strune i najloni

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
feeder
Đinđi-rinđi
Postovi:135
Pridružen/a:04 stu 2009, 09:37
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: strune i najloni

Post Postao/la feeder » 06 svi 2011, 18:44

samo slanina,luk,rakija i nema zime....

Bistrac!!!


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la svirac » 06 svi 2011, 18:51

BcRich je napisao/la:meni je i masinica mrzla,
Tog 1. marta mom drugu Muameru se navlazio Stradic, pao u snijeg ..... zastekala masinica potpuno, nepovratni lezaj zakazao skroz ...pa se i zakocen rotor vracao unazad, kasnije sve smrzlo i cao.
Bijah mudar da svoju masinicu dobro nauljim, izbjegao sam mast prije tog 1. marta .... moja je radila, ali Spineru je usporila itd, itd.....
Masterbih, probao sam i ja raznih spaga, a PowerPro u dijametrima od 5 do 50 lbs .... jos nisam nasao spagu da ne mrzne, a pravo da ti kazem, nemam vremena da se jos zajebavam sa eksperimentima, stavim zimi najlon i povremeno skidam led sa provodnika.

Evo, da ponovim par slika .....

slika

slika
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la ruba » 06 svi 2011, 23:27

masterbih je napisao/la:Sve to stoji Zlaja, ali sve to sto je radjeno za USA ne prolazi jer nije namjenjeno za nasih temperatura, isto kao i auta, imas Mercedesa za svaku drzavu, sve je to Mercedes, ali nijedan nije isti.
Neki pali na -40, a neki nece ni na -5 kao sto je slucaj sa Rubinim direktorom bivsim koji je uzeo novu C klasu pa se covjek uvjerio da nije isto..
Druze, a to za sic da odvode temperaturu i u ostalu polemiku ne bih ulazio, dovoljno je reci da i aluminijum brzo upija i prazni temperaturu pa ga opet forsiraju i za hladjenje i za grijanje itd.. :wink:
Sve te domace radinosti mazanja ne pale dok se ne kupi pravi silikonski vosak za strune pa ces vidjeti onda da li ledi!..
Sve u svemu, ima dosta stranih foruma pa procitajte iskustva sa strunama koje lede, a koje ne i zasto..
Meni ne ledi :456:
RUBIN SADASNJI DIREKTOR MLADJI VOZI X6 BMW,kako pali neznam al da je stroj jest.i sto se kacite tim glupim pricama sve mrzne kad je minus jak,samo zavisi ako su sprovodnici manjeg precnika brze ce smrznut.to nema veze za ovo doba godine i mislim da se puno i bezveze kacite za tu spagu i da je otislo daleko.Svako za svoj novac moze kupovati gdje i sta hoce,glupo je citati da se prepiremo kao djeca o tome sta je i cije je bolje.Dali china il amerika svejedno je svako se pokrijeva koliko je dug.ja iako sam visok(dug)vozim krnju (golf 2)a npr.boris nizak(kratak)vozi hebemo dobar BMW ali njegov je dzep dublji.tako i sa spagom opremom itd.nemojmo se kacit na prvu.ja sam poslusao ovde par ljudi u izboru tih stvari i nekajem se,npr zlaja za zauber i sportex,eldar za power pro i wmc.mirzu za speedmaster i jos neke stvari od nekih ljudi.dobri savjeti i dobra kupovina nezalim ni euro za to dat.ZATO pustimo kacenje i gluposti pomozimo i dalje jedni drugima.bistro na smolucoj i veliki pozdrav od mene iz HOLANDIJU
Ruba Vobleri

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la svirac » 07 svi 2011, 11:34

Mislim da ne pricam gluposti Ruba.
Sve sto ikada kazem na nekom forumu je iz VLASTITOG iskustva, dakle, nisam mudroser koji prosipa tudju pricu i znanje.

Tema je bila o najlonima i spagama ..... shodno tome i diskutujemo, na kraju krajeva, forumi za to i sluze. Ako Seha, Zlaja, Masterbih ili neko drugi kaze koju pametnu, sto ja to ne bih prihvatio ... naravno ako ima smisla. Ako ja znam drugacije, to cu i reci i ... ne vidim ista lose u tome. I sam si prihvatio neke savjete od kolega sa foruma.

Nista gore nego kad svi pusimo jedni drugima i super, idila .... a ovamo, jalovo i beskrvno bez pravih savjeta i saznanja. :6543:

Dakle, po meni, dok god imamo rukavice na rukama, sve se pika! <boxer> :456:
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la zlaja » 07 svi 2011, 13:58

Ruba druže konkretna priča , svi smo mi raja koja se znamo,jednostavno kažemo da niko od nas nije našao špagu koja ne ledi,hajmo praktično zato služi forum i ova priča je praktična...ali ima dobro sredstvo protiv leda kako kaže Boris, to je okej jer sada ćemo znati koje, ja sam probao razne masti i sprejeve ali nisam našao baš da je dobro...


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la AlaS » 07 svi 2011, 21:45

Evo da i ja napisem koji red sto se tice strune ledi na -13 bilo je vjetrovito ,osjetio na vlastitom stapu power pro nova ganc prvo zabacivanje i vec je pocelo stezati pomalo. Nakon par zabacaja je steglo skroz nema sanse vise normalno pecati .Ovo sto se tice nekih preparata mi je Masterbih pricao jos prosle godine pred zimu da ima nesto sto koristi nudio mi da mi donese ja nisam bio zainteresovan jer od tog dana kad sam se smrzo na vodi i sad osjetim led u kostima :grin: ,nikad vise neidem dok nebudem imao ovako kao koleg Svirac opremu sad samo do max -5 idem zimi.Bistro
slika
Bistro

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: strune i najloni

Post Postao/la masterbih » 08 svi 2011, 01:27

Power pro je jako dobra, medjutim naravno da ledi, takodje i najlon ledi, ja ne znam kad sam ja to rekao da ne ledi bez hemije na njoj? (ne ledi do nekih -1, -2 dok je nova, al tad krece zezanje itd..)
Opet ponavljam, struna mora biti bolja i koristi se silikonski vosak (Specijalno pravljen za ribolov na niskim temperaturama).
Sprava za nanosenje je kao kocka kroz koju se provuce struna i lagano namotava (min. 4h prije ribolova, a ja je stavim vece prije i drzi mi citav dan dok pecam).
Prije toga sam sve zivo probavao, ali nista nije pomagalo, kad predje -5 dzaba je, ali dok mi ciko nije pokazao kako se to radi.
Takodje neki koriste PowerPro ice, kazu da se moze loviti sa njom na varalicu zimi, ali je nisam probavao jer me boja nervira, ima samo plavkasta i zuta..
Takodje imate i poseban specijalni monofil za pecanje zimi koji garantovano drzi sve pod kontrolom do -5C bez ikakve hemije na njemu. (Ima par proizvodjaca koje hvale, ali ne bih nijednu marku preporucivao da ne bude opet, ja to probao, a nevalja itd..).
Takodje imate i Ice Fishing Braid (Strune) namjenske za zimu od dosta proizvodjaca, neke od njih nisu za varalicarenje pa treba obratiti paznju kad kupujete.
I ja sam jedno vrijeme bio skeptican dok nisam doznao za neke stvari poput freezing snow powder, ice off paste, Real Magic, Anti freezing spray itd.. Medjtim ubjedljivo najbolja stvar u kombinaciji sa gore navednim je silikonski vosak za ribolov.
Seha je napisao/la:Prvo neledi pa je i tebi ledila odvadi malo sto rece Zlaja.
Daj da se nelazemo vise koje spravice koji premazi nemas sta da tajis pred nama ovo je igra koju svi igramo otvorenih karata.
Striktno pricamo o Power Pro struni jer kazes da neledi na - 15. To je bez uvrede izmisljotina da nekazem grubu rijec laz.
Cu ko zna kakve strune koristite, naveo sam da je Power Pro kupljen u USA i ako tu gdje se proizvodi nije orginal neznam gdje je i da se razumijemo nema njih trilion modela kao mercedesa samo je razlika u fensi bojama. Ako nevjerujes a ti provjeri pod braided line

http://www.powerpro.com/

Malkice lagis nije strasno. I ja lagim moju kcerku tu i tamo ali za njeno dobro.
U pravu si donekle..
Jeste, ledi ne tretirana, naravno, sve preko -1,2 krecu problemi dobri, ali tretirana nema problema kasnije (do jedne granice do koje sam rijetko dolazio jer tad i ne idem u ribolov).
To da Power pro ima samo jednu strunu i razlike u bojama nije istina :wink:

P.S Imate i solarne grijace za outdoor <idila>
Uz dobru zescu ni ne primjetite da vam ledi struna :456:

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la BcRich » 08 svi 2011, 12:56

Borise ponesi te hemije...........

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: strune i najloni

Post Postao/la masterbih » 08 svi 2011, 14:54

Prije sezone svakako, vec sam odavno pricao sa likom pa cemo naruciti na vise da bude maltene dzaba jer na komad dva se ne isplati..
U svakom slucaju vec od oktobra ce biti spremno :wink:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la Seha » 08 svi 2011, 16:16

masterbih je napisao/la:Strune novije generacije ne mrznu jer ne upijaju vodu, a dodatno su nabrijane voskom.
Dugo vremena koristim Power Pro tokom zime i nikad nije zaledila, a pecao sam i po -15 brrr..
Evo i jedan koristan clanak: Struna za ribolov

Haj nek je sretno sa tim pastetama od silikona, sto se mene tice "ja samo meso".
slika

amchuka
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:17 kol 2009, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la amchuka » 07 lip 2011, 01:00

Power pro daleko najbolja struna, ali kao i svaka druga nije baš za zimsku upotrebu. Nije baš za twicanja oko sedri i na vodama tog tipa.Zimi prednost dobrom najlonu, ali sve zavisi koja riba, koji mamac koja voda tj vodostaj. Puno je uslova

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la BcRich » 07 lip 2011, 11:50

ja mislim da je to stvar ukusa,isto kao nokia i sony e...,,ja i par mojih kolega lovimo 10 godina na spiderwire,nismo imali kidanje niti jedno,a vadili smo somove do 55kg, i to iz kakvih matica, bez problema,20lb debljina,prilikom zapinjanja varki,vadio sam samo zakopcane kopce nigdje varke ha ha bas smijesno , probao sam i power pro,extra dobra,ali ja gotivim spidera i to je to.pozdrav bistro

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la tare » 07 lip 2011, 18:05

koristite li fluorocarbon kao predveze,na strunu uli najlon???

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la BcRich » 07 lip 2011, 20:12

nista,direktno kopca na strunu,samo se mora pregledati cesce,to je itekako vazno,nekih pola metra od kopce,ako ima ostecenja ,veze se ponovo i to je to,kad neman udari onda je itekako sigurno. pozdrav bistro

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: strune i najloni

Post Postao/la tare » 07 lip 2011, 21:10

vidim da raja koristi FC,pogotovo ako pecaju sa strunom,a i ja kontam nabaviti,ne zvuci mi lose,za klena,bucova,pastrmku recimo :roll:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, upredenice i ostali sitni pribor”