Musicarska snjura

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 28 lis 2015, 17:39

Samo kontaj da je kod mene hladnoca od -5 do +5 C ;-)

Iznad 5 pecamo u kratkim rukavima <valjanjeodsmijeha>
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 29 lis 2015, 07:39

Ja sam u zimskoj jakni kad je ispod 25 stepeni <valjanjeodsmijeha>

Kako mahati u ovim uslovima. Jucerasnji izvjestaj. Samo da za vikend umine bar na pola.
Ne pomaze ni puskom da izbacujes strimere <valjanjeodsmijeha>

RECORDED YESTERDAY AT SOUTH DOLPHIN
Min/Max Air Temp. 20 / 30 °
Max/Min Rel. Hum. % 97/ 63
Wind Direction / Wind Speed 94 KM/Hour
Prev. Wave Dir. / Max. Wave Height W / 5
Min/Max Sea Surface Temp 27 / 28 °

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 29 lis 2015, 07:44

Prejak vjetar… Pokusaj zabacivati paralelno sa vodom (stap u stranu umjesto iznad glave) Treba ti i teza snjura za klasu od nosivosti stapa.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 29 lis 2015, 08:25

Rio Outbound Short je za tri klase tezi od stapa. 8# sa 315 graina (stara verzija, nova 330) je klasicna 11#.
Inace Rio snjure su najmanje za klasu teze jer shuruju sa Sage.
Licno moje iskustvo vezano za tu snjuru je da mi vise odgovara snjura 8# na stap 9#.
Rio Bonefish QuickShooter 8# (290 grain sto je vec krajnja 10#) mi vise odgovara na stapu 7#.
Caka je vjerovatno u dva totalno drugacija profila snjura. Jbo lud zbunjenog.
Scientific Angler su dosta umjereniji u prekoracenju klase ali nemam iskustva sa njihovim morskim snjurama.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 29 lis 2015, 20:55

Kod mene more nije slano (malo)… tako da ne znam kako sol utice na snjure, ali SA Hover mi je favorit… iako ima dugu glavu, izbacuje se sama iz stapa. Nemam problema s snjom ni na vjetru
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 30 lis 2015, 05:36

Sto se tice materijala morske i slatkovodne snjure su identicne. Zato i preporucuju da se morske plaknu ili istusiraju poslije mahanja jer so cini svoje.
Razlika im je samo u profilu zbog vijetra i daljine, i debljini zbog gustoce vode. Slatkovodne na moru bolje plutaju...deblje su.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 18 pro 2015, 08:30

Jos jedno razocarenje u SA snjure. Narucio, dosla, mahao, istezao, molio, kumio ali djaba. Redfish Coldwater klasicni feder na 20C. Kuci na 24-25C istezao, polozio na pod i gledam kako se sama uvrce. Sad se pitam kakva im je onda "toplovodna". :shock: Kad sam je izbacio cca 20tak metara slavio sam kao da sam na bingu dobio. Nema sanse strimeru unijeti zivost jer amortizuje svaki trzaj. Poredeci je sa Rio Bonefish QuickShooter (to je ustvari Rio Redfish) koja je toplovodna, Rio istegnem i funkcionise, SA ni naopako.
Prvo razocarenje sa SA snjurom sam imao sa "Trout". Na prvom mahanju, kako dan odmice tako vrh snjure pocne da tone. Na kraju dana skoro metar snjure pod vodom. Valjda to automatski funkcionise, pocnes loviti sa suhom bajom, a htjeo ne htjeo zavrsis sa nimfom <valjanjeodsmijeha>
Sad ne znam da li sam gresku napravio narucivsi u medjuvremenu GPX Hover. Trebala bi sutra stici.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la montana » 18 pro 2015, 08:41

Ma kakva greska... ako se ne isteze, mozes je koristiti kao strik za susenje vesa <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 18 pro 2015, 08:48

Skuplji strik od vesa. A zato su se izgleda zeni oci zacaklile kad sam rekao da ne valja snjura <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 19 pro 2015, 21:47

Cudno… da nije kakav dupljak… Kinezi su u igri… <djed>

Hover se ne bi trebao motati ni sekundu, pecam s njom u pravo hladnoj vodi vec dvije sezone, bez greske je.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 20 pro 2015, 05:03

rusko je napisao/la:da nije kakav dupljak… Kinezi su u igri…
I to mi je palo na pamet ali nisam je kupio preko ebaya vec od ovih. Najgore od svega je sto jos uzeh i Streamer Express ali je jos ne probah. Dok nadjem kakve dubine :grin:
https://www.flyshack.com/DisplayCategory.aspx?CatID=108
Ako je PRC onda su sve podjonili, od pakovanja do oznaka na samoj snjuri. Doduse sve je moguce u ovaj vakat.
Stigao Hover. Danas idem da ga pokupim.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la montana » 20 pro 2015, 07:25

Koliko to masina dnevno peres? Valja to popeglat'. <valjanjeodsmijeha>

Valjda ce ova biti bolja. Cekamo slike i klipove majstore.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 20 pro 2015, 15:55

Kontam da ih nisu drzali na pretoplom mjestu… to bi ih moglo "uvrnuti" trajno…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 20 pro 2015, 18:29

montana je napisao/la:Koliko to masina dnevno peres? Valja to popeglat'. <valjanjeodsmijeha>
Vesha na 30m WF8F shtrika <valjanjeodsmijeha>
rusko je napisao/la:Kontam da ih nisu drzali na pretoplom mjestu… to bi ih moglo "uvrnuti" trajno…
To je vrlo moguce. U ljeto cu je onda ispeglati na +55 :wink:

Pokupio Hover. Razlika drasticna. Ne moze se porediti.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 20 pro 2015, 22:20

angler je napisao/la: Pokupio Hover. Razlika drasticna. Ne moze se porediti.
Onda je mozda do te snjure… Po meni su falili i sa onom "sharkskin"… kontam da su s tim imenom mislili na jednu stvar, ali je ispalo da ti odere kozu kao ajkula…
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”