Pomoc, pecaljka, koja kakva, sta????

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pomoc, pecaljka, koja kakva, sta????

Post Postao/la astor » 31 kol 2006, 20:36

Od ove godine sam poceo pomalo koristiti pecaljku za lov plovkom na bjelicu i deveriku, no, nisam dovoljno upoznat sa time kakvu pecaljku sebi da kupim. Inace sam od jarana posudjivao pecaljku od 5 m, ne znam koja je marka, i igra li to neku posebnu ulogu. Zelio bih znati sta kod pecaljke treba najvise da gledam, na sta da obratim paznju. Znam da bi trebala da bude lagana, ali ne znam koji materijal, i sta vec treba da gledam da bi nabavio sebi dobru pecaljku. Pomoc! Hvala unaprijed!


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 01 ruj 2006, 08:29

"nemam pojma" odgovori covjeku :wink:

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 01 ruj 2006, 08:38

to ti je veoma lako odvojis 100 eur. na granici si da ispunis kakve-takve uslove, do 200 eur. e, tu mozes da biras, sve preko toga ne mozes da omanes samo je stvar licnog ukusa :wink: . Ali i ne zaboravii cinjenicu da ribu ne hvata...nego hvata... :wink:

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 02 ruj 2006, 00:27

zovi mirsa bogilovica i on ce ti objasniti sve buraz 061 176 324
Bistro BiH NTV Hayat

astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la astor » 02 ruj 2006, 23:21

Hvala stari, stvarno si brz...


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoc, pecaljka, koja kakva, sta????

Post Postao/la Seha » 04 ruj 2006, 20:07

astor je napisao/la:Od ove godine sam poceo pomalo koristiti pecaljku za lov plovkom na bjelicu i deveriku, no, nisam dovoljno upoznat sa time kakvu pecaljku sebi da kupim. Inace sam od jarana posudjivao pecaljku od 5 m, ne znam koja je marka, i igra li to neku posebnu ulogu. Zelio bih znati sta kod pecaljke treba najvise da gledam, na sta da obratim paznju. Znam da bi trebala da bude lagana, ali ne znam koji materijal, i sta vec treba da gledam da bi nabavio sebi dobru pecaljku. Pomoc! Hvala unaprijed!
Zavisi sve sta zelis od te pecaljke..
:roll:
Navedi "cirka" duzinu i kolike ribe kontas loviti sa istom kao i koliko dugo je namjeravas drzati u ruci.....A za kraj i koliko love se kontas "ispruziti".
Mogu ti naci informacije u moru engleskih casopisa gdje imaju testove pribora. Bistro
slika

astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la astor » 05 ruj 2006, 11:50

Hvala velika. Od velike i je to korisisti. Sto se tiće dužine štapa ideme na nekih 5 m, hvatam uglavnom crvenper,ali i deverika hoće naletiti na plovak. A što se tiće dužine vremenske koliko ga mislim držati u ruci, pa to je uglavnom veoma dugo, jer kad ugrabim priliku da odem na jezero onda ostanem čitav dan...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 05 ruj 2006, 22:18

Ako si se odlucio na duzinu od 5 metara i zelis loviti duze vremena a da neosjetis umor u zglobu preporucio bi ti Trabucco World Class GT 1 ujedno je i najlaksi od svih samo 75 grama.Sto se tice akcije i sa vecim deverikama neces imati problema..

Bistro
slika

vilenjak
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 pro 2006, 02:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoc, pecaljka, koja kakva, sta????

Post Postao/la vilenjak » 22 pro 2006, 03:23

astor je napisao/la:Od ove godine sam poceo pomalo koristiti pecaljku za lov plovkom na bjelicu i deveriku, no, nisam dovoljno upoznat sa time kakvu pecaljku sebi da kupim. Inace sam od jarana posudjivao pecaljku od 5 m, ne znam koja je marka, i igra li to neku posebnu ulogu. Zelio bih znati sta kod pecaljke treba najvise da gledam, na sta da obratim paznju. Znam da bi trebala da bude lagana, ali ne znam koji materijal, i sta vec treba da gledam da bi nabavio sebi dobru pecaljku. Pomoc! Hvala unaprijed!
Hmmm zavisi drug na kojo si vodi i sta zelis da lovis ??? Bjelica i deverika nisu ni blizu da se love iistim priborom .. Za lov kedera netreba ti stap duzi od 3,5 m izuzetno lagan ( milo , trabucco , colmic , ... ) bolja klasa stapova ovih renomiranih ovih firmi nece biti skuplja od 35-40 eura ... dok za deveriku ti treba petica pa i sestica takodje dobrog kvaliteta ( ako zelis duze stap drzati u rukama ) .. tezina bolje pecaljke od 5m nebi smjela prelaziti 100 grama ..
Da bi uvidio koja je "bolja" uporedi 2-3 pa i 4 pecaljke i vidjeces razliku ... ( u cijeni je najveca razlika , rucka je dosta tanja , vrh stapa nije deblji od igle , i naravno MORA biti lagan ... dok je obicna peca bar 3 puta teza od karbonske .
Obicna peca od 4 metra kosta do 12 KM
srednje dobra kosta od 30-40 KM
Dobra poluprofesionalna kosta oko 60-70 KM , a
npr Milova extra kvalitete ( profesionalna ) kosta izmedju 90-110 KM 100KM


Nezanm da li sam ti pomogao ali se obavezno posavjetuj i kod prodavca jer bi te i on trebao uputiti u proizvod koji ti zelis .

Zalosno je sto kod nas nema radnji da se kupi takav takmicarski pribor , uglavnom su kod nas firme III klase tipa Linea , Formax , Hakuyo , DAM sumljivog porijekla ... Mila , Trabucca i slicnih renomiranih firmi kod nas NEMA iako ima cijene su im previsoke .

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”