Kombinezon ili ti Waders

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 20 lip 2016, 22:03

tommylee je napisao/la: Živjela radnička klasa <titinpionir>
Kako meni nedostaje ta nasa radnicka klasa… Sta sam opreme pobacao zbog par sitnih ostecenja koja bi se sa adekvatnom opremom lako popravila. Ovdje sve mijenjaju a osteceno bacaju…

Usput, preporucujem vam Scierra cizme sa vibram dzonom… nisu preskupe (ja mislim da su moje kostale nekih 80 eura), imam ih vec sestu sezonu i puno hodam po morskoj obali gdje je sitno i ostro kamenje… i jos se nisu poderale iako ih drlja fanatik od 100+++ kila

slika

A imaju sad i ove… za svadbe i diskoteka…

slika

a evo i instrukcionog videa za njihovu upotrebu:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZJj6d5QSYaE[/youtube]
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Seha » 21 lip 2016, 12:53

Ja nisam uzeo cipele .. Kupio one crock papuce jer mi je tako dosta lakse kad riba uzme u gluha doba iskobeljat se iz vrece za spavanje i dobauljat u polusnu do stapova..
A i seksi su <valjanjeodsmijeha>
Crocs_2782707a.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Clavis » 21 lip 2016, 12:55

Ja bi to sasjekao i namotao skakavaca za klena :D dobra boja! Al sto ljetni ribolov ima svoje cari kad brate zagazis u kupaljkama, i ganjas skobalja u brzaku na travu. Kad ti prikipi smočiš se i udri opet.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Seha » 21 lip 2016, 14:08

:mrgreen:

Ljeti je super. Mozes i gologuz da prostis, al bogami pocetak sezone kad je nocu oko +5 il tamo sept-okt +3 nije mi svejedno nocu napustiti toplotu vrece za spavanje..

Ma vi ste dnevni ribari gospoda mi sto noci camimo cekajuci smo najebali i na samu pomisao..
Sad je za mene kasno jer sam previse sam star da bi nesto mjenjao.

Omladino pamet u glavu.. manite se extremnog ribolova <djed> <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la tommylee » 27 ožu 2018, 15:34

Mi koji gazimo u kritičnim godinama moramo da brinemo o donjim ekstremitetima :)
Ja sam se počastio jednim finim kombinezonom: Simms G3.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 28 ožu 2018, 04:22

Jos vunene carape do prepona i nema zime.
Cestitam i neka te dobro sluzi! Bistro!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Clavis » 28 ožu 2018, 20:23

Da te dugo posluze drug :D u pravi čas stižu. I što kaže Sudo, prisnaži vune obavezno da ne bi noso krompir medju nogama ko ja zimus.
Vidjet ces da ce se isplatiti "mercedes".... jedu govna sa cijenama ostalog asesoara..... al im čizma vrijedi svake pare.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la tommylee » 29 ožu 2018, 14:15

Hvala,kao što kaže moj drug od sve opreme to ti je najvažnije!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 30 ožu 2018, 04:39

Da te posluze i bistro!

Javi poslije kako ti se cine, kako se ponasaju… i mene zanimaju…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 31 ožu 2018, 05:30

Rusko, kakvi su utisci za, koliko se sjecam, Orvis?
Mislim da je i kod Clavisa neki G*.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 31 ožu 2018, 12:49

Orvis je nepoderiv, stvarno su ga ojacali kako valja. Dise dobro, ali je vise za hladnog perioda zbog slojeva na njemu. Ima dobar fazon sa dzepovima koji omogucava da se dosta opreme (npr kutija muha, mobil/kamera, tipet, ….) moze ponijeti i nema sanse da se sta pokvasi.

Jedina mana je da je nesto plitak. Za nas nogate to moze biti problem. Ako ga mislite kupiti probajte ga negdje, zakopcajte kais i pokusajte podici nogu u koljenu… Ako ne zateze, okej je… Ja sam morao uzeti za broj vece zbog tog, srecom hoce me to popunjavanje sirine pa sam se vremenom savrseno prilagodio toj velicini :-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 01 tra 2018, 04:40

Velicina je uvijek problem. Digni nogu, zateze...cucni, zateze...uzmi vece, k'o padobran...uzmi duze, sroza se k'o carape.
Mene je kombinezon sputavao pa sam cesto gornji dio motao oko struka. Urahatio sam se hlacama i natjerao sebe da ne gazim dublje bez potrebe, a i medjunozni faktor je ostao na sigurnoj udaljenosti od niskih Celzijusa. :mrgreen:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la zlaja » 03 tra 2018, 11:02

Nekad zimus kad je izašao novi rapala katalog pa pregledam...Smislili su waders tipa hlače,brojevi kao leviske...evo pronašao sam -https://rapala.fishing/products/tactics ... ding-jeans

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 03 tra 2018, 19:50

Narucivati preko interneta odjecu ili obucu vrlo nezgodno. Jednom uradio i nikad vise. Sve izmjerio prema tabeli i totalni promasaj. Valjda sam mimo svih standarda <valjanjeodsmijeha>

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la darzi » 04 tra 2018, 08:04

To se i meni desilo. Doduše, meni je jaran donio iz Holandije veličinu koju sam naručio po tabeli a nakon što sam se sto puta premjerio. Kako sam "malo" širi na stomaku izgleda da ću veders koristiti samo u stojećem položaju. Još ga nisam ni pokvasio, jer sam tek zimus zbavio i cipele. Imate li kakav savjet oko održavanja vedersa i cipela (Scierra)?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”