problem

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
jasminhadzic82
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:02 ožu 2010, 16:42
Lokacija:krško - srebrenik tk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
problem

Post Postao/la jasminhadzic82 » 07 tra 2010, 15:31

Dvije godine zaredom lovim na iste bojle koje sam pravim. Ta bojla mi je odlično radila ali ove sezone dosta slabije.U čemu bi bio problem neznam zato i otvaram ovu temu. Znači ista voda (jezero), ista bojla, isto vrijeme ali uspijeh skoro nikakav. To me počelo zabrinjavati jer na tom jezeru imamo takmičenje 23 do 25. Dali da mijenjam bojlu ili da budem uporan. Možda je samo problem ova malo duža zima pa bi taj mamac trebao tek početi raditi.

bistro...


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la rusko » 07 tra 2010, 16:47

Dodijalo ribi jedno te isto klopati... <valjanjeodsmijeha>

Kakvo je stanje sa ribom inace? Da je nije led potamanio?
slika slika

jasminhadzic82
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:02 ožu 2010, 16:42
Lokacija:krško - srebrenik tk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la jasminhadzic82 » 07 tra 2010, 17:30

ma kakav led

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la soha » 07 tra 2010, 18:39

jasmine ne bih da izmisljam toplu vodu, al cu pokusati dati odgovor na pitanje bar sto se tice mog skromnog iskustva... dakle, problem je sto boila koju radis vise nije lovna kao prije...pa u sustini bi taj problem mogao biti viseslojan i sagledati se sa raznih aspekata, ali, u osnovi i sam znas da je saran vrlo lukava riba i ako je konstantno lovljen na jednu boilu onda je s njom stekao lose iskustvo i u sustini je izbjegava, takodjer ne ocekuj u ovom vremenskom periodu da riba radi kao u jesen, jeste da je skoro polovina aprila ali je voda jos uvijek hladna da bi saran bio aktivan do te mjere do koje ti ocekujes, i mislim da ce ove godine i mrijest dobro kasniti....nadalje, ako su boile stare, bez obzira kako ih konzervirao, (ako koristis konzervanse) one s vremenom izgube svoju ucinkovitost, itd, itd... da ne nabrajam razloga moze biti mali milion... moj prijedlog je da pokusas s necim novim, pokusaj napraviti neki novi mix kao osnovu i onda ga doradjivati... takodjer mix kada pravis moras znati da li ga pravis za hladniju vodu ili topliju vodu... da li ce arome biti na bazi ulja ili alkohola itd...itd..., sve u svemu jedan mali problem a milion odgovora...pa ti vidi...savjet je dakle igraj se i pokusaj praviti neku svoju boilu da bude jedinstvena i svakako vodi dnevnik ili neke zapise o tome kako prvis mix i s vremenom ces vec pogoditi pravu stvar i pronaci najbolju kombinaciju.... eto nadam se da sam bar malo pomogao

jasminhadzic82
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:02 ožu 2010, 16:42
Lokacija:krško - srebrenik tk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la jasminhadzic82 » 08 tra 2010, 17:10

hvala soha. sve to je meni jasno. drzim se tog mixa koji je do sad radio u ovo doba godine. mozda bi trebala neka promjena ali za sada nemam vremena za eksperimentisanje. takimčenje je blizu.


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la rusko » 08 tra 2010, 18:07

Kod mene u prirodi sve kasni jednu 20-tak dana... zima je bila jaca i duza nego obicno, pa se voda jos nije uspjela zagrijati na "radne temperature"... Jutros sam bio na radnoj akciji sa klubom i izvadili smo masu mrtve ribe i rakova iz jezera... totalna propast... :-(

ali vec se pocinju javljati neki insekti (kao sto rekoh sa 20-tak dana zakasnjenja), pa mozda ako je i u BiH takvo stanje bilo zimus, do tog vaseg takmicenja moze i da "proradi" stari fazon...

u svakom slucaju BISTRO na takmicenju!
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la zlaja » 08 tra 2010, 20:19

Svima nama sezona zbog hladne vode se malo prolongirala samo onim momcima što love škobalja sve cvjeta jer je zbog hladne vode samo nastavio da uzima mamac, nikad duža zima majke mi ...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la Seha » 09 tra 2010, 12:34

Svima je ova zima pobrkala loncice pa tako i meni.. Al da ne preletim temu.
Soha se osvrnuo na par vaznih stvari zasto ulovi izostaju na boiliu koju si koristio jako uspjesno u proljetnom periodu.. Poznato je da sarani brzo uce na greskama ukoliko imaju priliku da pronadju dovoljno prirodne hrane i tako zaobidju udice..Na vodama koje nemaju dovoljno prirodne hrane sarani su primorani da se i nakon ulova vrate na prihranjeno mijesto pa nije rijetkost da se ista riba ulovi par puta u jednom danu.
Vidim namjeravas da se takmicis. Takmicarske boilie su u pravilu frizirane kako bi u kratkom periodu privukle i zadrzale ribe.. Frizirene u tom smislu da za neke zahtijevne vode kila istih moze lako preci razumnu cijenu sto je u neku ruku i logicno jer je ulog i fond nagrada malo bogatstvo za vecinu stanovnika "zemalja u tranziciji".
Znaci da rezumiramo ako se zelis ozbiljno takmiciti kupi gotove mikseve ili svijeze bolie renomiranih proizvodjaca namjenje takmicarima jer tu netreba izmisljati toplu vodu.
(mainline, nutra baits, solar,star baits, k nash su samo neke od njih i uglavnom najskuplji proizvodi su ono sto je tebi potrebno za takmicenje).
Ako pricamo o slobodnom ribolovu razloga moze biti mali milion i trebao si malo bolje opisati vodu koju namjeravas loviti. Koliki je pritisak ribara, dali si siguran da lovis na mjestima koje obilaze sarani kad su u potrazi za hranom, na kojoj dubini lovis (ovaj period je jako prevrtljiv glede temperature i ova zima je podebljala taj efekat). Ja u ovom periodu obavezno premjerim temperaturu na razlicitim dubinama i tek onda donosim odluku gdje je logicno da postavim zamke.
Sljedeca stvar je oblik mamca vremenom sarani okrugle boilie kao i druge mamce na koje su prevareni poistovjecuju sa opasnoscu. Igraj se malo uradi koje kilo boilia kao valjcice takozvane dumbels ili vec napravljene boilie obradi malo skalperom a visak ubaci u prihranu.
Neki mamci vremenom budu totalno ignorisani, i ribe ih iako se hrane drugim zajebancijama iz prihrane izbjegavaju. Tako se i meni desilo na jednoj vodi gdje sam lovio fantasticno na slanutak koji je samo bio zasladjen. Nakon 2 sezone ribe su me skontale i u par navrata sam ostajao bez ulova iako je bila vidljiva prisutnost ribe. Vratio sam se za par dana sa slanutkom koga sam obojio u zeleno. Mamac je dobio novu snagu i kao takav (bistra voda) riba ga je uzimala mozda i bolje nego prije.
Zbog toga svake sezone kad se vracam na staru vodu uvijek osmislim neku promjenu i nerijetko je bas taj neki sitan detalj vazan da bi se iz ribolova vratili sa lijepim fotkama i kezom od "uha do uha". Indenticna stvar je i sa predvezima i oni mogu biti razlog zasto su ti alarmi na stand by.
Nadam se da si dobio malo inspiracije i da ce se alarmi brzo probuditi iz zimskog sna.
Idem krcka mi se slanutak pa da se neprekuha. Tad ga deverika i linjak razbiju za sekund. ;)
slika

jasminhadzic82
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:02 ožu 2010, 16:42
Lokacija:krško - srebrenik tk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la jasminhadzic82 » 10 tra 2010, 18:17

hvala šeha , hvala svima za pomoc odluka je pala, krecemo iz pocetka prelazim na CC MOORE

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la Seha » 10 tra 2010, 19:01

Odyssey XXX + dip + pop up od CC Moore i imas sigurno dobar mamac za takmicenje.
slika

jasminhadzic82
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:02 ožu 2010, 16:42
Lokacija:krško - srebrenik tk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la jasminhadzic82 » 12 tra 2010, 09:54

bio sam sad za vikend na jezeru išao sam sam . primijetio sam iz camca da je amur svu travu potamanijo. dosta manje je trave nego prosle godine. ulovio sam par komada amura do 12 kg na kukuruz + pop up ananas. kombinacija odlično radi. mislim da cu tako i na tekmi.

bistro....

jale123
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:06 tra 2014, 20:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: problem

Post Postao/la jale123 » 11 tra 2014, 21:34

mislim da zabacujes na mjesto koje sarani momentalo ne posjecuju,zato probaj promjenit mjestolociraj sarane i tu im zabaci ako ne budu pipkali boilu onda moras mjenjat mamac

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mamci i prihrana”