Lov Linjaka

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lov Linjaka

Post Postao/la rusko » 05 lis 2010, 21:36

Kolega ona riba ispred tebe je mrtva... mojne sad da se oko toga... ne zamjerim ti previse jer znam da nisi jedini koji tako radi.

I da, provociram ali u najboljoj namjeri da ti malo otvorim oci da tako vise ne radis, jer nema potrebe... riba se moze izvagati, zapisati kilaza, pa odmah pustiti nazad...

ako bi svi mi tako vadili ribu gdje bi tu kraj bio?

Editovao administrator!
slika slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la AlaS » 05 lis 2010, 21:41

Bistro Zdravac dobro ti mjesto a i ulov je extra ,to sa hlacama nemoj da te nervira jer se to desava nama svima cesto u ribolovu ,sto se tice dali si nosio ili nisi je tvoja volja ali u skladu sa zakonima .Ovo sto ti kolega Rusko pise nemoj uzimati za ozbiljno jer nije mozda skuzio na prvi pogled kako stvari stoje ,i da dodam nije mu post uredu,za odgovore u vezi pecanja linjaka sacekaj malo bice,bistro ti ubuduce i naravno slikaj nam te C&R ribe

PS.nadam se da nece biti vise prepucavanja
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la rusko » 05 lis 2010, 21:45

Iskreno, meni bi bilo puno draze da sam u krivu nego da sam u pravu... U svakom slucaju ono gomilanje ribe mi se ne svidja i ne vidim smilsa u tome... a ako je kojim slucajem tacno da je riba pustena onda aferim... izvinjavam se...
slika slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la AlaS » 05 lis 2010, 22:00

Rusko znas i ti a i mi svi ako je sve kuci odnijeo napravio je samo sebi stetu nije ni meni ni tebi ,kad odnese jos koji put nece imat vise sta loviti ,ja nemogu sa ovih prilozenih slika nista komentarisati a i da mogu vise to neradim jer znam da se zbog toga samo gomilaju bezveze komentari ulazi se u sukob gdje se neko mora spustat na niske nivoe na kraju opet taj lovi nepusta a ti,ja,i slicni lovimo pustamo,eto tako je to mozda grijesim ali ostajem pri svome,ovo se odnosi iskljucivo za rasprave na forumu na vodi direktno face to face je druga prica
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la rusko » 05 lis 2010, 22:07

U pravu si Alas... povuklo me neko nezadovoljstvo, citao sam onaj clanak o somu iz Vranskog na pocetnoj, pa kad sam vidio onu krv i pokolj, odem ovdje, vidim "gomilu" pa mi se sve smucilo i lupim komentar koji naravno nije bio potreban... ebi ga... emocije... :?
slika slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la AlaS » 05 lis 2010, 22:12

ja sam taj clanak tri puta citao ,i svasta napisem ali svaki put odem na del tipku nemogu ja tu nista taman da roman napisem opet nista
slika
Bistro

zdravac
Početnik
Postovi:14
Pridružen/a:21 ruj 2010, 16:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la zdravac » 05 lis 2010, 22:17

Da dođem do tog mog mjesta treba se voziti 10 km kroz šumu, te hodati 3 km također kroz neprohodnu šumu zaraslom amorfom, nemogu ti opisat koliko čovjeka iscrpi noseći stvari za jednu ribičiju, a sad si zamisli 2 čovjeka nose stvari za 3 dana kompletna šaranska oprema, voda, 2 kante prihrane šator vreće za spavanje, 2 rod poda, štapovi, hrana... i uz to sve da idem vuć ribu nazad neće ići ;)
A tri dan lova bez bilo kakvog zvuka signalizatora su bila malo dosadna pa smo od jutra do 12 sati hvatali babuške, a pošto u vodi ima puno linjak i oni su išla na gotovo sve od crva glisti kuruza...
Te smo na kraju vagali i pustili, a tim babuška neće biti ništa jer ta riba može i da po suhom pliva <valjanjeodsmijeha>
Bistro

zdravac
Početnik
Postovi:14
Pridružen/a:21 ruj 2010, 16:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la zdravac » 05 lis 2010, 22:23

Editovao administrator!
Bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la montana » 05 lis 2010, 22:31

Pustio ili ponio i nije bitno. Ako supravila na vodi ispostovana onda jos manje bitno. Ponijeti puno ribe kuci i dobro je iskoristiti (pojesti) i nije lose. Problemi nastaju u zloupotrebi kao recimo za prodaju ili nedaj Boze sto jedan rece:" ja je ne jedem, nego dam mackama..." Cinjenica je da nekad treba misliti i na budicnost, zato izvucimo svi zakljucak da je taj dan bilo ribe... a sutra? Tada je novi dan. Bitno je da se druzimo i volimo!

Zdravac, ne pali se na tudje napise. Ljudi cesto misle drugacije, posebno cesto dodje do nesporazuma. Zaboravi sta je ko pisao i ulovi nam jos kojeg linjaka. Ja tu ribu uzivo nikad nisam ni vidio, pa se zahvaljujem na slikama.

Velicina velikih ljudi se ogleda u presucivanju i neodgovaranju na svaku primjedbu. I Rusko je, kako rece, burnije reagirao nakon nekog drugog posta koji je citao. Pa i taj rat koji spomenuste je negdje drugo poceo...

Ma nek' se sve na ribi zavrsi... a ona u tavi... pa kud puklo da puklo!

Bistro!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la zlaja » 05 lis 2010, 22:48

Bistro Zdravac,lijepi ulovi i lijepe fotke,nemojmo ovdje da se kofrčimo još nam i to treba ,Rusko je Tito ribolova i pravi C&R ribolovac pa fotke gdje riba na kamari ne prihvata kao sportske
Rusko danas je u zemlji Bosni od Save do mora takvih kamara bilo na hiljade,ljudi ovdje love ribu da bi je jeli,možeš me pogrešno shvatiti ali je tako...
Ja kada sam počeo puštati ulovljene ribe čak sam imao i sukob sa drugim ribolovcima kaže :što je ba pusti mogao si je dati meni bolja je nego krompir!!!
Proteće još puno vode kada balkan prihvati C&R pokret,ali već nas ima koji paze što nose kući da bude fer-plej,ja sam protivnik apsolutnog C&R pokreta jer ima ogromni mana o kojim se već saznaje...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la montana » 05 lis 2010, 22:53

Potpisujem Zlaja. Fer play je bitan, a za ostalo... kako kome savjest nalaze. Mi vani imamo druge uslove, ipak u razgovoru, treba da razmijenimo iskustva u cilju dobrog ribolova.

Riba s krompirima? Uf sto ogladnih!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la rusko » 06 lis 2010, 05:46

zdravac je napisao/la: POKVARIO SI SVE
Ma nisam, vidis kako si finu temu o C&R zapoceo ;-)

Nekada treba malo istresti frustracije da bi se zapocela konstruktivna diskusija.
Ako sam te uvrijedio jos jednom se izvinjavam, ne zamjeri previse... sacekaj da se malo bolje upoznamo ;-)

nastavite vi ovdje o linjaku a ja cu da se prebacim na C&R temu...
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la Seha » 06 lis 2010, 15:54

Pozdrav Zdravec i dobro nam dosao. Nisam jedno vrijeme bio u mogucnosti da tipkam pa evo da ti sad ukratko odgovorim na tvoje pitanje.. Ako zelis koliko toliko selektivnije loviti linjake moraces loviti boiliama kao mamcem. Sa smekom ces se malo morati igrati da vidis sta bolje radi a sta ne svaka voda ima neke svoje finte. Na nekim vodama bolje rade smekovi tipa scopex, tutti fruti dok na drugim bolje rade mesne lignja ili rak.
Meni se u zadnjih par ribolova na linjaka i karasa jako dobro pokazala pasta koju sam pravio u kombinaciji riblje,kukuruzno i sredina starog hlijeba. Prihranjivao sam iskljucivo paletama u dvije velicine i konopljom.. Posto u vodi ima dosta bijele ribe (zutooke i bijelice) hranio bi poziciju periodicno svakih pola sata sa par saka. Ribolov bi pocinjao tek kad se solidno umraci i kad se bijela kao po nekom pravilu prestane hraniti. Ovo mi je sporedna "priobalna" aktivnost sa kojom kratim vrijeme dok cekam sarane dalje od obale i stvarno je onako sa wagler plovkom i strletom koja svijetli u mraku maksimalna razbribriga.

I jedan mali savijet ako vec vracas svoje ulove. Nabavi saranski sak od mekog materijala u kom mozes bez problema drzati i po 10 tak linjaka do fotografisanja i sam tako cinim bez ikakvih posljedica po ribu..Ako nemas saranski dusek improvizuj tako sto ces nabrati trave i preko nje staviti neku ceradu.. To ce koliko toliko zastiti ribu od povreda. Bistro
slika

zdravac
Početnik
Postovi:14
Pridružen/a:21 ruj 2010, 16:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la zdravac » 07 lis 2010, 09:14

E hvala šeha, dobro si reko da svaka voda ima svoja pravil, pa prema toma mislim da fish squid rak i sve mesne boile nebi baš išle kod mene jer ima puno patuljastok somića, koji otežeava lovi i griza kad lovim šarana na kuruz.
Uglavnom budem pokušo sa nekom voćnom mirisnom boilom nisam siguran u veličinu ali šta kažeš da radim recimo 10mm ?
Moram svima koji čitaju reći da je linjak preljepa riba, ima jake i snažne peraje i kad ga imate dobijete osjećaj kao da je neka turbo velika riba jer je strašan borac.
Legenda kaže kad je riba ozljeđena ako se oćeše od linjaka da će ozdraviti zato puštajmo linjake da bi ozdravili puštene šarane :grin:
Bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Linjaka

Post Postao/la montana » 07 lis 2010, 09:18

Onda bistro i slikaj nam. Barem meni koji o linjaku nemam pojma <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ribolov ostalih vrsta riba na dubinski sistem”