Lip Grip

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lip Grip

Post Postao/la rusko » 01 ožu 2010, 22:25

Namjeravam kupiti jedan Lip grip, pa posto nisam ranije koristio tu spravu zanima me da li neko od vas ima kakav savjet... koja duzina... da li su ovi sa ugradjenom vagom pametna stvar... postoje li kakve smetnje pri koristenju, itd... zahvalan sam za sve komentare!

slika
slika slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la AlaS » 02 ožu 2010, 00:12

i mene takodje zanima ova sprava po mogucnosti sa vagom koliko kosta i gdje se najblize moze naci,vec duze vrijeme zagledam po ribolovackim radnjama da kupim
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la rusko » 02 ožu 2010, 00:20

Po radnjama u mojoj okolini se krecu od 10 do 60 eura... Za 10 eura dobijes jedan mali grip bez vage, isti takav Rappalin kosta oko 20, dok ovaj na slici Berkleyev kosta 57 eura...
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la rusko » 02 ožu 2010, 00:40

Evo jedan zanimljiv link... sa videom na kom pokazuju jedan tip lip gripa kojem je cijena 129 SEK = 13 eura i koji ima ugradjenu mehanicku vagu. Bitna stvar koju spominju u videu je da se okrece, sto nije lose imati na umu ako se riba krene vrtiti... nisam stvarno dublje zalazio u funkcije ove sprave, ali ovo sa okretanjem oko svoje ose je svakako pozeljno, u suprotnom bi se riba ozlijedila (ili ruka, zavisno od toga kolika je riba :-))

Minus kod ovog gripa je sto nije od nehrdzajuceg zeljeza...

http://www.fishit.com/product_info.php/ ... s_id/83579

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J5kwuRWs ... r_embedded[/youtube]

Link vas vodi na jedan sajt na kom mozete naci dosta kvalitetne opreme za niske cijene, pa ako vas sta posebno zanima javite se moze se uvijek srediti nacin da se nesto kupi pa posalje... ;-)
slika slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Lip Grip

Post Postao/la ZANDER » 02 ožu 2010, 09:48

Lip Grip je dobar i koristan za ribolovca,ali za ribu :cry: kod prihvata ribe sa Grip-om riba reagira svijim tijelom lijevo i desno itd. desi se cesto probijanje celjusti ribe,e sad ako riba ide za konzumiranje svejedno je,ali ako ste C&R ribolovac onda je ta sprava diskutabilna.

To je moje iskustvo Seha je bio svjedok <jelmekotrazio>

Pozzz od Zande! <titinpionir>
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la rusko » 02 ožu 2010, 11:26

Hvala Zander, zbog toga i pitam... u pitanju je C&R... ova funkcija da se grip okrece oko svoje ose je povoljna, medjutim mislim da je previse skoncentrisan pritisak na jednu tacku i kao sto kazes, sta kad dodje do trzanja lijevo-desno... puca celjust i nema sanse da riba prezivi poslije.. Inace ja to obavljam rukom, a imaju u prodaji ojacane rukavice za vadjenje stuke pa je mozda bolje to koristiti kao zastitu od zuba kad je meredov nepraktican.
slika slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Lip Grip

Post Postao/la ZANDER » 02 ožu 2010, 12:36

Isti kao na gornjoj slici sam i ja koristio,ali se desavalo i po meni nije to dobra sprava iako se vrti za 360 stepeni.

<titinpionir> Zandera!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la Seha » 02 ožu 2010, 13:28

Kao sto moj kolega rocker "sa jedne i jedine" ;) rece nije bas prikladno pomagalo ko praktikuje uhvati i pusti.. Ja koristim one jeftine neoprenske rukavice. Nekad kad preletim (adrenalin uzme maha) zaboravim na nju pa fasujem par ogrebotina.. Glavni je fazon dobro izmoriti ribu i tad nema frke. Procedura je slijedeca.
Kad riba pridje obali i dok lezi na strani, sa 2-3 prsta lijeve ruke (desnjak sam) nadjem onaj dzep izmedju lijevog i desnog skrznog poklopca tu do kraja uvucem prste i podignem joj samo glavu iz vode. Ako tu riba na dodir nereaguje spustim stap i desnu ruku podvucem pod stomak tek tada ribu dignem iz vode i polozim je na dusek ili neku drugu meku podlogu (recimo travu).Obavezno dizite ribu uvijek sa 2 ruke jer tako izbjegavamo nezeljena ostecenja unutrasnjih organa i kicmenog stuba.. Da negovorim o onim ribarsko sportskim sablastima koju stuke prihvataju tako sto jadnoj ribi "zariju" prste u oci kao tako je paralizuju i kao nimalo joj to neskodi.. Fuj od mentalnog sklopa.
Najveca greska koju mozete sebi priustiti je da prstima direktno udjete u skrzni poklopac..Pored toga sto mozete trajno ostetiti skrge, trokuke varalice se mogu lako naci u vasim prstima i tada sve ovo prestaje biti zabavan hobi.
Za sve koji zele loviti stuke ubijali ih ili ne nekoristite one opruge koje razvaljuju celjusti ono nije nimalo humano..Radije opet uvucite prste u dzep koji sam vec naveo i tako je natjerajte da zine,nabavite sto duza pean klijesta (ja koristim ona od 25 cm "hvala doktoru Arifu :) )
Led je otisao sa rijeke cekam da se voda malo izbistri pa cu napraviti jedan video klip.
Rusko nema frke svu ovu proceduru mozes obaviti u vodi (samo je dobro izmori).
Sto se tice samog vaganja nabavi ako vec nemas jednu digitalnu vagu recimo rapalinu i jedan weight sling (vrecu za vaganje) koju koriste sarandzije.. Sve to stane u dzep.
Evo i par slicica.
Bistro

Kad ovako zine nema mijesta za paniku :)

slika

Opet zaboravio staviti rukavicu :(

slika

slika

Opet bez rukavice :)

slika

Improvizovani dusek od cerade kako se riba nebi ostetila.

slika
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la rusko » 02 ožu 2010, 14:10

Tako ih i ja vadim Seha, ali desi se nekad da se "osvete"... pa me zanimalo kakva alternativna sredstva postoje na trzistu....

Lip grip sada promovisu na sve strane, na prvi pogled djeluje zanimljivo, medjutim neke stvari su mi bile sumnjive, sto je Zander dokazao svojim iskustvom... zato nam pravo valja ovaj forum ;-)

Isto mi je malo nelogican taj sistem sa vagom po kojem se riba treba drzati na jednoj pritisnoj tacci i podici u vis da bi se izvagala... i to je rizicno i nepozeljno...

Sto Zander kaze... to je "mesarski" instrument... "potezne sci-fi cengele"... :-)

Najbolje oostati na starom provjerenom fazonu - rukavica, i polako s ribom...
slika slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la AlaS » 02 ožu 2010, 20:25

Ja mislim da kod soma to nebi pravilo povrede,al eto kud svi tuda i mali Mujo,ako trojica kazu da je trava zelena onda je zelena :grin: :grin:
odustajem od tog lip gripa i trazim rukavicu za drzanje Sokolova,Orlova,Sova :grin:
ako neko ima viska lijevu kupio bih
slika
Bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la montana » 02 ožu 2010, 20:42

Alase ovdje tu spravu koriste upravo najvise za te brkonje zbog usta i ove deblje i krace ribe koji ne prave veliko lijevo-desno mrdanje
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la ruba » 11 svi 2010, 21:36

n100000813912032_5310.jpg
evo ja sam kupio i ovu spravu,nisam je nikad prije koristio. :mrgreen:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la zlaja » 11 svi 2010, 21:51

Ja to imam i ne koristim, nekako mi grubo prema ribi a nekad baš zatreba...moj leži u ormaru...

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la ruba » 11 svi 2010, 21:57

ma i ovo je druze ono haj da ima :mrgreen: i ja volim vise rukom prihvatit ribu,al et ako bi nekad kakvog smudjosa il stuku ulovio cisto zbog tog
Ruba Vobleri

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la bakee » 25 ruj 2011, 20:00

Izvinite sto otvaram stariju temu, ali juce mi se desilo da priliko uzimanja jednog klena on se trznuo i jedna kuka je zavrsila u mojoj ruci. Trebalo mi je pola sata da je izvadim, stvarno veliki bol i opasno iskustvo. Mislio sam kupiti ovaj grip ali vidim u ovoj diskusiji gore da on ostecuje ribu, pa eto da pitam za vasa iskustva.:)

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, upredenice i ostali sitni pribor”