Jezera u BiH - saranski ribolov

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
StankoS
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:31 kol 2006, 12:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jezera u BiH - saranski ribolov

Post Postao/la StankoS » 04 ruj 2006, 11:54

Postavio sam ovu temu u zelji da svi saznamo vise o jezerima u BiH, gdje se moze loviti saran i amur.


Carp Team SPEKTAR
Početnik
Postovi:29
Pridružen/a:16 srp 2006, 11:21
Lokacija:banja luka
Kontakt:

Post Postao/la Carp Team SPEKTAR » 04 ruj 2006, 13:38

ja znam a necu da ti kazem,hahahahah
Pa zna se bar za sada. :lol: :lol: :lol:
rodjen za ribolov prinudjen na rad

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 05 ruj 2006, 23:25

Koliko sam ja cuo, jezero Drenava http://www.bistrobih.ba/Jezero_Drenova.htm
a i ovo jezero bi se moglo jako lijepo srediti za lige.Jezero se zove Tribistovo http://www.bistrobih.ba/Jezero_Trebistovsko.htm. Naravno, svako od njih bi trebalo dovesti u red, a mislim da bi lokalna udruzenja imala interesa to i uraditi.Ima jos jezera sigurno, sad mi ne pada na pamet.Evo jos jedno, mislim da bi se i sa Bugojancima to dalo uraditi http://www.bistrobih.ba/Jezero-Zanasovici.htm. Uz vasu pomoc u vidu savjeta, brzo bi ih makar za takmicenja doveli u red.Evo, neka se jave na ovaj topic svi koji u svojoj blizini imaju jednu vodu sa saranom a koja bi se dala srediti za lige. Nastavite!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 06 ruj 2006, 16:20

Senade fulio si temu (hajde sad kazna za skretanje sa teme... daj sebi jedan zuti).... :lol:

Jezera na kojim sam ja lovio ili cuo da ima sarana su :

Bilecko,Modrac,Boracko,Jablanicko,Salakovac,Ramsko,Busko,Drinsko,Lim,Alagovac,Bistrac,Hutovo,Svitava................... Ima toga jos gomilu !

Kakva je trenutna situacija sa populacijom sarana u ovim vodama neznam jer je krivolov nazalost "uhvatio maha", a iskustva sa nekih od navedenih voda se uglavnom baziraju na predratni period..
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 06 ruj 2006, 16:46

Mislim da nisam, mislim da je ovo bila ciljana tema, a upravo vezano za saransku ligu i mjesta gdje bi se ona mogla odrzavati. Ili, Stanko?
Ako sam fulio, onda ja prvi dobija zuti :!:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Jablaničko jezero

Post Postao/la Kovach » 13 lis 2006, 23:07

Sto se tice Jablanickog jezera u njega je ove godine ubaceno 5.000 komada sarana, a ulovljeno dosta i tzv. starih sarana sto nije bio slucaj ranijih godina. Naravno stanje jos nije doslo na prijeratno kad si za jedan dan mogao uloviti i po 20 komada sarana razlicite tezine. Ja sam hi lovio za jedan izlazak kad bi dobro radio otprilike po 15 komada ili oko 40 kg. Naravno sve uz raniju pripremu i sijanje po 50 kg kukuruza. Nema mnogo kapitalaca, odnosno ne love se cesto, ali nadje se. Nadamo se narednih godina mnogo boljim uslovima za lov sarana na Jablanickom jezeru, kad se pokupe mreze. Ja sam se kanio loviti sarana na ovom jezeru jos 1998. godine, kad su mreze zavladale ali polako se vracam saranskom ribolovu. Mora se priznati da je uloviti veceg sarana pravi uzitak i umjece, valja se nadmudrivati sa njim. Sto se mene tice zadnjeg veceg sarana u Jablanickom jezeru sam ulovio negdje 2000. godine i isti je tezio 10,5 kg, a poslije toga je bilo one sice do 1 i 1,5 kg. Meni je dosta dva komada godisnje i ja sam ispunio svoj ceif.

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 13 lis 2006, 23:42

Za vrijeme takmicenja na Ramskom jezeru,tadasnji predsjednk SRS BIH Nikola Puce,mi je predlozio da napravimo par ekipa koje ce obici jezera koja bi bila potencijalni kandidati za ligu za sljedecu godinu.Bila je to lijepa zamisao.Mada nisam siguran da ce sljedece godine uopste biti saranske lige ,ne bi bilo lose da probamo,makar ovako(preko neta) da se organizujemo pa da jedni drugima javimo koja bi to jezera bila pogodna za odrzavanje "lige".Cijenim da bi moglo ucestvovati 15-20 ekipa.Pa makar ne otisli nigdje(a steta je,jer je u komsiluku svjetsko prvenstvo-Srbija) trebali bi se organizovati bar radi druzenja.
Ipak je drugacije kad se nadjemo uzivo

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 14 lis 2006, 21:04

ZIPA IMA I OVO
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 15 lis 2006, 18:02

Steta , za saransku ligu , ako je ovo istina sto kaze candr BN.
Jezera u BiH za saranski sportski ribolov ima , ali je organizacija klubova losa!
Vecina klubova se hvata samo takmicenja na plovak , sto nedoprinosi neku lovu !
Vecina ribarski klubova (drustava ) nisu svjesna sta sportski saranski ribolov moze donjeti u pozitivnom smislu , jer ovim vidom sporta se uglavnom bave ljudi sa boljim dzepom!
Ovi koji neznaju nek samo pogledaju susjednu drzavu hravatsku , kako na mnogim jezerima gazduju i uzimaju novce za ovaj vid ribolova !\
Sumbar , Rakitije , Finzula ,Borovik i da ih ne nabrajam dalje ove godine su bila preplavanjena strancima , iz cjele evrope pa cak su imali posjeta od ruski tajkuna , ali nazalos kod nas je druga situacija!
Mi nismo ni svjesni koje vodene resurse ima nasa drzava, sta su to susjedi bolji od nas , moram priznati da jesu jer imaju kao prvo bolji sitem u vodzenju ovakvi stvari ( da nepricam o politici)
Nego kod nas je prvo pitanje u stratu ,, KOLIKO CU IMATI JA OD TOGA''
A nije jos ni mrdnuo sa mjesta , da nepisem dalje o tim supljim pricama!
Jer ja znam iz iskustva , posto sam pokusao da napravim jedno prijateljsko takmicenje na Modracu , ALI BAS ZBOG TAKVI NIJE USPJELO jaim sve servirao uradio prpagandu !
Mnogi ljudi bili vec najavili dolazak , ali sve palo u vodu jer bi pojedinci htjelu samo lovu sebi itd.
Poneki posjetiosi ovog sajta znaju zatu organizaciju , koji su pratili taj dogadzaj na drugim sajtovima gdje je isla ta cjela organizacija !
Nadam se da ce se jednog dana i kod nas kod probuditi svjet u vezi ovog vida ribolova pa cemo moci barem parirati komsijama!
Nek vam je bistro!

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Jezera u BiH - saranski ribolov

Post Postao/la masterbih » 13 ruj 2010, 16:42

Ako nista drugo, ovo jezero je prelijepo. pravi uzitak u prirodi..

Avatar
_dexter_
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 stu 2010, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera u BiH - saranski ribolov

Post Postao/la _dexter_ » 28 stu 2010, 17:01

Ljudi jeli neko od vas lovio sarana na podrucju teocaka, odnosno na jezeru snijeznica????

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera u BiH - saranski ribolov

Post Postao/la Seha » 29 stu 2010, 02:03

Dobrodosao Dexter. Ja nisam lovio na tim terenima ,ali pouzdano znam da ima raje sa foruma koja jeste. Ukucaj gore u desnom vrhu stranice u pretrazivac snijeznica prije smo nesto piskarali o toj vodi.

Bistro
slika

Avatar
_dexter_
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 stu 2010, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezera u BiH - saranski ribolov

Post Postao/la _dexter_ » 29 stu 2010, 11:06

Seha je napisao/la:Dobrodosao Dexter. Ja nisam lovio na tim terenima ,ali pouzdano znam da ima raje sa foruma koja jeste. Ukucaj gore u desnom vrhu stranice u pretrazivac snijeznica prije smo nesto piskarali o toj vodi.

Bistro
Hvala na dobrodoslici, sto se tice Snijeznice bio sam ljetos kod nekih prijatelja, pa sam imao priliku i vidjeti samo jezero, veoma atraktivna lokacija za oci... :grin: :grin: :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”