napravi sam - rod pod

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la AlaS » 10 vel 2009, 21:45

Slazem se sa tobom sto se tice da ima izbora a cijene nisu pretjerane.
Ali ima tu nesto drugo ĆEJF je to sto svako od nas voli da ima nesto i kaze ovo sam ja izmislio,napravio ili slicno.
Nemora to biti rod pod neki vole varalice praviti sarandzije prave svoje boile i kad uleve na svoj proizvod isto kao da su kapitalca ulovili
Ja licno volim izmisljati oko mamaca vezanih za lov soma i sistema za istog

bistroooo bez inprovizacije nema ništa
slika
Bistro


Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Emir » 10 vel 2009, 21:55

Ja sam mislio direktno samo na rod pod a sto se tice varalica ,plovaka ,boili-a ,raznoraznih monaza (predveza) to svakako moze svako da radi po svom ukusu i svojim potrebama,pa cak i stapovi rucne izrade (ko zna sam da ih namotava) ili nekom da da mu napravi nije losa stvar ali rolu nebih nikad sam radio (samo da malo pojednostavim razliku izmedju sta raditi sam a sta ne
hvala i bistro
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la AlaS » 11 vel 2009, 20:57

Kolega nije ni Rod Pod tesko napraviti samo tu postavis pitanje Heri gdje je sledece snimanje emisije Bistro BiH naidjes tamo maznes stativu od kamere a ostalo je lako. Neprimaj ovo kao ozbiljno malo sale.

TRAZIM STATIVU ILI NESTO SLICNO SA 3 NOGE AKO NEKO IMA A NETREBA MU KUPIO BIH
mogu ja to i sam napraviti jer radim sa inoxom ali vise bih volio stativu orginal
slika
Bistro

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Emir » 11 vel 2009, 23:19

Znam klega da ga nije tesko napraviti ima lijepih stativa i od lasera koij se koriste na gradjevini,jako stabilnih stativa koji vec imaju glavu koja moze da rotira 360° ali ipak je malo stvar i estetike (ko drzi do toga) ja nebi nikad mogao pecati sa dva stapa crvene a treci zelene boje ili obrnuto,ili da odem u zutim cizmama na vodu ili mozda u levi's-icama to je moj stav,ali svako ima svoj prisup ribolovu i to dobro da je tako
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Seha » 12 vel 2009, 16:53

Alas ako vec zelis praviti i imas inox napravi klasican rod pod za to ti netreba stativa. Imas na milion idejnih rjesenja pa sam odaberes kako bi to trebalo izgledati..
Ja da kojim slucajem imam pristup materijalu i radionicu gdje bi sve to mogao povariti i narezati navoje napravio bi jedan..
Jednostavno uzivam loviti sa dijelovima pribora koje sam sam izradio.
Raji u BiH je nabavka opreme za saranski ribolov otezana samom cinjenicom da se nema love "za besposlice". Pored toga treba uzeti u obzir da je sama ponuda artikala mizerna i jos kad dodamo monopol tj. napucane cijene necudi me sto svakim danom u BiH srecemo dijelove opreme koje su ljudi sami izradili..
Zasto dati za rod pod sta znam 150 eura kad se ta lova moze iskoristiti za recimo alarme ili neki drugi dio opreme koji je nemoguce improvizovati..
Kod mene je recimo ponuda u trgovinama u krugu 100 km mrsava a cijene u prosijeku 30-40% skuplje nego u svabiji. Upravo namjeravam spicit u Hamburg da kupim sitnice za predstojecu sezonu. Vreca tigrovog oraha je recimo u Svabiji 25 kg 45 eura kod mene je 5 kg 20 eura pa vidi racunicu.. Indenticna je sitacija kad se poredi cijena opreme u BiH i susjednoj Hrvatskoj.. Mi i nas osjecaj za biznis "hajde bolan".. Odoh ja steme lagano
slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la AlaS » 13 vel 2009, 01:34

Seha napravio sam ja jedan rod pod ali sa 4 noge onako kao hugo pod
sad bi jos jedan sa tri ali da imam tronozac volio bih jer onu konstrukciju gore ja vec imam u dijelovima vec duze vrijeme
samo trebam stativu ili slicno.Nema veze ako ne nadjem do 6. mjeseca i to cu napraviti nije problem samo sto stativa jednostavno bolje fercera sve podmazano i to.

docepo sam se kalupa za olova 30 40 50 60 gr sad krecem u akciju
kalup je 6 ugaoni jaran mi odradio za protivuslugu i stavio moje inicijale /made in M.M/ bas je jaran nisam se nadao

bistrooo majsotri
slika
Bistro

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Emir » 13 vel 2009, 02:30

Bas sad za cijene se nebih slozio recimo ultimate-ov cetveronozac (kopija fox-a) sa 3-kom buzerima 50€ za tu lovu ga niko nece napraviti i onda da ne nabrajamo one brzopotezne spone, lakiranje,tezina i tako redom ali svako ima svoje,a i tigrov orah je kod nas 20 kg 60€ a kad ga kupujes na manje kolicine isto tako cijenom izidje 3 kg 15€ doduse sad ga je u germany puno lakse nabaviti prije 5 ili 6 godina smo se organizovali grupe pa pucali za holandiju ili Belgiju tamo su i cijene druge kod nih dobijes 20 kg za 45€ ,ista stvar ti i sa konopljom ako kupujes po kilu kosta 1 kg 2,50 - 3 € ako uzimas vrecu 20 kg onda dobijes tu vrecu za 25€ samo je tesko naci ko prodaje na vrece ali ima
no tema je napravi sam pa da ne skrecem sa teme
budi fer,uhvati i pusti

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la enko » 13 vel 2009, 19:40

Emir je napisao/la:Bas sad za cijene se nebih slozio recimo ultimate-ov cetveronozac (kopija fox-a) sa 3-kom buzerima 50€ za tu lovu ga niko nece napraviti i onda da ne nabrajamo one brzopotezne spone, lakiranje,tezina i tako redom ali svako ima svoje,a i tigrov orah je kod nas 20 kg 60€ a kad ga kupujes na manje kolicine isto tako cijenom izidje 3 kg 15€ doduse sad ga je u germany puno lakse nabaviti prije 5 ili 6 godina smo se organizovali grupe pa pucali za holandiju ili Belgiju tamo su i cijene druge kod nih dobijes 20 kg za 45€ ,ista stvar ti i sa konopljom ako kupujes po kilu kosta 1 kg 2,50 - 3 € ako uzimas vrecu 20 kg onda dobijes tu vrecu za 25€ samo je tesko naci ko prodaje na vrece ali ima
no tema je napravi sam pa da ne skrecem sa teme
To je Emire kod vas tako u Njemackoj.A kod nas bi taj sigurno kostao 150 eura minimalno.Pa se onda covjek zapita dali je isplatnije ga napraviti ili platiti po toj cijeni.Imam osjecaj da je u Bosni saranski ribolov najskuplji sport od svih sportova

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la AlaS » 13 vel 2009, 21:15

Upravu si Enko i sam znas odes u radnju po malo sitnica i nema 30-40 km a to samo sitnice .
Sto se tice sarandjija u bih oni vuku najdeblji kraj ali nisu ni ostali daleko iza varalice pa kojekavi mamci i to je isto nabrijano do maximuma.
Ali sta je tu je sreca nasa pa svi volimo inprovizirati i snalazio se uvijek nekako pa nam to i nepravi prevelike probleme .
slika
Bistro

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Emir » 13 vel 2009, 22:28

Dajem vam za pravo i ovdije je do prije par godina sve bilo skuplje ali u zadnjih 7-8 godina je konkurencija ojacala pa padaju cijene,mada ovo sa sitnicama je i ovdije jos najveci problem i kad imas i vise nego sto ti treba uvijek kupujes sitnice a one najvise varaju,rod pod kupujes jednom a olova ,predveze udice uvijek
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Seha » 23 vel 2009, 15:38

Moze i ovako :mrgreen:

slika
slika

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Emir » 26 vel 2009, 01:12

ma moze seha samo problem da se daljinski nemoze prikljuciti ali u sustini se lovilo stoljecima tako i islo
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Seha » 01 ožu 2009, 15:45

Hahah ma kakav daljinski dovoljno je uzeti onaj aparat za nagluhe i pojacati na maksimum :mrgreen:
slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la ZANDER » 02 ožu 2009, 11:54

Seha razvedrio si ovaj tmurni dan svojim komentarom hahahahahahahahahahah :D :D :D :D

Strobi! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Seha » 02 ožu 2009, 19:00

Bistro Zando ....... "kao rijeka i obala" :wink:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”