SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la sehic » 26 vel 2008, 18:57

Snagmaster je metalni prsten težine oko 100 grama sa prorezom za nailon i sa dvije trokrake udice kome su odrezani oštri vrhovi.Prsten se vezuje tankim i jakim kanapom a onda probaci na nailon i podizanjem i spuštanjem štapa kao i popuštanjem i zatezanjem kanapa obruč se dovede do varalice koja je zapela i jačim trzajima kanapom ona se otkvači.Raspitivao sam se i izgleda da u BiH nema nigdje kupiti ove korisne spravice tako da ću morati angažovati profesionalnog varioca da mi napravi ovu spravicu.Ako neko ima neku informaciju ili ideju volio bih čuti njegovo mišljenje.
sehic


Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la DinGo » 26 vel 2008, 22:45

uzmes deblju upredenicu, halku sa kljuceva(manju) i jednu ili dvije velike(dobro velike) trokuke navuces kroz rupice na ovu halku (kao kljuceve), jedno olovo od 20ak grama privezes na ovu halku.
Zategnes silk na stapu te je jednom manjom halkicom (na otvaranje kao na lancicu) zakacis na zategnuti silk i spustis do varalice.
neznam dali bi ferceralo, jer sam ovo smislio u minuti :D :D :D

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la labud » 27 vel 2008, 04:04

tesko ces naci to u bih jediono da narucis !!!

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la DinGo » 28 vel 2008, 15:32

evo ja nabrzaka napravih skalameriju, pa cu vidjeti da li fercera :D

slika

ako nezakacim varalicu, iscupat cu stijenu hahhaahaha

Ima i onaj fazon otkacivanja varalica, da na silk zakacis vijenac od grancica koji ce plutajuci vodom potezati varalicu nizvodno, sto je nekada korisno,
dosta ribara tako radi.

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la labud » 29 vel 2008, 04:00

puca ti ta kopca od privjeska 100%


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la svirac » 29 vel 2008, 09:28

labud je napisao/la:puca ti ta kopca od privjeska 100%
Slazem se, to je neka dur alu legura i puca pod prstima, a kamoli .... mijenjaj. Inace, ovo bi trebalo da radi.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la DinGo » 29 vel 2008, 11:27

ma ne, kopcom se kaci na silk (nisam pronasao manju) da ga spustim do varalice
a spaga ce biti vezana za celicni prsten gdje su trokuke.

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la labud » 01 ožu 2008, 02:28

vec druga pri :lol: ca to bi moglo

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la zlaja » 15 ožu 2010, 22:44

E ovako raja ja sam uz pomoć starog majstora Ismetage koji je zanat ispeko na prinudnom radu kod švaba i uz pomoć majstor Žile koji je takođe vrhunski majstor za metal napravio sebi ovaj vobler-spasung , a kako se pravi pa pokušat ću biti što jasniji koristeći majstorske izraze starog majstora Ismetage:
Prvo se uzme pošvarcana žica jeli tako mora biti pošvarcana da ne hrđa pa se onda precvinga sa velikim cvincangama, e onda se šunsluje na mašini u željenu mjeru i oblik.Kad se šunsluje mora se na jedan kraj žice abrajzovat navojnica za gefufnu koja dođe na drugom kraju žice je li tako da najlon ima kuda proć. E onda se cvaj mala komada žice zapikaju na pošvarcanu žicu gdje će doći kuplung kuke e onda to bude vruće pa se mora zecedovat uz jednu rakiju i duhan da se ovo promenhegla. Kad se spasung promenheglo onda se abrihtuju kuke na brahjtung mašini za samo šunslovanje i onda se kuka haka za male cufne dok se ne dohaka

Kako spansung radi?
Pa jednostavno odvrne se gefufna i nabaci na najlon i onda se štapom gerhithuje gore dole španung da vobler spasung more dole do voblera ali jednostavo zakon hidrodinamike kaže da je spasung samo na cvaj do draj metara gut a dalje je šajze jel voda arbajtuje tako da gefrajntuje i šlicujgnira sam spasung
Nadam se da sam bio jasan 8)
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la montana » 15 ožu 2010, 23:25

Jesi li vidio srece Zlaja sto si presao kod nas? Sve brate na nasem, baja, muha, perka, udica, horoz, snjura. Ovamo ti treba udzbenik za cetvrti srednje masinske, da zabacic na klijena <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la zlaja » 15 ožu 2010, 23:37

Bolan ja se uzdao u spasung da će bolje da arbajtuje ali kad ga jaka voda ašlijgcuje pa se nemože španungovat a da ovaj ne šlufunguje na dno, možda da se stave lakše cufne i gefufne i ajnšlajncuju uži prstenovi
Koliko sam ja mušičar toliko si ti druže spiner, da malo dođeš kod mene pa da ove voblere spasungujemo sa švarcovanim spasungom i ti bi druže libe ovaj sport,

IH LIBE SPIN

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la montana » 15 ožu 2010, 23:41

Probacemo na ljeto, al' uz horoza <rostilj>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la zlaja » 15 ožu 2010, 23:57

Važi druže dogovoreno, eh da nam stari majstor Ismetaga poživi on zna i dobar metalni roštilj napravit, kaže da je švabama u radnom logoru ovakve gefufne šlicovo u onim njihovim lufthanse štukama i štelovo getribe u rajh-folcikama , koliko kvalitetno je ajšpracovo i arbajtovo motore ni ruska zima im nije mogla ništa, švabski oficir mu ćerku htio dat ali on bio mlad i nenašprajcovan za njega je pič..n dim napravit spasung da dobro aštrajguje i kaže da i sada negdje u švabskom muzeju kad bi zaverglo da bi karburator aštrancovo kao da je nov...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la angler » 16 ožu 2010, 05:09

Jedva sa google prevodiocem skontah kako je napravio spasung. Da nisi postavio sliku nebi ni tako. Mogu misliti da objasnjava pravljenje rucnog mlina za kahvu, ja bih bio vas butum helac.
Koliko vidim taj spasung moze komotno da sluzi kao sidro <valjanjeodsmijeha>

Salu na stranu, dobra spravica za spasavanje varalica. Ista moze ostetiti wobler ako se repnom trokukom zakaci, a sa spasungom vucemo za grudnu trokuku. Ali bolje i to nego ostati bez varalice.

edi79
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:24 lip 2010, 21:21
Lokacija:Odžak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la edi79 » 27 lip 2010, 16:59

snagmaster je dobar ali ovo je ja mislim boljehttp://www.v-free.eu/.lahko ga napravit i može u dubljoj vodi radit.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, upredenice i ostali sitni pribor”