Musicarenje sarana

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Musicarenje sarana

Post Postao/la angler » 11 kol 2012, 19:56

Dohaka mu ti. Znaci nema vise kontanja sta i kako.
Bravo majstore....mogu misliti koji je to dril bio <championvanja>


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje sarana

Post Postao/la rusko » 11 kol 2012, 21:35

Evo kako je bilo... Prvo sam obisao rijeku i zabacio na par provjerenih mijesta i ulovim par crvenperki i jednog klijena, kad eto ti moga feudalca... Pita zasto ne bih pecao stuke u jezerima (jos prije mjesec dana me stari zamolio da vadim sto vise stuke iz jezera jer mu pojedose pacice)... I prebacim se tamo... Ulovim dvije male stuke, prebacim ih u rijeku... onda je vec sunce malo upeklo i vidim stuke leze u plicaku i ne mrdaju... prosetam okolo jezera da vidim sta se zbiva, i na jednom mjestu gdje sam ranije skontao par amura, naberem malo trave uz obalu i bacim u vodu...

Sjednem, i pocenem prebirati nesto po opremi... kad nakon par minuta vidim nesto se zbiva... dosao kolega i polako copka jednu travku... stavim muhu "maksuziju", kombinacija nekoliko nijansi zelenog i par niti zutog i smedjeg marabua sa zelenom gumom/spuzvom... vezanih na jednu jacu maruto udicu... Na koljenima se prisunjam, izvucem snjuru... i zabacim tacno ispred njega... Muha samo sto se potopila on je lagano pokupi... ja kontriram... BUUMMM....

I onda podje lokomotiva da me voza... Skoro isto kao i prosli put... prvo naglo prema dubini, a onda lijevo - desno... s kraja na kraj jezera... ovaj put sam bio spreman sa G-Loomisom #8, predvez 0.30 i jaka udica, tako da sam se zadao u bitku. Riba je zaista jaka... neumorna... nisam naravno imao predstavu koliko smo se borili, nisam ni zurio da je ne bih izgubio zbog sile... uglavnom, nakon duuuugeee borbe, pocne se amur izvrtati na stranu, par puta ga privucem do meredova... on se trzne i ode u dubinu... dok na kraju nije prisao u tijesni mu meredov...

Poslie svega sam se treskao jednu tri sata, sto od adrenalina, sto od umora... ali sam napokon i ovu zelju ispunio... Sto se mene tice od sad amuru skidam kapu sa glave, i duboko se klanjam... RESPEKT... Lijepe su i korisne ribe, necu ih vise dirati, neka pasu travke i uzivaju... meni je dosta ;-)

U potpunosti razumijem zasto se bratja sarandzije zaljube u taj ribolov!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AAT8TgTtZVI[/youtube]
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje sarana

Post Postao/la angler » 12 kol 2012, 09:56

Steta je ne ponoviti jos koji put, cisto da malo krv protutnji organizmom.
Znaci sljedeci je saran <jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje sarana

Post Postao/la rusko » 12 kol 2012, 11:03

Mozda nekad da ih pecam opet... ali u ovim jezerima necu... lijepe su ribe, ocuvane... i ako se dozna eto mesara sa dobrom opremom...

Svedske sarandzije nemaju isti odnos prema ribama kao npr. nasa ekipa sa foruma... Devastirali bi sve oko sebe...
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje sarana

Post Postao/la Seha » 12 kol 2012, 12:11

Ma bistro majstore. I mene svaki put iznova impresionira kreativnost i snaga amura tokom borbe. Veliki broj sarandzija nevoli kad mu "amur legne" na hraniliste. Meni nikada nece biti razlog zasto. Neznaju ni oni "obijest sta li" !?
Opasna riba ako je u meredov pokusamo ubaciti dok je zelena (tj. nedovoljno izmorena). U ovom ljetnom periodu ih treba paziti ako ih iznosite na obalu. Ukoliko nemate dusek naberite trave polijte je vodom i napravite tako mijesto gdje se riba nemoze ozlijediti dok je na obali.
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje sarana

Post Postao/la rusko » 12 kol 2012, 12:21

Hvala Seha! Ovaj moj meredov nije bas za ovakve ribe, kupio sam ga samo da sa njim mogu lakse prebacivati stuke iz jezera u rijeku jer ima produzenu drsku... Ali, eto tako ispade ovaj put... Zato i kazem da cu ih pustiti na miru, zelja mi je ispunjena a i kad vec nemam dovoljno dobru opremu da sve obavim bez da se ribi sta desi, bolje da se bavim tackastima... neka amura da krase jezero!
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje sarana

Post Postao/la Seha » 12 kol 2012, 12:48

Mozes i sa ovim meredovom samo pazi da ribe nespustas na tvrdu podlogu jer to je ono od cega najvise stradaju. Ja i Adi smo ovo ljeto imali 10 tak amura koje smo oslobadjali u vodi ili na duseku koji je bio nasukan na obalu kako bi izbjegli nepotrebno maltletiranje ribe i rizik od povreda. Dusek se moze improvizovati. Uzems veliku kesu za smece u nju naberes trave, prije nego polozis ribu na njega malo ga skvasis i to je to.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje sarana

Post Postao/la montana » 27 kol 2012, 12:48

Bravo doktore!!!! Odlicna ribetina! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i sistemi”