Štap i mašina

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Damage
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:03 svi 2011, 16:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Štap i mašina

Post Postao/la Damage » 03 svi 2011, 17:32

Pozdrav,

u ribarenju i nisam tako nov,ali sam sa znanjem u opremi vrlo slab a imam volju da obnovim pribor za ribolov.Budući da sam iz Lukavca,pecao bih na jezeru Modrac,pa bih lovio deveriku,štuku,crvenper itd...Gledao sam na nekim portalima na netu cijene i zaista su visoke,a za takav trošak nemam ni džepa ni novčanika. :) Ako mi možete predložiti neke štapove i mašinice bio bih vam zahvalan.

Lijep pozdrav i Bistro :)


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Štap i mašina

Post Postao/la masterbih » 03 svi 2011, 23:07

Pozdrav Damage.
Sve zavisi kojim sistemima i tehnikom zelis loviti, ali pretpostavljam da je to dubinski.
Takodje je vazno navesti da li planiras loviti krupniju ribu (koje vjerovatno nema u modracu) ili ribe do 4-5kg.
Moj predlog ti je da nabavis fider stap koji je idealan za sve, ali je pozeljno odabrati pravu gramazu i akciju, a ne uzeti stap sa izbacajem do 50g, a koristiti olova preko 50g, to je suludo, a takodje nije ok dati vise novca za jaci stap, a nikad ne iskoristiti njegove potencijale..
Neznam sa kakvim budzetom raspolazes, odnosno koliko si spreman odvojiti za pribor?
Na osnovu toga se uvijek moze nesto pronaci..

Damage
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:03 svi 2011, 16:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štap i mašina

Post Postao/la Damage » 04 svi 2011, 22:58

Pozdrav masterBiH,

pogodio si,riječ je o dubinskom sistemu a pošto sam temu stavio pod "ribolov na dubinski sistem" mislio sam da ne treba navoditi (pardon,novi sam pa griješi se).Što se tiče ribe,to je sve do nekih 4kg maksimalno jer ne planiram loviti šarane niti somove.Što se tiče finansija izdvojio bih za štap oko 50 KM i za mašinicu isto toliko.Znam da je ovo neki minimum za kvalitetan pribor,ali svaka pomoć je dobro došla.Hvala ti masterBiH.

Lijep pozdrav i Bistro :)

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Štap i mašina

Post Postao/la masterbih » 04 svi 2011, 23:19

Za te pare mozes da kupis solidan fider stap i neku rolnicu, a da te sve sluzi solidno i dugo.
Gledao sam bas jedan jeftini fider stap u Jelahu, prodavnica "Alas" za te pare stvarno nisam vidio boljeg stapa..
Za tebe bi bio idealan, a svedno nikad neces bacati olova teza od 70g, tako da je savrsen..
Sto se tice rolne to imas da biras za 50km.. dosta toga..

Bistro.

Damage
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:03 svi 2011, 16:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štap i mašina

Post Postao/la Damage » 05 svi 2011, 07:29

Hvala puno. :) Pokušat ću pronaći takav štap u Lukavcu i Tuzli,a što se tiče mašinica,na šta bih trebao posebno obraćati pažnju? Ima li nešto posebno,neke karakteristike ili cake?

Pozdrav


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Štap i mašina

Post Postao/la masterbih » 05 svi 2011, 11:37

Sto se tice rolne to ces naj bolje procijeniti kad je uzmes u ruku i okrenes par puta..
Slobodno uzmi neku skuplju i po njoj se mjeri (po radu), ali iste velicine..
Danas je tesko izabrati nesto da valja jer je dosta kopija, a i loseg kvaliteta.
Sto se tice lezaja koji su oznaceni, to nemoj bas shvatati bukvalno jer kod nas u BiH kazu sto vise lezaja to bolja (Ovo zaboravi).
Neke starije rolne koje imaju samo po 3 lezaja su bolje od ovih danasnjih sa 12+..
Nije bitno koliko ima lezaja vec kakvi su lezaji!
Nadam se da ces nesto pronaci.
Bistro.

Damage
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:03 svi 2011, 16:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štap i mašina

Post Postao/la Damage » 05 svi 2011, 19:28

Super,hvala na informacijama.I ja se nadam da ću pronaći dobre stvari koje će potrajati duži vremenski period. :) Uglavnom,potrudit ću se oko ovih stvari na koje mi je skrenuta pažnja.

Lijep pozdrav i Bistro :D

Avatar
feeder
Đinđi-rinđi
Postovi:135
Pridružen/a:04 stu 2009, 09:37
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štap i mašina

Post Postao/la feeder » 05 svi 2011, 22:42

Pozdrav Demage,

U Tuzli imaš prodavnicu ribarske opreme na Stupinama. Tu možeš dobiti sve potrebne informacije, a i kupiti sebi štap i mašinicu. Najlon ti je gratis. <flag>

Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”