saran

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
damjan
Štela
Postovi:81
Pridružen/a:24 svi 2010, 10:04
Lokacija:banjaluka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
saran

Post Postao/la damjan » 16 lip 2010, 15:25

mozeli mi iko dati savjet jeli polje pecati na boile ili na kukuruz?
kako bi mogao znati gdje se saran krije gdje da zabacim?
i imate li jos koji savjet da mi date posto ja na kojem jezeru lovim znam skoro svako mjesto ali kada odem na drugo jezero?


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: saran

Post Postao/la Seha » 16 lip 2010, 15:58

Damijane dobro dosao.
Boilia ili kukuruz ? Po meni je boilia dosta bolji izbor mada i kukuruz zna iznenaditi dobrim ulovima na vecini voda.
Sarane ces naci svugdje kao i na tom jezeru gdje lovis sada. Platoi ,stara rijecna korita (sa varijacijom dubine),usca rijecica u jezero, potopljeno granje , razno priobalno raslinje, nadvijene krosnje drveca itd. su mjesta koja sarani preferiraju.
slika

damjan
Štela
Postovi:81
Pridružen/a:24 svi 2010, 10:04
Lokacija:banjaluka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: saran

Post Postao/la damjan » 17 lip 2010, 08:46

hvala seha na odgovoru i jos jedno pitanje.
ja sam dobio jednostavan recepat za boile koji ide:
kukuruzno brasno
3 jajeta
i mirisi

prai se izmute se jaja dodaju se mirisi i onda kukuruzno brasno . ono se dodaje dok smjesa nebude cvrsta za izradu boila.
pa valja li taj mix za lov sarana?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: saran

Post Postao/la Seha » 17 lip 2010, 11:40

Imas jako dobrih i jednostavnih boili receptura na internetu.. Ukucaj na goggle recepti za boilie i dobices more informacija. Za kvalitetnu boiliu ti je potrebno vise komponenti od navedenih kako bi dobio dovoljno atraktivan mamac. Mislim saran se i prije lovio na puru i ostala tijesta pa ce tako biti i u buducnosti. Daleko od toga da je boilia svemoguca, ali je mamac koji duze odolijeva bijeloj ribi i duze ispusta atraktore koji privlace i podsticu ribu na hranjenje sto je i glavna poenta dobrog mamca.
Evo ti na ovim linkovima sa pocetne stranice imas dosta korisnih savjeta o pravljenju boilia.
Ja nepraktikujem dijeliti recepture jer je to jako nezahvalan posao koji mesari (oni koji ubijaju sarane nakon ulova) tu vrstu informacije znaju itekako iskoristiti . Ja licno nezelim biti dio te price.
Nadam se da shvatas............. Bistro.

Evo linkovi za izradu boilia

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=10540#respond

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=10528

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=10542
slika

damjan
Štela
Postovi:81
Pridružen/a:24 svi 2010, 10:04
Lokacija:banjaluka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: saran

Post Postao/la damjan » 17 lip 2010, 14:27

hvala na linkovima

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i sistemi”