Lov Mrene

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

srdjan.besevic81
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:06 lip 2011, 13:13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lov Mrene

Post Postao/la srdjan.besevic81 » 12 srp 2011, 14:14

pozdrav svima. Treba mi mala pomoć. Hteo bih plovkariti sa Clarisso Surfom pa me interesuje a kao mamac bi bili crvi (mnogo crva), pa me interesuje da li ju je neko pecao ovim sistemom i ako ima neki dobar savet da mi da.
Hvala u napred


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la Seha » 14 srp 2011, 20:35

Nisam lovio mrenu, ali jesam crvenpere i deverike u doduse malo sporijoj struji nego u kojoj sada vecina mrena pliva. Mislim da ces sa Cralusso surf imati jako dobre rezultate u ribolovu mrene. Uz malo prakse brzo ces ovladati tehnikom upravljanja plovka. Potrazi na youtube tu imas jako dobre prezentacije i objasnjenja sta i kako. Od mamaca pored crvica pokusaj i sa komadicima sira i salame. Evo dobre slike u kom radijusu mozes "surfati" ;)

Cralusso.gif
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

mojsije
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:27 srp 2011, 00:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la mojsije » 01 kol 2011, 00:38

pozdrav svima...spremam se za ribolov na donjem toku vrbasa od banja luke do usca u savu....nisam upoznat sa terenima pa ako neko ima neke informacije znacilo bi mi.. feeder tehnikom bih lovio...i pustao naravno...uhvati,slikaj,pusti....osim cverglana :))
unapred hvala

Avatar
bucov
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:09 kol 2011, 14:18
Lokacija:Tesanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la bucov » 09 kol 2011, 14:32

pozzz raja novi sam na forumu...cesto odem na rijeku Usoru da pomalo nakk lovim na dubinku...nishta znachajno.da li neko zna lokaciju gdje uzima mrena za mene je to Riba-Borac xtraa....hvala i pozzzzz ,,i jos neka mjesta na Usori..ak ko poznaje za bilo koju ribu...pozzzz

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la enko » 15 kol 2011, 11:28

Zastavica je tito sto se tice pecanja mrene.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la Seha » 16 kol 2011, 10:41

Enko zastavica je definitivno efektivna, ali ovi plovci sa kojim upravljas oko prepreka su sigurno dosta efektivniji. Problem je sto niko ili rijetko ko pokusa loviti drugim metodama iako bi se svi iznenadili rezultatom. Ovaj plovaj ima indenticnu prezentaziju kao zastavica samo sto sa njim mozes upravljati isto kao da ti je mamac u malom camcu ;) Nevjerovatna stvar ukucaj na you tube nemozes vjerovati sta se sve moze raditi sa ovim plovcima sa malo rutine.

Pozdrav bucov dobro dosao. Nemam pojma nikad nisam lovio na toj rijeci valjda se javi neko ko jest. Bistro
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la enko » 16 kol 2011, 20:35

Gledo sam Seha ali zastavica je po meni u prednosti jer mozes da lovis u brzacima gdje se krije krupna mrena sto nisam bas vidio da je moguce sa ovim plovcima

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la AlaS » 16 kol 2011, 21:30

bucov je napisao/la:pozzz raja novi sam na forumu...cesto odem na rijeku Usoru da pomalo nakk lovim na dubinku...nishta znachajno.da li neko zna lokaciju gdje uzima mrena za mene je to Riba-Borac xtraa....hvala i pozzzzz ,,i jos neka mjesta na Usori..ak ko poznaje za bilo koju ribu...pozzzz
pozdrav kolega dobro dsao na forum ,sto se tice ribolova na usori moze se svugdje pecati mrena dole nize mosta u Jelahu ispod takmicarske staze se dobro lovi ,ali ja bi ti preporucio da izltis na bosnu pa malo isprobas varalicu na smudja,mrenu,klena,bucova i naravno soma .Usora ti je alternativa kad nemas vremena pa izletis na pecanje 2 sata ,bistro
slika
Bistro

Avatar
bucov
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:09 kol 2011, 14:18
Lokacija:Tesanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la bucov » 09 ruj 2011, 10:51

ok HVALA momci na savjetima....zastavicu i ne znam koristit ehheh...al ovo sa varalicama mi se svidja...
shta mi je sve potrebno od opreme za pocetak...?? jbga(sorry)..ekonomska situacija nije bas najbolja pa....da vidim kako za pocetak proc shto jeftinije sa opremom i varalicama dok se to ne zahukta :) pa onda pomalo kupovat i obogacivat svoj repertoar opreme....deckiiiiiiii BISTROOOOOOOOOOOOOOO
I veliko HVALAAAAAAAAAAAA

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la Seha » 09 ruj 2011, 13:11

Ima posebna tema za varalicarenje pa bi bilo zgodno da tamo nastavis sa pitanjima o toj temi.
Pozdrav i bistro
slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Lov Mrene

Post Postao/la masterbih » 09 ruj 2011, 13:22

Lollipop ili lizalice plovci su namjenjeni za lov na brzim, dubokim rijekama i kanalima. Ove plovke uz malo vjezbe mozete bukvalno vozati po rijeci i zaustaviti ga gdje god pozelite nebitno od brzine vode..
Evo malo detaljnije: Lov na pljosnate lizalica plovke
slika
Bistro.

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la my_wayy_1 » 31 lis 2011, 13:58

Zdravo
lovio sam mrenu uspijesno do proslog mjeseca u brzacim na sir,parizer,hljeb(bilo ih je dosta po 10 komada na dan)sad kako je zahladnilo malo nece nikako dode koji klen i pastrmaka rijetko. sad me interesuje gdje su te mrene nestale dali im je voda prehladna pa se slabije hrane ili da mijenjam mjesto mirnija vode(prva sezona da pecam zimi <smrzlo> juhu..) i kako da prepoznam te tako zvane zimovnike. ako neko ima koji svajet bilo bi super, a do tad idem na vodu :) pozdrav i BISTRO

P.S metoda pecanja je dubinski a u zadnje vrijeme cesto i samo 2-3 olovceta i udica (zastavica i plovak ce da budu kad dobijem bolonjez)

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la zlaja » 31 lis 2011, 17:34

Zimovnik je lako poznati-najdublji dijelovi rijeke, voda mirna skoro da imaš osjećaj da ne teče,podlokane obale...mrena kao i svi drugi vodeni hajvani je imala period jesenskog hranjenja zato si bio uspješan,poslije tog intezivnog hranjenja povuče se u mirniji dio i jedan period se nehrani,probudi je jaka jugovina pa može i u pola zime da se lovi uz škobalja...e taj škobalj ima drukčije zimske navike-on se hrani zimi i nepravi velike pauze u zimskom postu...sve zavisi od vrste do vrste...uhodaćeš vremenom...
Lovim je od malena pa ono što bi mogao dodati za ovaj period -traži je na ulazu i izlazu iz zimovnika...

Avatar
Essien
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:10 ruj 2012, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la Essien » 02 ožu 2013, 15:14

http://masterbih.com/priprema-primame-m ... lov-mrene/

Evo da malo osvjezimo temu, odlicni recepti za primamu..
Naravno moze se koristiti bilo koje drugo pakovanje primame za mrenu..

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Mrene

Post Postao/la rades7 » 24 kol 2013, 12:31

Malo sam se prebacio na plovak u zadnje vrijeme. Izlazio sam nekoliko dana na Bosnu, forsirao hljeb kao mamac i konačno dočekao svojih 5 minuta sa mrenom. Ukupno 6 komada, desetak je spalo (može li neko iskusniji da nabaci savjet za veličinu udice?) i ko zna koliko promašaja. Sve vraćene sa uljudnom molbom da pošalju sutra mamu.

Zora na Bosni prelijepo izgleda, još kad ovakve ljepotice zatežu najlon, može se reći da je dan idealan :)

slika
free jpeg images

slika
screen shot windows

slika
screenshot program windows

slika
screenshot tool

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, sistemi i mamci za pojedine vrste riba”