Musicarska snjura

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Musicarska snjura

Post Postao/la montana » 08 tra 2013, 20:22

DT je bolji za rolanje, ali sa WF-om imas sve sto treba! Cekamo utiske!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 09 tra 2013, 07:49

Triangle Wulff hvale na sva usta upravo za to sta ti treba, kako rolanje tako i za dalje zabacaje.
I ja trazim snjuru za brzi 4#. Sigurno ide ova za nase vode.

slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la Kovach » 09 tra 2013, 15:08

Samo da vas obavjestim da sam one postove o spajanju bekinga i snjure, kao i onaj anglerov fazon za omce prebacio u temu "Cvorovi-spojevi" koju otvori kolega tomylee. Da ne kvarimo ovu temu :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 09 tra 2013, 21:02

angler je napisao/la:Triangle Wulff hvale na sva usta upravo za to sta ti treba, kako rolanje tako i za dalje zabacaje.
I ja trazim snjuru za brzi 4#. Sigurno ide ova za nase vode.

slika
Oko te snjure sam se razmisljao i prebirao jednu deset puta do sada... jednom sam cak maksuz otisao da je kupim i obrlati me prodavac da je Rio Gold bolja i kupih nju... i jos uvijek me kopka da li sam se zahebo ili ne... on mi je nesto smuljao kako ta trokutasta forma nije ultimatna za sve uslove, nesto u fazonu - zabaci dobro ali se lose ponasa na vodi... Taj mi je prodavac inace pouzdan lik, pa sam mu tada povjerovao a nikako da naletim na nekog kome vjerujem da je testirao snjuru pa da cujem malo informacije iz prve ruke...

Ja sam na moj super brzi stap G. Loomis GLX max stavio GL Highwater... u pocetku samo zato sto mi je bila na roli, kontam cisto da probam... i ispostavilo se da sam dobio perfektnu kombinaciju... mada na taj stap mogu komotno i mokre vunice staviti mjesto snjure, on ce je zabaciti kako valja... :)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 11 tra 2013, 04:58

Muka je u ovoj nasoj muci sto cojk ne moze probati stap i snjuru kao cipele. Nekom lezi ovo nekome ono. Pitanje je da li je to iskustvo prodavaca ili je cuo od musterija.
Procitao sam tonu postova na forumima o snjurama i na zalost samo se tako mogu rukovoditi. Za Triangle nisam procitao nista slicno tome, ustvari ne sjecam se da su ikad spomenuli nesto lose. Cak nekolicina ff instruktora sa nasih prostora je preporucuju kako pocetnicima tako i naprednim. Ja cu zazmiriti pa neka bude sam pao sam se ubio, a izubijao sam se do sad par puta posteno <valjanjeodsmijeha>


Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la Klenolovac » 25 lip 2014, 10:50

Imam mali problem. Vrh šnjure, (do nekih metar sa nimfama) koja je inače WF plivajuća mi tone. Da li bi ga mogao premazati sa nečim pa da dobije veću plovnost?
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la Kovach » 25 lip 2014, 14:11

Klenolovac kolega imas u skoro svakoj malo bolje snabdjevenoj radnji mast za plovnost snjure. Samo pazi kad kupujes jer sam ja u jednoj radnji trazio sredstvo za ciscenje snjure, a dobio za plovnost. <valjanjeodsmijeha>

Ja imam ovaj i kupio sam ga za cca 9 KM mada cesto kad mazem parafinom muhu mahnem i snjuru mrsko mi odvrtati i drugi cep <valjanjeodsmijeha>
https://www.czechnymph.com/en/e-shop/fl ... e-floatant

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la tommylee » 28 srp 2014, 14:10

Skoro sam uzeo neku polovnu TT 7# u tonućoj verziji,bolju strunu nisam imao!
Danas probao na Drini rol kast,radi samo tako,izbačaji ma sve je perfekcija.

Uzeo sam i jednu plivajuću za štuke,bucove:
slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 29 srp 2014, 10:29

Znaci taj TT-jac je super snjura kako je svi hvale, a vidim da rade i neki kratki TT sto bi mi valjalo. Krajnje je vrijeme da jednu nabavim.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la tommylee » 29 srp 2014, 14:32

Čak je i moj drug mušičar probao,on ima veće iskustvo od mene.Ima i dobar pribor.Zadnji je pazario Sage XP 10# ali se nije mogao načuditi ovoj struni,izleće kao metak,tanka,prefinjena a ne tone kao kamen!
Za strimere izmišljena,djelu je mi nešto kraća,nisam je premjerio.
Navratih kolegu pa je poručio 10# TT,čekam utiske!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 26 lis 2015, 17:47

Hajmo preporuke za snjuru. Hladna voda, jak vjetar, veliki strimeri, plivajuca. Da se ne "kofrci" k'o feder. Da nije nazubljena kao SA ajkula niti sa kanalima kao Airflo.
Rio Outbound Short imam. Rio Bonefish Quickshooter odlicna ali je za tropske uslove. Ha zahladi valja je istezati. TT je slicnog oblika Bonefish pa naginjem na nju. Rio Redfish je ustvari Quickshooter ali u drugoj ambalazi. Znaci odgovara morska snjura za hladnu vodu ili slatkovodna snjura sa profilom slanovodne kao sto su navedene. Izbudalih...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 27 lis 2015, 07:51

angler je napisao/la:Hajmo preporuke za snjuru. Hladna voda, jak vjetar, veliki strimeri, plivajuca. Da se ne "kofrci" k'o feder. Da nije nazubljena kao SA ajkula niti sa kanalima kao Airflo.
Rio Outbound Short imam. Rio Bonefish Quickshooter odlicna ali je za tropske uslove. Ha zahladi valja je istezati. TT je slicnog oblika Bonefish pa naginjem na nju. Rio Redfish je ustvari Quickshooter ali u drugoj ambalazi. Znaci odgovara morska snjura za hladnu vodu ili slatkovodna snjura sa profilom slanovodne kao sto su navedene. Izbudalih...
Probaj Guideline Coastal ili SA GPX Hover… Ako je minus u pitanju onda je ova druga bolja, ali Coastal bolje tone (ima ih u nekoliko varijanti/brzina tonjenja)… Coastal je nesto jaca nego sto joj je klasa naznacena (#7 je u u stvari #8)… GPX Hover je okej oznacena.

Licno preferiram Hover, jedino sto ne ide na vece dubine…

P.S. Coastal float je shit…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 28 lis 2015, 05:54

Sa Guideline sam totalno na vi mada sam cuo i procitao dosta hvale.
GPX imam za 5# i to je odlicna snjura ali za ove vjetrusine sa duzom glavom bude problema.
Suzio sam izbor na Airflo 40+ iako ima kanale na sebi, Rio Cold "slanovodna" i SA Redfish "hladnovodnu".

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 28 lis 2015, 07:34

Sa onim tvojim sage stapom ti vjetar ne bi trebao stvarati velike probleme… mada, u pravu si sto se glave tice…
Airflo je dosta cijenjena snjura, ali je nisam praktikovao… Sujevjeran sam covjek (kada je ribolov u pitanju), i kada mi se dese neke lose stvari par puta zaredom sa proizvodima nekih prodavaca onda ih odbacujem… Airflo snjure su meni na hladnoci pucale i gdje treba i gdje ne treba… Unistile su mi ribolov dva puta i od tada ih ne pokusavam koristiti…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 28 lis 2015, 15:32

Vrijede te informacije. Znaci odbacujem Airflo.
A stidljivo prave snjure za hladnu morsku vodu kao da se samo lovi u tropskim predjelima.
Morski profil snjure mi ovdje najvise odgovara.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”