Iskustva takmičara

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Iskustva takmičara

Post Postao/la Clavis » 13 tra 2016, 14:16

Zanima me je li iko od kolega okušao se, da razmjenimo malo utiske, iskustva, opremu i ostalo, da potjeramo malo temu.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la angler » 13 tra 2016, 15:39

Iskreno, nisam ljubitelj takmicenja u ovom sportu. Jedino volim da se nadmecem sa ribom, ostalo mi kvari cejf i uzivanje provedenom u musicarenju.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la rusko » 13 tra 2016, 20:28

Ja sam dugo bio zainteresovan za takmicenje u castingu… dok nisam otisao na jedno takmicenje i vidio sta ljudi rade <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Clavis » 14 tra 2016, 14:25

Ja sam lani dobio priliku da učestvujem na našem Federalnom takmičenju u Busovač IP-Oko revir.

Iako sam otišao sa predrasudom da je to sve samo ne mušičarenje, kako se takmičari ponašaju ko da je korida a ne džentlmenski sport ovo ono., Ipak sam se pozitivno iznenadio, bilo je finog druženja i valjda skontao da je sve do organizacije i kad je organizator sposoban da nema prostora za hučku i galamu.

Drugo, hoće posebnu opremu a i ulaganje zalaganje što ja nisam imo :D već samo početničku sreću.

Sve nešto kontam da i ove godine idem čisto zbog onog novog osjećaja, nije to klasičan ribolov već ima adrenalina nekog....

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Seha » 14 tra 2016, 16:05

Ja sam se takmicenja nekako zasitio u pionirskim danima (plovak i petoboj).. Mislim super je to guzica ti vidi puta upoznas neku novu raju lovis neke nove vode stices iskustvo i tako to..
Ima tu adrenalina i neko u tome nadje zadovoljstvo.. Saranska takmicenja po meni nemaju blage veze sa sportskim ribolovom vec po meni najvise lice na kazino pun ludomana. Zasto. Zato sto su kotizacije i nagrade takve da uopste nemaju za cilj da popularizuju ovaj vid ribolova vec naprotiv da otjeraju sve one koji nemaju gutu love i sklonosti ka kockanju..
Cim se tu krene vrtiti velika lova gubi se smisao za druzenje i sportsko rivalstvo.
Ovo zadnje saransko druzenje i takmicenje na Staraci je nekako bas po mom cejfu. Od kotizacije se kupuje krupna riba za poribljavanje a ucesnici se tokom takmicenja zezaju i druze..
slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la angler » 14 tra 2016, 18:56

Clavis je napisao/la:Drugo, hoće posebnu opremu
Interesuje me na sta se tacno odnosi. Nisam se interesovao za te detalje, a zvuci mi zanimljivo sta to "posebno" takmicari koriste.
Da ne bude zabune, mislim na musicare obzirom da je tema u toj kategoriji.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la rusko » 14 tra 2016, 19:18

Ja nisam skroz protiv takmicenja… jeste da to nije ona draz koju u stvari covjek trazi kraj vode, ali je prilika da se ljudi upoznaju, razmjene iskustva… Da se vidi koliki je interes za ribolov i privuce paznja okoline. Mozda obicni smrtnici koji ne pecaju izvuku zakljucak da je to nesto fino pa ce nam manje smeca bacati u rijeke, ako primjete aktivitet i egzibiciju kraj vode… C&R se promovise… Klubovi dobiju koju kintu i promociju… Ekstra poribljavanje i uredjivanje terena radi takmicenja… Nije da nema koristi…
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Kovach » 15 tra 2016, 02:39

Vidio, probao i napustio! To je sve vise nego fer play takmicenja gdje pobjedjuje znanje i vjestina i nesto sto se treba zavrsiti prijateljstvom i lijepim druzenjem. Nema onog "pozitivnog" rivalstva, svi gledaju kako da prevare onog drugog i kad se pocnu svadjati na vagi i prilikom obracuna rezultata, e onda to vise nije to. Odustao sam onog momenta kad sam shvatio da je to u stvari 3 sata trke i fizickog posla, a nema nigdje ceifa. Za Fer play samo jedan primjer sto me i otjeralo iz takmicenja: Puca covjeku stap do mene na kontri, riba ga vuce i ja se protegnem da svojom udicom zakacim njegov silk. Uspijem i vratim stap koji je vec davno iz njegovog boxa presao u moj (kad riba prilikom izvlacenja predje u drugi box svira se fish out i riba se vraca). Tip uzima stap, vadi ribu i stavlja na moje oci u cuvarku, a sudija pored i suti jer se to desilo jednom od favorita. Na kraju me usije na vagi za tu ribu. Nisam se bunio jer za mene to nije sto kazu "mrtva glava", a za njega vidim da jeste. To je primjer fer play-a i kod takmicara i kod sudija gdje se unaprijed zna ko mora biti u vrhu. Sad samo odem na nase udruzenjsko u FF cisto iz zabave i druzenja, a koliko mi znaci plasman govori to da sam jedne godine propustio 1. mjesto jer mi je bilo vruce, a zadnjih 20 minuta mene zapadne pored sadrvana. Krenem da zabacim, a u Doljanci hladna piva k`o ista. Ja odlozim stap i okrenem po pivi , a trebala mi samo jedna mala ribica od par cm da odrzim do tad postignutu prednost <valjanjeodsmijeha>

Sve je to lijepo ali po meni nema nikakve drazi. I sto rece Clavis iziskuje mnogo novca i opreme posebno lov ribe udicom na plovak gdje moras po 200 KM dati samo za crve i primamu da bacis u vodu da bi nesto postigao. Gdje su stapovi direktasi, bolonjezi raznih duzina, steka, stolica, suncobrani, kante, meredovi, cuvarka, da ne pricam o plovcima, kvalitetnim predvezima, udicama koji se trose nemilice. Treba covjeku brat bratu 30.000 KM da pocne. Za FF treba malo manje novca jer je oprema standardna meredov, waders, stapovi i muhe. Nema primame, nema nista <jelmekotrazio> . A sto se tice fer play igre i tu je 0 bodova. Kad dozivite da covjek ispred vas prije svakog pomjeranja i promjene mjesta namjerno, bez ikakve potrebe gaca po vodi da rasplasi ribu onda sta dalje pricati. A ja jednom takvom ulovim ribu ispred nosa kojoj kako kaze "dzaba bacam jer joj je on vec ponudio svaku muhu sto je imao u kutiji i nece" <valjanjeodsmijeha>

Nije to za onoga ko stvarno zeli uzivati u ribolovu. Osim ako covjek zeli da se oproba i da neke stvari dokaze i sebi i drugima. Ja licno vise ne dokazujem ni da je voda mokra, Ko hoce nek vjeruje, ko nece hebaji ga. :mrgreen:

P.S. Moj savjet je da to vrijeme i novac usmjerite da sa nekom ekipicom odete na neku vodu i odlovite par dana uz druzenje i rostilj 100 puta je bolje i ostaje u lijepom sjecanju. Zna Sehaimali smo mi par "izleta" koje i danas prepricavamo <valjanjeodsmijeha>

Eto, jest podugacko ali ja necu vise i nadam se da sam pomogao nekome da na vrijeme skonta neke stvari i da ne gubi ni vrijeme ni novac ni zivce bez veze! Rekreativni ribolov je definitivno mnogo veci ceif <championvanja> !!

Bistro!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Seha » 15 tra 2016, 12:37

Kova meni su zakon ona takmicenja u gluha doba desno od tvojih stepenica na vikendici..
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la Clavis » 15 tra 2016, 13:48

Povraćanje il pišanje u dalj? :D


Nego da se nadovežem na tvoj raniji post, valjalo bi kad bi bila takmičanje u dobrotvorne svrhe ko što ih prave u Ameriku, nagradni fond za pa u te i te svrhe, ljudi love ribu, sponyori daju šta love u dobrotvor, pojede se popije....


Nego pošto se uopštila tema, otvorit ću tamo drugi thread sa opremom za takmičenje u mušičarenju pa lagano iznijet sve što sam pohvatao u međuvremenu.

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la rades7 » 15 tra 2016, 20:10

Kovach je napisao/la: Krenem da zabacim, a u Doljanci hladna piva k`o ista.
Ovo jeste ogroman off, ali sam se nekako pronašao u ovom slikovitom opisu :135:
NIsam nikada bio na takmičenju, mada sam imao namjeru da odem na Staraču sad u martu. Vjerujem da su druženja ekstra i da se što je možda i najvažnije, upoznaju novi ljudi i nove kolege.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la tommylee » 17 tra 2016, 22:29

Bio dugo "napaljen" i konačno se ohladio!
Svi ti takmičari koriste sisteme koji meni najmanje liče na mušičaranje.
I oni koji ne žele vremenom pređu u tu branšu.
Prvi su Česi taj fazon počeli a sad ga mnogi nadograđuju i razvijaju.
Ubijaju "casting" i prezentaciju.Nema suve,mokre.Samo nimfa i na dužinu štapa,nekad malo više.
Čak po svjestkim standardima dozvoljene su dvije muve što ovima to odgovara.
Jedna je sidro a druga "ore".
Štapovi su po 11' neke strune tanke i teške.
čak i indikator dozvoljavaju a vidm i gotove strune se prave sa ofarbanim segmentima.
A ubacuje se i komad koji je kao feder i služi za amortizaciju udara i kao indikator,
Meni se ovo ne sviđa i ne želim u tom pravcu da idem.
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 18 tra 2016, 09:16, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la angler » 18 tra 2016, 04:57

I gdje je u svemu tome musicarenje. To je klasicno plovkarenje i umakanje.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la tommylee » 18 tra 2016, 09:18

To sam ih i ja pitao,počeli da tumače pravila kako kome odgovara.Pa prave na čvorovima "brkove".Ostavljaju viškove podveza i to im služi kao indikator.
Ja ne izdržah pa ih pitam a je li dozvoljeno krmiti <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Iskustva takmičara

Post Postao/la angler » 18 tra 2016, 10:24

Jastaradi vec nakrmiti ali bez kontrakuke i to samo u svom reonu, da slucajno ne ode komsiji <valjanjeodsmijeha>

Ma sta se cudite. Sta se sve radi na svjetskim prvenstvima u ostalim sportovima ili olimpijadama.
4 godine u naprijed se zna ko ce biti prvak svjetskog prvenstva u fudbalu.
Jedino jadne ribe nista ne znaju :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”