Naočari-Naočale

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Naočari-Naočale

Post Postao/la tommylee » 09 vel 2012, 10:29

Ja bez polarizacionih ne idem više na vodu!
u uslovima jakog dnevnog svjetal ovo je jedan od neophodnih rekvizita.Pogotov što imamo odsjaj sa vode.

Ja koritim neke Rapaline,i za sada sam poprilično zadovoljan.Znamd a ima boljih ali sam ja ove uspio sebi priuštiti.
U kompletu su bile dvije futrole,kao i ona trakica za oko vrata.Koju ne koristim.Krpica za brisanje stakala,negdje pohranjena na Drini.
I meni najbitnija stavka je tvrda futrola koja ima zakačku,te ih kačim na prsluk.

Ovako izgleda pogled kroz njih na Drini,inače sam pokušao uhvatiti peša,ko se bolje zagleda snimiće ga negdje na sredini:

slika


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la tare » 09 vel 2012, 12:25

I ja sam sebi nedavno nabavio,kineski police,za 15 KM,al polarizacione su,imaju oni testovi pa sam testirao,nije neki kavlitet naravno,al za pocetak da vidim kako to ide,pa ako mi se svidi onda neke malo bolje kupit... :grin:
BAs sam te rapaline gledao,nisu plaho skupe a dobre su :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la angler » 09 vel 2012, 22:33

Najvaznije je da stite oci od "zalutale" muhe na stapu. Jos ako su polarizacijske...super.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la rusko » 09 vel 2012, 23:02

Ja sam slucajno nabasao na jedne dobre u opticarskoj radnji... Ne vidim inace dobro bez naocala na daljinu, pa sam ranije nosao sociva kako bih mogao imati polarizovane cvike... Medjutim ovaj model sto sam sad kupio se moze komotno nositi preko obicnih naocala sto je daleko prakticnije i zdravije za oci, i jos sam imao srece da su imali jedne dovoljno velike za moju glavurdu, a jos i sa zuto-narandzastim staklima = ideala za moje "braon" rijeke...

za mene su inace polarizovane cvike "obavezna oprema"... hem stite oci od zalutalih muha, hem je uzitak vidjeti sta se sve desava ispod reflekcije sunca i neba...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la angler » 10 vel 2012, 05:53

Prve clip dzozluke sam nabavio sa kukicama sastrane da ih kacim na ove svoje dioptrijske. Super fol ali kad ih uzimas moras ih uskladiti sa svojim dioptrijskim...mislim na velicinu. Nisam bas bio zadovoljan jer bez obzira na kacket suvise svjetla je ulazilo sa strane i gubile su svoj efekat.

slika

Poslije nadjoh ove sto se natakare odozgo, a uzmes velicinu koju zelis....uzeh bas povelike :grin:

slika


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la Kovach » 10 vel 2012, 23:16

Pa kako si zadovoljan angler? I ja moram traziti sebi tako nesto jer i ja moram nositi ove dioptrijske pa da se ne zeznem

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la rusko » 10 vel 2012, 23:31

Moje su ovakve:

slika

i pravo fino sjedaju preko dioptrijskih... prezadovoljan sam sa njima!!!
Pozitivno je sto imaju zastitu i sa strana sto olaksava...
slika slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la tare » 11 vel 2012, 00:17

Ove Ruskove fit over su dobre za vas koji nosite naocale,skoro firma ih ima,tako da ima i izbora hejbet :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la angler » 11 vel 2012, 09:16

Imao sam slicne kao ove s tim sto je dekoracija na okviru bila sa musicama :grin:
E onda napravim glupost i skinem stakla kontajuci da ih montiram na neku "stipaljku" jer su zaista super.
Sa ovim sto se natakare i nisam nesto zadovoljan u poredjenju sa prethodnim. Ma ni blizu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la zlaja » 17 srp 2012, 23:36

Vidim ovdje nas većina ćoravi ko sove :grin: prije mjesec dana došao red da promijenim totalno izgrebana dioptrijska stakla i u optičarskoj radnji mi tutnu katalog, ja listaj i pronađem HMC stakla(nije visoko modulirani karbon :grin: što je i mene odmah asociralo :mrgreen: ) nego anti refleksna,antifašistička,anti ovo ono...i haj da probam, ali ne lezi đavle ta HMC najskuplja, pa drži nedaj tamo vamo, može i na rate :6543:
Eh sad ljudi razlike drastične, vidim jarane kao soko sinji, vidim dobru žensku na kilometar,jato škobalja sa drvenog mosta,ma vidim ko supermen :mrgreen:
Za one koji žele ovo da malo protabire nek na gugletu ukucaju HMC stakla...
Evo jedan od linkova
http://www.optikastankovic.com/index.ph ... ih-stakala

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la angler » 18 srp 2012, 09:51

Ma vidim ja zeMske na kilometar nego nece da se priblize <valjanjeodsmijeha>
Pored tih tolikih anti ovo anti ono imaju li antigardaroba premaz, bar prvi sloj <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha>

Pa cestitam drug i da se sto teze grebu!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la rusko » 21 srp 2012, 07:48

Zlaja, cestitke na prinovi! Izgleda da taj tvoj opticar ozbiljno pristupa zadatku, mozda ga kontaktiram sa narudzbom :wink:

Moja zenka se odlucila na operaciju ociju ne bi li progledala, radice neku lasik operaciju nakon koje progledas poslije sat vremena i nema puno patnje, ako ne lazu... zato sad ja intenzivno skidam kile, jer joj poslije operacije necu vise moci muljati kako joj se cini da sam debel zbog lose dioptrije <valjanjeodsmijeha> .

Pa kontam i ja poslije ako vidim da to funkcionise... Dodijale su mi naocale pravo....
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naočari-Naočale

Post Postao/la montana » 21 srp 2012, 13:46

U mojim godinama, gledanje zenskih moze naskoditi trajno ocima, jer mi ih je zena obecala izvaditi ako me uhvati! <jelmekotrazio>

Ja u zadnje vrijeme koristim jeftinije Berklijeve ili nesto u tom fazonu, jer ih cesto lomim, gubim ili ostecujem. Zadovoljan sam jer stite od muhe, sunca i slicno, a i dobro vide kroz vodu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”