GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Post Postao/la alar » 17 sij 2008, 19:49

BISTRO RAJA!!!PREGLEDAJUCI MALO OVU BOLEST ZVANA INTERNET :D A TEMA STA DRUGO NEGO RIBOLOV NAISAO SAM NA JEDNU POMENI INTERSANTNU STVAR KAD SU U PITANJU MUSICARSKI REVIRI.RECIMO DALI KOD NAS U BOSNI POSTOJI MUSICARSKI REVIR NA KOJEM SE MOZE IZVADITI GODISNJA DOZVOLA NIKAD DO DONAS SE NISAM TO ZAPITAO.PA ZBOG TOGA BIH ZAMOLIO NEKE OD STARIH MUSICARA KOJI REDOVNO OBILAZE NASE BOSANSKE MUSICARSKE REVIRE DA SE UKLJUCE U OVU TEMU BISTRO


OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la OSX » 18 sij 2008, 12:06

Za Ribnik je godišnja 400 KM.. bar tako pise na njihovoj strani....

http://www.ribnikflyfish.com/cjenovnik.aspx

alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la alar » 18 sij 2008, 21:59

BISTRO OSX I OSTALI RIBARI!! MOJE MISLJENJE JE RECIMO DA BI BILO LIJEPO DA SVAKI MUSICARSKI REVIR IMA GODISNJE DOZVOLE.A EVO I ZBOG CEGA TAKO RAZMISLJAM RECIMO JA IDEM U BOSNU 3-4 PUTA GODISNJE STO ZNACI NISAM BAS CEST :) A NA KRUSNICI NAJVISE VOLIM LOVITI ZATO STO JE TO RIJEKA U MOM GRADU I STVARNO JE LIJEPA VODA.ZNACI BEZ OBZIRA KOLIKO BI BILA TA GODISNJA KARTA JA BI JE UZEO.A LOVIO BI MOZDA SVEKA 4-5 PUTA U TOKU GODINE A VJEROVATNO JA NISAM JEDINI KOJI TAKO DODE I ODE.ZBOG TOGA MISLIM DA JE TO DOBRO ZBOG SAMIH REVIRA KONKRETNO ZBOG ZARADE REVIRA A SVIMA NAM JE POZNATO DA DRUSTVA KOJA RASPOLAZU REVIRIMA JOS AKO SU U PRAVOM SASTAVU KAO USR KRUSNICA(MORAM IH POHVALITI PRVI SU I VRJEDNI SU) TE PARE KORISTE VECINOM U SVRHE PORIBLJAVANJA REVIRA.A ISTO TAKO NEZNACI DA NEBI UZEO KARTU I NA NEKOM DRUGOM REVIRU ALI SAMO U SVRHU DA REVIR ZARADI I DA SE VODI RACUNA O REVIRIMA.A U SVAKOM SLUCAJU TO NIJE LOSE I ZA DOMACE RIBARE JER U REVIRIMA SE POSTIZE PRAKSA RIBE ÍMA PROVEDE SE LIJEP DAN A UCI SE UJETNO TEHNIKA ZVANA C&R.ETO TO JE MOJE MISLJENJE I DRAGO MI JE DA POSTOJE OVAKVI FORUMI DA LJUDI MOGU MALO DA NAPISU ONO STO MISLE BISTRO :D

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Post Postao/la rusko » 02 pro 2009, 15:42

meni su nasi ljudi smjesni sa ovim dozvolama...

Ostalo izgleda ono iz Titinog doba, nasima jedna cijena, strancima druga...

Bas sam gledao da sebi rezervisem smjestaj i dozvolu u jednom od nasih "El Dorada", povucen malo ovom divnom komunikacijom na Forumu i nostalgijom...
Kontaktiram neku firmu koja se time bavi (necu reci koju) i pitaju me za broj pasosa, (kontam zasto bas to, ali valjda su vidjeli po mejlu da se javljam iz inostranstva) i ja im dam svedski jer s njim putujem... i kontam taj ce im i trebati...

Kad dolazi mejl, e, pa sinko ako je svedski pasos, onda je skuplje... skuplja dozvola pa i smjestaj za 50%...

Ja im odgovorim, imam ja i bosanski pasos, i posaljem broj, kad... ostadose oni pri svome... kazu, ipak si ti iz inostranstva...
Mi gledamo kako ko zaradjuje...

Palo mi na pamet da ih pitam, a sta ako ja ostanem bez posla radi ove krize, moze li onda dzabe?

Eto, izgnase me iz drzave za 20 eura... Pa to je da se covjek <hasta>
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Post Postao/la rusko » 02 pro 2009, 16:41

evo da dopunim, dokazalo se ipak da nisu svi isti...

kontaktirao sam i jednu drugu organizaciju koji rade na Uni, Uncu i jos nekim lokacijama.
I njihov komentar je "Nasi smo, lako cemo se dogovoriti"...
sve uredno dogovoreno, poslace mi prvo svu informaciju, a onda da se ja s mirom skontam gdje bi i kako bi...

Hvala Allahu, pa ima jos normalnih!
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Post Postao/la Seha » 02 pro 2009, 19:37

Balkanski smisao za biznis jos kad HIM guzica zine .............. !
Ja ovo musicara sto poznajem kad me pita gdje u BiH uvijek kazem Bosanska Krupa tu imaju i Unu i Krusnicu pa sta kome volja. Poznajem dosta te raje gore i znam da su maksimalno korektni prema svima koji posjete vode na kojim gazduju.
Sve ostalo rizicna grupa .......... Znam par raje koji su otisli grupno iz DK na Ribnik i tu nakon klasicne paljevine i nepostovanja dogovorenog na moj nagovor okrenu auto i odlove u Sloveniji 5 dana. Nista bolje neprodju ni sarandzije koje su dolezile na Modrac nakon sto su objavljene slike one svjetske rekorderke lovili dan dok nije dosao cuvar spakovali se i otisli.. Ma fuj
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Post Postao/la montana » 04 pro 2009, 11:27

Evo da ti potvrdim maja/juna ove godine sam bio u Bosanskoj Krupi (ima na forumu). Na Uni, regularna dozvola 20KM dnevna. Mjera za lipljena 40cm, kazu, 2 mozes pojesti. Nasmjesim se i u sebi pomislim da mi je takvog vidjeti, a kamoli zakaciti. Suha muha i komadi su tu. Najmanji 42cm. Halal svaka marka. Predvece s istom dozvolom na mladicu i jedna mala, ali koliko da se otvori sezona. Nije bio u pitanju nikakav revir, vec regularni tok Une. Ljudi prodaju dozvole, a ne bubrege. Kasnije smo pricali sa Krupskim forumasima o "delfinima" iz Une. <ribarcina>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Post Postao/la rusko » 04 pro 2009, 16:38

montana je napisao/la:Evo da ti potvrdim maja/juna ove godine sam bio u Bosanskoj Krupi (ima na forumu). Na Uni, regularna dozvola 20KM dnevna. Mjera za lipljena 40cm, kazu, 2 mozes pojesti. Nasmjesim se i u sebi pomislim da mi je takvog vidjeti, a kamoli zakaciti. Suha muha i komadi su tu. Najmanji 42cm. Halal svaka marka. Predvece s istom dozvolom na mladicu i jedna mala, ali koliko da se otvori sezona. Nije bio u pitanju nikakav revir, vec regularni tok Une. Ljudi prodaju dozvole, a ne bubrege. Kasnije smo pricali sa Krupskim forumasima o "delfinima" iz Une. <ribarcina>
E da mi je jednom da ocejfim sa suhim muhama... nema ovdje kod mene pogodnih voda za to... najblize sto mozes doci suhoj muhi je "osa" na jezerima...

Razmisljao sam ja o solo potezu na Unu, ali nisam siguran sta i gdje, jer je rijeka povelika, aja nemam vremena da je istrazujem... pa cu naci nekog vodica...
Mislio sam dan na Uni, dan na Uncu, Ribnjaku, i jos jednoj rijeci, zaboravio sam joj ime mislim da pocinje sa K... a onda cu ostaviti sebi jos jednu tri dana da ocejfim gdje mi se najvise svidi...

sto se dozvola tice, nije skupo kada se pogleda sta se dobija... Medjutim taj princip "nasima u markama strancima ista cifra ali u eurima" je malo bezvezan...
Domaci ce ponijeti sa sobom sve sto mu se priblizi... dok stranac vraca 99 % ribe nazad... necu je susiti pa u svedsku ponijeti, jel tako...

A stranac ne ide na vodu sa kuhanim jajima u cegeru vec se hrani i pije u restoranima, sve sto mu treba kupuje, od opreme do prehrane...
Tako da cijelo mjesto zaradjuje na normalnim cijenama dozvola.

Na ovaj sadasnji nacin stvaraju odbojnost kod stranaca jer u EU ljudi nisu bas vicni takvom ponasanju, za njih je to diskriminacija...
Niko ne voli da ga se odere "ekstra" samo zato sto se smatra da mozda vise zaradjuje...

a nasi bi sigurno bolje prosli sa vecim prometom stranaca nego sa jacim cijenama za ono malo njih sto dodje do BiH.
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Post Postao/la montana » 04 pro 2009, 21:50

U Krupi nije tako. Ljudi gore su zaljubljeni u ono sto imaju. Cuva se i na kraju nisi ti gore stranac. Uzivanje je kad covjek lovi divlju ribu, pa makar i one sitne, samo da ih ima dovoljno. Imas PP
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: GODISNJE DOZVOLE U MUSICARSKIM REVIRIMA

Post Postao/la diver » 08 pro 2009, 12:58

Nove cjene dozvola na ribolovnoj vodi u Bosanskoj Krupi t.j ribolovna zona 5.2 rijeka Una
ribolov salmonida na otvorenoj vodi 20KM
Ribolov salmonida u reviru(FF i varalicarenje) 60KM dnevna karta i svaki treci dan je besplatan sa ovom dozvolom se moze loviti na cjelom toku Une sa kojim gazduje udruzenje USR Krusnica uz ovu dozvolu je takodje OBAVEZNA pomoc vodica cija je cjena 30KM dnevno uz vodica je obezbjedjena upotreba velikih camaca gdje je to potrebno.
ribolov ciprinidnih vrsta je 10KM
Ribolovna zona 5.1 rijeka Krusnica
ribolov u FF reviru 40KM takodje svaki treci dan je besplatan
Ribolov na izvan revira na rjeci Krusnici kosta 20KM
Treba napomenuti da se za ribolov u reviru na rijeci Uni potrebno najaviti t.j izvsiti rezervaciju min.mjesec dana ranije jer smo za narednu sezonu poprilicno bukirani a i zabog organizacije sto uspjesnijeg ribolova u terminu za koji ste zainteresirani.
Sve rezervacije je moguce izvsiti putem E-maila a on je
info@una-discovery.org a vise informacija i fotografija pogledati na
http://www.una-discovery.org
Bistro i velik pozdrav od Divera/Ania
<vozdra>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”