moja ladja

Moderator/ica:emin

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: moja ladja

Post Postao/la angler » 25 tra 2016, 05:19

Ovdje "domaci" ribar Egipcanin te samo gleda ispod oka i konta kako da te zaj... i lapi sto vise love. Ni zalazak sunca ne pomaze <valjanjeodsmijeha>
Prije kajaka sam razmisljao o gumenjaku ali ponuda je jednaka nuli. Vidjeo par Sevylor koji su nekad vazili kao kvalitetni ali su bili tipa...hajmo djeco da se igramo.
Rusko ovo mi se svidja. Izgleda vrlo stabilno i lagano za prevoz, a i skladistenje.
Odoh surfati da se malo vise informisem.


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la AlaS » 26 tra 2016, 15:59

Seha Jesi ga sredio svaka cast, da si blize da mi pokazes malo da i ja sebi sta napravim :grin: <flag>
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la rusko » 26 tra 2016, 21:21

Nije moja ladja… ali ovako to izgleda u mojoj mahali… imam kurs jedrenja, a zapalo nas je samo takvo vrijeme - vjetar LUD :shock: , upek'o minus (3 stepena)… kisa… ali nije moglo biti "bolje" vrijeme za kursa, jer se usput ucim i kako jedriti na ekstremninm uslovima ;-)

Vjetar od 7 cvorova…

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-m0y49rdbqE[/youtube]

Vjetar pojacava na 14 cvorova, prednje jedro spusteno da bi se lakse drzao kurs…

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=18Lmj_VPAtQ[/youtube]
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 27 tra 2016, 13:45

AlaS je napisao/la:Seha Jesi ga sredio svaka cast, da si blize da mi pokazes malo da i ja sebi sta napravim :grin: <flag>
Snimicu video klip kada zavrsim sic mozda ti to malo pomogne da steknes bolji utisak sta gdje i kako..
Trenutno kontam kako da fiksiram sic tako da ga mogu lako skinuti i staviti prilikom transporta i lagerovanja..
Ma ovo je zakon za nas ribare.. Lak ko pero za transport na autu. Super stabilan za sve vrste voda. Moucnosti opremanja prema potrebama mali milion.. Bilo bi i meni bolje da si malo blize.. Visio bi ti svaki ponedeljak sa novim nacrtima modifikacija i vjerovatno na kraju godine bio izabran kao musterija godine :mrgreen:

Rusko i kod mene katastrofa jbte kraj aprila glumi decembar :shock:
Sarane sam uvijek pocinjao loviti kraj marta pocetak aprila, a kakvo je vrijeme dabogda da zanocim na vodi prije nego odem u Bosnu. Pogibija je nocu u satoru na 1 C
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 28 ruj 2016, 12:31

Evo ga finito.. Imao sam malo problema sa sjedistem jer onaj koji sam kupio je bio previse visok i tako gubio dosta na stabilnosti.. Nasao neki plasticni pa skarabudzio nosace da ga lako mogu staviti i skinuti po potrebi bez bespotrebnog busenja rupa.
Cekam da zavrsim sa saranima za ovu sezonu i onda kad malo zahladi napadam stuku smudja i grgece. Bistro
20160926_162517.jpg
20160926_162530.jpg
20160926_162546.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la tommylee » 28 ruj 2016, 14:50

Ekstra odrađeno!
Baš ti zavidim,ako bih šta volio da nabavim to bi bio sit on top kajak!

U ona dva držača dva suncobrana i gajbu do vrha pivom napuniti :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 28 ruj 2016, 17:16

:grin: Hvala stari.. Ovo je super stvar za nas avaturiste..
Jedva cekam da probam loviti na rijeci iz njega. Mislim da ce me u njemu one velike stuke poput plovka vucati gore dole po rijeci :shock:
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Kovach » 29 ruj 2016, 00:43

Dobro si ti to skarabudzio burazeru. Svaka cast i bistro!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 04 lis 2016, 14:56

Hvala buraz. I onaj feder za pentu smo skarabudzili samo ga je trebalo prvo izroniti <valjanjeodsmijeha>

Evo i video da vidite na sta to lici uzivo.. Odlucio da cesce snimam ribolov pa se malo igrao sa gopro studiom :wink:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gjOHyCwxTMg[/youtube]
slika

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la darzi » 04 lis 2016, 15:47

Kad ovo vidim ne mogu se složiti sa Balaševićem da snovi vrijede tek kad s tobom osijede. Šeha druže, svaka čast, želim ti mirno more i duga umaranja vodenih nemani! <idila>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la tommylee » 04 lis 2016, 18:44

Odličan video!
Hvala što ovo nesebično dijeliš sa nama.Meni lično puno ovo znači.Puno dobrih ideja!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 05 lis 2016, 12:48

Hvala raja <titinpionir>

Nema na cemu Tommy.. Primjetno je da je raja sujetna jer da nije tako na forumimu bi svaki dan bilo na desetine slika ulova, nekih rijeka na kojim nismo pecali, prepravljanja pribora, mamaca, ili kao u ovom slucaju plovila..
Vidis i sam da nas 10 pokusava jos uvijek animirati raju i nacinom pisanja dokazati da ovo sto postavljamo i pisemo na forumu nije kurcenje vec da je ovo nasa pasija. Da jednostavno zivimo za ovu zajebanciju zvanu ribolov i priroda.

Meni je super to sto jos uvijek postoje ljudi koji se poput mene znaju veseliti malim stvarima, al bogami nas je toliko da nas mogu na prste nabrojti.. :wink:

Juce odlovio 4 sata na rijeci i sve je za cistu 10-ku. Kajak je pravo stabilan lako upravljiv i u samoj rijecnoj matici.. Mislim da cu bez problema moci praktikovati i troling.
Tommy znam da tebe najvise zanima ustajanje u kajaku. Da bi lovio stojeci trebalo bi napraviti bocne pontone sa cijevima da bi dobio ekstra stabilnost i jednu pokretnu precku koja bi dala dodatnu sigurnost pri ustajanju i eventualnom gubljenju ravnoteze.
To nije neki problem napraviti ima super ideja na YT

Nadam se da ce i tebi negdje izletiti povoljan kajak jer ovo je stvarno zakon za loviti na nekim nepristupacnim pozicijama koje nas godinama mame :wink:
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la angler » 06 lis 2016, 20:01

Aferirm rodjo. Skuckao si ga po PS-u. Najbitnije da si zadovoljan i da se maksimalno iskoristi u cejfu, a gdje ces bolji cejf.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la montana » 06 lis 2016, 23:31

Divota majstore. Sad da znas da kad se sretnemo u domovini, pomoci ces mi da kompletiram svoj kajak. Nisam stigao ove godine, a zao mi ga gledati u supi kako stoji neproveslan <adipiva>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 07 lis 2016, 09:41

Hvala rodjo :wink:

Monty nema frke.. Samo kazes sta hoces i sibnes mi koju sliku kajaka izbliza da vidim gdje sta i kako..
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Čamci i pente/motori”