garant si nekad radio vijenac od vrbovog pruća,svi smo jebiga to pravili ko klinci pa pustiš niz laks...eto taj vijenac je lagan pa uspije stići dole do belaja...teški metalni prsten kao prvi spasojevići koji su se pojavili na net-u samo zakuje na dno i kad dižeš štap da se on ko fol pomjeri on se pomjeri nizvodno dok je varka tamo negdje na pola rijeke pa samo zateže špagu ili laks...jedino biti grub ali treba štap tb. 500 gr. da se izvode grubosti ili biti poviš varke ili uzvodno od varke u liniji( u tom slučaju mi ne treba sprava jer sam već u po rijeke :grin: )...kad spomenu špagu za spasoja,može komotno plastificirani štrik ili nešto slično ...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, upredenice i ostali sitni pribor”