Iskustva takmičara

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Clavis » 18 tra 2016, 12:11

Ja se bas bio nalozio da pisem da sam zamalo lani upao u premier ligu sa tri obična štapa :D ima i do sreće. Prvi put vidio Lašvu i u prva dva sektora me krene, al zato treći obatalim bio sam negdje pod Zeničkom petljom izvuko startnu poziciju.... i ne uspijem se upisati tu...

U međuvremenu sam nabavio 11 ft. 3# štap, nek stoji. Samo mi treba još adekvatan silk....koristi se Sealine.... samo nedostupan u Bosni trenutno.

I da bacim koment, prije su dugačke pritke male gramaže bile ekskluziva, dok sitna buranija nije nanjušila i tu profit, pa sad svi daju Chezch style rod-ove :D al nemojte se zalijetati teški su bofl mahom i to doslovno teški, a treba cijeli dan držat sranje ispruženo pod 90stepeni u odnosu na tijelo....i umakati do besvjesti....


Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Klenolovac » 18 tra 2016, 22:20

Evo i jedan koristan post...Mislim na prethodni a ne na svoj :grin: Takmičenje ko i svako takmičenje, nema tu nagrade za fer-plej, ali se svakako može nešto i naučiti... Nikad takmičenje nije bilo niti će biti uživanje kao slobodan ribolov, ne znam šta je tu čudno...
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Kovach » 20 tra 2016, 18:25

Seha je napisao/la:Kova meni su zakon ona takmicenja u gluha doba desno od tvojih stepenica na vikendici..
Mogli bi ove godine drug ili kod mene opet ili negdje drugo. To su takmicenja koja se pamte. <championvanja> A tek grah u Strgacini ili gulas na vikendici :mrgreen: P.S. Ove godine nova disciplina " teletina, mladi krompir i tikvica ispod saca" <valjanjeodsmijeha>

Sto se tice fly fishing takmicenja to je postalo klasicno lajneranje. Dole veca udica na kojoj je namotana "teza" (citaj mnogo olova i malo vune kao kamuflaza) nimfa, a gore ona prava i to je klasicni lajner. A gdje je tu musicarenje, sto rece Angler.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la rusko » 20 tra 2016, 18:51

Nije valjda da koriste vise muha od jedne na takmicenjima?
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la tommylee » 20 tra 2016, 22:18

Ovdje je to zabranjeno.Ali međunarodna pravila dozvoljavaju dvije :|


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la angler » 21 tra 2016, 04:04

Treba im dozvoliti 5-10 baja da mogu pokriti sve slojeve vode <jelmekotrazio>

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Clavis » 21 tra 2016, 07:26

Na zadnjem kojem sam ja bio, jedna muha, jedan ČVOR! na predvezu. Na takmičenjma revijalnog karaktera daju se vidjeti i indikatori.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la zlaja » 21 tra 2016, 11:39

Pa vi od mušićavi napraviste prave babuškare :grin:

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Clavis » 21 tra 2016, 12:53

Zlaja, haj na kolu spin lige prevrni sve i jednog takmičara, ako nađeš išta što podsjeća na varke čvrstog agregatnog stanja (vobleri, leptirovi, kašike) priznam ovo za babuškare.


Nego plovkaroši i carperi ispadoše puritanci i gospoda za nas :D

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odg: Iskustva takmičara

Post Postao/la kokuz_sa » 21 tra 2016, 13:31

Clavis je napisao/la:Zlaja, haj na kolu spin lige prevrni sve i jednog takmičara, ako nađeš išta što podsjeća na varke čvrstog agregatnog stanja (vobleri, leptirovi, kašike) priznam ovo za babuškare.


Nego plovkaroši i carperi ispadoše puritanci i gospoda za nas :D
Vjeruj da u ligi silikon koristi 50% takmicara...ima ga vecina ali valja s tim znati..
A nabrijane varke su obavezne u prvim rundama

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la tommylee » 21 tra 2016, 15:26

Svima bih zabranio prvenstveno gaženje po vodi pa budi majstor dobaci i plasiraj!
Samim tim bih sačuvao Bentos,živi svjet dna.
Sada kada sam bio na Ribniku kamaru bijelih fleka sma vidio,prvo sam mislio da su trla a posle skontah od hodanja.

Treba biti fer prema rijeci a najmanje je bitan rezultat!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Clavis » 21 tra 2016, 15:35

Spinnerima skidam kapu sto love ko gospoda sa obale u udobnoj obuci.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la angler » 21 tra 2016, 15:44

Ma kakvi plovkarosi i carperi. Poceli su koristiti helikoptere (tzv letece kamere) da vide gdje ima ribe. To bih ja prije nazvao rat sa ribama i to svim sredstvima.
Slazem se Tommy sa tobom. Ljudi ne znaju kulturu gazenja. Pretabanaju rijeku uzduz i poprijeko i to bez pardona...ko eto 5 metara nize ima vise ribe. Rijetko ces vidjeti da neko zagazi i ostane na tom mjestu. I ako hoce da se pomjeri da ide obalom ili uz obalu. Jok...samo pice sredinom.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la rusko » 21 tra 2016, 19:52

tommylee je napisao/la:Svima bih zabranio prvenstveno gaženje po vodi pa budi majstor dobaci i plasiraj!
Samim tim bih sačuvao Bentos,živi svjet dna.
Sada kada sam bio na Ribniku kamaru bijelih fleka sma vidio,prvo sam mislio da su trla a posle skontah od hodanja.

Treba biti fer prema rijeci a najmanje je bitan rezultat!
E ovo potpisujem uzduz i poprijeko… Ako se vec mora gaziti onda treba podijeliti revir na bazene i ograniciti koliko ljudi smije biti u njima istovremeno. Meni je smijesna scena (a cesta u nasim krajevima) kada 15-tak musicara rame uz rame pecaju… Isto kao hajka na vuka… hem satrase ribu, hem izrovise jedan za drugim sve na dnu.
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Kovach » 22 tra 2016, 01:18

Sto je najgore gazaju i gdje se uopste ne mora gaziti. Angler i Monty su bili na Doljanci po kojoj se doslovno moras sunjati, em bistra, em nije ni nesto velika. I mozete li zamisliti normalnog covjeka u pola Doljanke i nesto kao baca i lovi. E to se meni dogodilo na udruzenjskom takmicenju. Covjek je pregazio ispred mene sve moguce vjerove, a moj zakljucak je bio ili je lud ili to radi namjerno da rasplasi ribu. Ja bi to diskvalifikovao dozivotno. Pa ja je prelovim svu u patikama jer nema potrebe za bilo kakvim gazanjem ali uvijek ima bolesnika.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”