Kombinezon ili ti Waders

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 12 vel 2010, 07:05

Slomih se jasuci po ovom internetu ganjajuci kombinezon za "gacanje" po vodi. Interesuju me oni od disucih materijala ili ti tzv breathable. E sad, glavni faktor cijena... 600 i kusur $... ma bjaaaazi. Da ga 'dje zakinem pa da me reanimiraju dva dana <valjanjeodsmijeha>
Svi mi znamo koliko para toliko muzike. Hajmo malo spustiti loptu pa da "cujemo" neke prijedloge "sirih narodnih masa". Ulozeno-dobiveno iz licnog iskustva. Ja nemam ama bas nikakvog :grin:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 12 vel 2010, 10:17

Vidi po netu ako hoces ovdje, pa ti mozemo poslati. Ja mislim da za 600$ mozes naci 2-3 komada. Pogledaj Orvis. Meni su legle Tailwaters. Mozes ih podviti pa da dodju do pasa. Vidi i ove Silverlabel
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 12 vel 2010, 11:02

Orvis za duplo manje od 600 dolara je u sustini sigurna kupovina... Ali evo da dopunim sa drugim proizvodjacima...

Ako ganjas nesto da je dobro i ekonomicno pogledaj onda Scierra produkte, sto se kvalitete tice mogu se komotno mjeriti sa jacim "imenima" a cijena je u pola manja... Nisu ni Loop i Guideline lose marke a cijene su im skroz pristojne, ali ih kombinuj sa boljim cizmama (njihove su za "jednokratnu upotrebu" ako se malo vise kreces na suhom u njima - doduse ovo je rijec covjeka koji vaze 110 kg ;-))... prijedlog - ja imam Scierra cizme (130 eura) sa ovim novim fazonom gumenog dzona i super su, mozes s njima sigurno i u vodi i na suhom po travi - bez da stavljas "krampone"... Dalje imas jednu novu varijantu "budzet" produkta - Aquaz, koje sam imao priliku probati kao recezent za jednu prodavnicu sportske opreme, i tad smo ih testirali u svim mogucim i nemogucim situacijama, pokusali ih poderati od stijenu, parati sa udicom, "pumpali" ih sa kompresorom...itd... i mogu ti reci da su iznenadjujuce dobre, jedino sto mi se nije svidjelo je da na nekim modelima nisu razmisljali na formu neoprenske carape, pa su se neki zalili na "zuljanje" palca. Kod kupovine hlaca gledaj da uvijek dobijes pojas (bez njega nikad u vodu) i da imaju dobru zastitu od pjeska (preko cizama).

Ja koristim Patagonia hlace, odlicne su ali su poskupe - oko 500 eura (zato na posao u trenerci idem). Odabirao sam izmedju njih i Simmsovih i odlucio se na ove jer im je efekat (membranska izdrzljivost) u istoj klasi ali su radjene od materijala koji je bolji za prirodu od Simmsovog GoreTexa...

sto se cizama tice tu Simms zestoko prednjaci, pravi daleko najudobnije (moje misljenje) i traju pravo dugo, a gledano sa budzet varijantama, cijene im nisu toliko drasticno vece, mozes npr kupiti Simms Rivershed Boot Aquastealth za nesto manje od 200 eura i imas cizme za najmanje 5 sezona u kojima mozes trcati ako treba. Pazi se kod velicina cizama... neki proizvodjaci prave svoje u velicinama koje odgovaraju tvojoj normalnoj, dok kod nekih moras kupiti za dva-tri broja vece (zbog neoprenske carape)...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 12 vel 2010, 16:10

Rusko dobro kaze da su u carapi najbitniji detalji. Najbolje ti je otici u kakvu dobru radnju (kad budes imao priliku, jer kod tebe prodaju vjerovatno samo papuce za plazu) i probaj sve modele i varjante, pa kad nadjes onda javi da se svi razletimo. Sims su super, ali previse para, a i muzike, posebno sa "emergency slicom". Dolar je jos los, pa se isplati mozda pogledati po USA. Tu smo da se potrudimo. Ja to raji uradim sa zadovoljstvom, jer iskoristim ispriku zeni da idem po radnjama <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 12 vel 2010, 20:11

najbolje, javi ti nama velicine a mi cemo se razletjeti i pregledati sta ima i za koje cijene, pa se mozes ako nista bolje i konkretno orjentisati...
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 12 vel 2010, 20:54

Uh sto volim expeditivnost, svaka cast.
Kao sto rekoh jasem po netu za informacije i po kojekakvim americkim forumima pa utiske kupaca i po njima Orvis je razocarao u kombinezonima. Najvise ima losih ocjena. Za ostale marke zale se na spoju carape i hlaca sto mogu objasniti da su uzeli malo knap ili tamam, pa kad cucnu dolazi do istezanja. Preferiram Gore-tex ali ne i najskuplje. Simm L2, Headwater, Patagonija moze Watermaster iako nije Gore-tex, a i Cloudveil Crystal Creek. O ovoj zadnjoj neznam nesto mnogo po pitanju kombinezona ali vidim da ih opasno hvale. Znaci u cjenovnom rangu do cca 250E. Ima tu i drugih sto znaci sve zapadni jer mi je malo teze ganjati forume i informacije na bar 7-8 evropskih jezika. Guideline, Scierra, Vision sam samo citao sa stranica prodavaca a to je samo rijeci hvale. Nesto od ovih koristi nasa raja i koliko vidim zadovoljni su.

Jos jedno pitanje.
Na, recimo Simmsovoj, stranici tabela o velicinama (sizing informator) govori, na primjer, od mu*a do poda 35', obim gu*ova, stomaka ili prsa, zavisno sta ti je najsire 43' a stopalo 10, to sve spada u LL po njihovoj velicini. E sta mene interesuje? Ako narucim tu LL velicinu da li ce kombinezon biti knap na meni kao manekenu, baletanu ili veci, komotniji koliko je potrebno da mogu cucnuti normalno. U tom slucaju ako je knap onda trebam naruciti za broj veci ili oni na to vec racunaju narucivanjem bas onog koji je napravljen za vec navedene proporcije?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 12 vel 2010, 21:53

Zato je bolje ako mozes da probas u radnji ili necije, jer velicina i komocija su glavno. Te sto pustaju na spoju su i lose uradjene, ali i male ili velike, pa dolazi do istezanja i trenja. Ima i do pijeska i kamencica, ali kao sto Rusko rece ove bolje imaju dobru zastitu vec ugradjenu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 12 vel 2010, 22:54

Ja ti mogu reci za Simms da ce ti te velicine biti dobro komotne ako uzmes onu koju inace imas za obicnu odjecu... Ja sam probavao XL (evropski) a moje su ti "dimenzije" 193 cm visok i vazem 110 kg broj cipela 45/46, i bile su mi pravo komforne, mogu ispod obuci i dva para hlaca i opet se fino gibati...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 13 vel 2010, 08:28

Kao sto rekoh par puta u ovoj vukohebini nemaju ni "m" od musicarenja da bih mogao i uzivo vidjeti, a kamo li probati. Kontam do godisnjeg odmora to nabaviti da ne gubim vrijeme kad dodjem.
Ta informacija mi je bila potrebna oko velicine. Sa svojih 84kg i 186cm garant komotno upadam u LL.

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Memo » 13 vel 2010, 09:34

Pozdrav! Sto se tice Wadersa ,sve zavisi koliko imas namjeru ici godisnje u ribolov ne isplati ti se davati velike pare ako ces samo par puta izaci na vodu ,u slucaju da ides vise od 50 izlazaka preporucio bi ti da uzmes nesto kvalitetnije u protivnom das velike pare ,a waders lezi kod kuce.Evo prijedloga: Orvis pocet cu od jeftinijih modela Endura 148 €,Pack & Travel 228 €, Silver Label 263 € i Pro Guide 3 je naj kvalitetniji kosta343 € .Ako zelis mogu nesto opsirnije napisat o nekom modelu. :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 13 vel 2010, 10:03

Tacno je to sto kazes Mensure. Po broju izlazaka na slatku vodu se nemogu pohvaliti ali u slanu ih ima mnogo. Naravno da ne mislim iste koristiti u moru ali se ne ususdjujem uzeti nesto sto ce procuriti nakon nekoliko izlazaka na rijeci, a jeftino. Ima nekih Cabelasovih modela koji su zaista jeftini a utisci kupaca odlicni. Ipak je to "macak u vreci" jer je taj dio odjece bas specifican. Hendikep nas koji smo daleko od prodavnica istih su reklamacije.

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Memo » 13 vel 2010, 10:46

Moj prijedlog je da nista ne uzimas prije nego sto oprobas ,u svih nas je razlicit korak ,butine ,stopalo, stomak itd.Kad budes isprobavao waders prvo stopalo mora biti komotno za jedne debele carape,drugo kad cucnes nesmije se zatezati waders od koljena do pete da nebi doslo do istezanja neoprenske carape na spoju gortex i neopren .Ja licno imam 3 wadersa Simms i Orvis ,ali Simms se pokazao dosta kvalitetniji posto cesto drzim kurseve koristim u proljece G4 GUIODE WADER ,a ljeti HEADWATERS PANT pokazali se odlicno sto se tice cizme koristim GUIDE BOOT pre zedovoljan sam mislim da je sad izisla sa Wibram dzonom jos stabilnija nego predhodni model koji ja imam.Naravno da je cijena dosta veca kod Simmsa ali isplati se od komfora pa do izdrzljivosti je Simms nedostizan u odnosu na druge proizvodzace.Vecina goretex materijala kod svih ista mislim da dolazi iz Svicarske (nisam skroz siguran) samo sto vecina salje u Aziju na krojenje ,a Simms to radi u USA vjerovatno kvaliteta sava igra veliku ulogu.Pozdrav od MEME EFFA instruktora. :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 14 vel 2010, 05:21

Da imam prilike probati ono sta uzimam kao sav normalan svijet u FF prica bi bila drugacija, ovako nabadam. Kako rekoh preferiram gore-tex, po mogucnosti Simms. Koliko sam procitao da i Simms radi svoje modele u Kini a odnosi se na one koji nisu od gore-texa. Tako da je do sad u uzi izbor usao L2 ili Headwater. G3 je najhvaljeniji ali ja ipak ne provodim toliko vremena na vodi da mi bas taj treba.
U svakom slucaju hvala svima na savjetima!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 14 vel 2010, 05:35

Brate! gledaj da uzmes kvalitet, ali sa manje detalja, da ti cijena ne preleti ocekivanja. Simms je super firma i vjerovatno su svi modeli odlicnog "sava". Ja najradje koristim jeftinije varjante kad idem na terene gdje su vjerovatni pdovi i nezgode. Prije 4 godine sam imao pad sa stijene u vodu, pa niz vodopad oko 2,5m na druge stijene. Kombinezon se sav sj..o, kao i lakat i koljeno do kosti (riba ostala na udici potocara 17cm <valjanjeodsmijeha> ) Od tad drugacije razmisljam. Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la VIBA » 04 kol 2010, 13:27

Ja imam dva wedersa. Jedan 7/8g stari od Simms-a , i drugi od Vision tek drugu sezonu.

Simms malo propusta, vlazi, ali nista strasno, dok Vision na zestokoj vodi , na mjestima gdje matica udara u noge takodje propusta. Mada im je cjena skoro identicna kad bih birao zadrzao bih stari Simms jer je za dvije klase bolji bez obzira sto je toliko star i stvarno ishaban do kosti, jer ja puno i cesto lovim, gotovo svakodnevno. Stari Simms je malo vrecast da kazem, dok je Vision utegnut, sminkerski, ali se ipak komotnije osjecam u starom.
VIBA-macak u cizmama

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”