Lov stuke-Pocetnik

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pocetnik_tz
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:26 lis 2010, 00:13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la pocetnik_tz » 26 lis 2010, 17:03

Potrebna jedna pomoc. Imam malog iskustva u pecanj na plovak (Pecaljkom od 4 m) na jezerima (Modrac i Snjeznica) a sad me zanima nesto vece i ozbiljnije. ZAnima me lov stuke :grin: pa bih zelio da me neko kaze gdje je najbolji lovi i osnovno od pribora. P.S. ako moze i slike npr. podrucja za lov. Hvala


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la Seha » 27 lis 2010, 00:29

Vidim njih 15 pogledalo post ,a niko da odgovori il bas pokusa pomoci covjeku.
Imas dosta dobrih savijeta pod temom o ribolovu stuke koji se mogu primjeniti na vecini voda gdje ima te vrste ribe.. Imas i u arhivi reportaza na pocetnoj stranici jednu moju story o ribolovu stuke na plovak pa pogledaj malo i tamo i skini koji fazon.
Terene neznam ,a osnovno od pribora bi bilo 2 stapa sa prikladnim masinicama na kojim je monofil 0.30 - 0.35 mm ili upredenica (spaga) 0.20 mm. Jednim priborom mozes varalicariti ,a drugim stapom zabaciti kedera (zivu ribicu) na grunt (dubinski) ili na plovak. E da, na kraju glavne strune obavezno predvez od sajle ili monofila debljine 1 mm (idealno flourokarbonski - nevidljiv u vodi). Kedere kaci tik ispod ledjnog peraja sa jednom trokukom na koju mozes staviti malo crvene vunice (vizuelan efekat koji provjereno pali).
Sta ti jos treba: saka varalica (kasike silikonci wobleri), plasticna kanta sa kederima, meredov, jedna stolica, termoska kafe caja, jal neceg zesceg,malo jel sta MEZE, jedan veci suncobran da se zaklonis malo od vremenskih (ne)prilika topla garderoba i fotoaparat da nam uslikas koju slicicu i postavis ovdje..
Opremismo te mi zacas a" :mrgreen:

Eto pa nek ti je bistro
slika

pocetnik_tz
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:26 lis 2010, 00:13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la pocetnik_tz » 27 lis 2010, 00:52

Hvala PUNO :grin: al ako moze molim te da mi jos kazes kakav pribor treba ( mislim na duzinu stapa,plovak...) ako ti nije tesko. <juma>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la Seha » 27 lis 2010, 02:22

Pa mislim da bi ti sa obzirom da su to velike akumulacije bilo idealno nesto oko 3 metra. Ja licno stuku i smudja na velikim jezerima zivim mamcima lovim iskljucivo saranskim stapovima 12" 2 3/4 LBS.
Mani se teleskopa uzmi neke 2 dijelne stapove koje imaju dobru kicmu, tezine bacanja 60 do 90 grama.
Gramazu plovka ti diktiraju uslovi na vodi ,ali i velicina mamca koje namijeravas koristiti. Za manje kedere 10-15 cm (poput bijelice ili crvenperki koje se najcesce koriste) za mirnu vodu moze proci plovak nosivosti 15-20 grama koji bi trebao biti klizni (ili kako ga neki ribari nazivaju propusni).
Sa tom vrstom plovka mozes efektivno loviti na vecim dubinama i sami zabacaji su dosta dalji i precizniji u odnosu na fiksni plovak..
slika

StRaŠnO ZlIk
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:01 stu 2010, 21:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la StRaŠnO ZlIk » 05 stu 2010, 19:18

koje forume a štuke na monofil :456: :456: :456: :456: :456: :456:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la Seha » 06 stu 2010, 02:03

Vidim ja da nekontas ,al nemoras se tim hvaliti <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
paprika
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:15 vel 2012, 12:45
Lokacija:lukavac
Kontakt:

Re: Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la paprika » 15 vel 2012, 13:37

prijatelju stap ron tompshon telepike 350 cm,malo jacu masinicu,najlon ne deblji od 0,30,plovak balerina 20 gr.,sajlica obavezno sto tanja,kostrica za kedera-zabaci, ne daleko od obale i cekaj

Avatar
damirteh
Štela
Postovi:61
Pridružen/a:06 sij 2011, 11:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la damirteh » 15 vel 2012, 19:09

malo smo paprika zakasnili, čovjek postavio pitanje davno već ...
ali što se tiče Modraca, gdje god se zabaci možeš očekivati ulov, naravno ovo "gdje god" znači mjesto gdje ima rastinja, potopljenog granja i sl. Samo dok ima kedera u izobilju, malo je teže prevariti ... Ja je najčešće pecam u jesen/zima periodu (novembar), kad se keder povlači a temperatura vode nije još ispod 15 oC. Nažalost takvih dana jedne godine ima više a druge to može potrajati samo par dana ... Najbolje rezultate sam uvijek imao u popodnevnim/predvečernjim satima (kad nebo postane narandžasto :grin: ) ...

Avatar
paprika
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:15 vel 2012, 12:45
Lokacija:lukavac
Kontakt:

Re: Lov stuke-Pocetnik

Post Postao/la paprika » 16 vel 2012, 02:28

upravu si,ma nisam ja zakasnio, kad se ovo pitanje postavljalo,ja sam bio na bari i ribario,a sad evo imam vremena posto je bara zaledila,ma hoce stuka uzeti uvijek,u po dana,u po jula,samo je treba cekati,uvijek bar jedan stap poneses za stuke,prvo kedera uhvatit kad dodjes na jezero i njega zabaciti i dok se ovamo zezas sa bijelom ribom ona dosla,vozi plovak ko mahnita
ljeti kedera karasa ili kostrica jer crvenperka,bjelica brzo lipsavaju i obavezno one male vracaj,ljetos sam se posvadjao sa nekim ribarom na kiseljackoj strani,zakacila mu se jadnica ma nema ni 200 gr. na mepsa i frajer je strpa u cuvarku sa onim manjicima sto je uhvatio. i sta reci...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”