Musicarska snjura

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 08 kol 2012, 19:40

Scientific Angler GPX ili Guideline Highwater bi trebale biti dobre za nase vode posto cesto koristis rollcast, a dobre su i za sve ostalo... narocito SA GPX... Cijene su im nesto jace (60-70 €), ali mozes ih naci jeftinije a nove ako kupujes preko ebay i slicnih aukcijskih sajtova... To su snjure u koje ja vjerujem, ali naravno ima more drugih vrsta koje nikad nisam ni probao, pa ce vjerovatno neko dodati jos koji savjet ;-)
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 09 kol 2012, 04:41

U tom cjenovnom rangu Greys snjure su sasvim solidne. Imam jednu G i fakat sluzi svrsi.
Sa Scientific Angler AIR CEL su mnogi zadovoljni.
Znaci i "poznati" prave dobre jeftine snjure dok kod nekih kao Orvis ili Rio nisu za pohvaliti.
U svakom slucaju bih izbjegavao firme koje sve i svasta prave, a nude i jeftine snjure.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la Clavis » 09 kol 2012, 07:31

U lokanlnu trgovinu došla Ron Thompson Accelerator, 60 KM,kontao sam pazariti, zna li neko nešto o njoj?

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la soha » 09 kol 2012, 17:27

Rusko te sto preporucujes su vjerovatno odlice snjure, ali za moj budzet malo preskupe, a ja sam jos uvijek pocetnik, tako da cu vjeroavtno vrlo brzo unistiti kakvu god da kupim. Za pocetak bi mozda odgovarala ova sto je angler preporucuje ako je u tom cjenovnom rangu kojio sam naveo.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 09 kol 2012, 18:40

I ja sam tako Soha u pocetku radio... kupovao najjeftinije, kontajuci da cu sve svakako pokvariti... i na kraju kad sam sabrao svu lovu koju sam dao na te jeftine stvari mogao sam komotno kupiti tri pravo kvalitetna seta opreme koji ako nista imaju dozivotne garancije...

Znas kako kazu... "nisam bogat da kupujem jeftine stvari"... ;-)

Posalji mi na PP adresu, slacu uskoro jedan paket u BiH, pa mozda iskopam nesto u svojoj arhivi... koja ti klasa odgovara?
slika slika


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la soha » 09 kol 2012, 19:27

Rusko, potpuno te razmijem o cemu govoris. Tako sam 2 godine trazio stap za varalicarenje, pa kupi ovi pa kupi oni, pa sve tako i na kraju podijelio te stapove, i onda stisno 7-8 mjeseci i sakupljo pare malo po malo i kupio malo kvalitetniji stap.
Al kao sto rekoh pocetnik sam i volio bih nije da ne bi imati kvalitetnu snjuru, al skoro sam imao izdatak za stap i cekrk, pa nemogu sad puno investirati u snjuru.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 10 kol 2012, 20:23

Clavis je napisao/la:U lokanlnu trgovinu došla Ron Thompson Accelerator, 60 KM,kontao sam pazariti, zna li neko nešto o njoj?
Ne znam za tu ali sa njihovom snjurom imao sam vrlo lose iskustvo. "Zlopamtilo" veliko pa se neda ni istegnuti....ko feder.
soha je napisao/la:Rusko te sto preporucujes su vjerovatno odlice snjure, ali za moj budzet malo preskupe, a ja sam jos uvijek pocetnik, tako da cu vjeroavtno vrlo brzo unistiti kakvu god da kupim. Za pocetak bi mozda odgovarala ova sto je angler preporucuje ako je u tom cjenovnom rangu kojio sam naveo.
O snjurama bi se moglo nasiroko i svi imamo neka svoja iskustva.
Nacitao sam se tonu komentara o RIO skupim snjurama koje ispucaju nakon jedne sezone ili Scientific Anglers od 70E koja je pocela upijati vodu prvog dana (ovo drugo licno iskustvo), a i snjurama koje sam placao 25-40KM i do sad se ponasaju sasvim zadovoljavajuce (citaj odlicno) nakon duzeg perioda, a i neke kao Ron Thompson od 40tak KM koju sam bacio nakon par izlazaka na vodu. Moram isto napomenuti da neke snjure zaista zasluzuju svoju vrijednost....tj skupocu.
Nisam neki strucnjak u mahanju pa i dalje pridajem znacaj priboru, a ustvari je do mene.
Skupa ili jeftina je mac sa dvije ostrice. Pokusati naci neki kompromis, a jedini savjet je ne uzimati snjure od firmi koje prave sve i svasta...od satora za sarandzije preko stapova i varalica do musica.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la Clavis » 10 kol 2012, 20:28

"Zlopamtilo" uh tu i ne gljedam onda, jaran iste muke ima samo nismo odgonetnuli koja je u njeg marka, prije ribolova redovno razvlačenje, ja bi vec uskakao u vodu, al zao mi ga da pa mu pomognem i opet dzaba sve,

Al kad krene čovjeka, dobijem Scientific Anglers špagicu, naleti mi i Greysov štapić, ide rođak nosi, Ron Thompson neopren gege za zime, a ja u ovim bračnim "četeresnicama" pa ni nosa iznijet, gladim onaj štap ko dijete šlauf za plivanje u januaru....

Angler,da ja ovom dole napišem "Kome ti supe na viljušku" :D:D:D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qt95Cwf4ROM[/youtube]
Zadnja izmjena: Clavis, dana/u 10 kol 2012, 20:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 10 kol 2012, 20:33

Pa neka je sretno sa novinama i da sto prije citamo utiske <championvanja>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 19 ožu 2013, 07:39

Evo malo reklame za Riove proizvode koja sadrzi i poneku "pametnu" o odrzavanju snjure:

http://www.rioproducts.com/fishing-tips ... fly-lines/
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 07 tra 2013, 09:13

A ovako se prave...

http://vimeo.com/30140070

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la montana » 08 tra 2013, 19:19

Moj prijedlog je Rio LT WF, imao na #4 i imasm sada na #2.

Ako ti se ne svidje, Rio Gold je odlicna!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 08 tra 2013, 19:51

Imam Gold #5... super snjura za overhand... manje dobra za rollcast...

Procitao sam recenziju za LT, vidim ima skoro iste osobine kao i Gold, ali je bolja za rollcast... probacu je...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la montana » 08 tra 2013, 20:07

Odlicno rola. Oni lipljeni ljetos su svi "odrolani" tom snjurom.

Dobro dosao u LT svijet! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 08 tra 2013, 20:20

Javicu iskustva kad stigne snjura... Sto se rolanja tice, ja sam pravo zadovoljan sa Guideline Highwater snjurom... ali je ona malo kruta pa gubi na prezentaciji suhih muha, i u situacijama gdje je potreban precizan mending... (mada, nije ni meni svaku vjerovati... jer nisam dovoljno dobar tehnicar u takvim situacijama)
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”