Slanu za slatku!!!

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 02 lis 2010, 20:49

rusko je napisao/la:Gotivne slike...

Koja je to rola? ne vidi se dobro tekst...
Bauer MacKenzie SuperLite M1. Nabavio je prije nego cu u nasu <flag> Jedini cekrk, izuzev onih sa antirevers kocnicom, na kojem je regulacija kocenja na strani na kojem je rucica, bas tamo gdje treba :wink:
Sad kupi prasinu do slijedeceg dolaska :(


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la zlaja » 02 lis 2010, 20:57

Jel boronac ispunio očekivanja i jel merak pecat sa njim ,kako se ponaša taj blank od borona?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 02 lis 2010, 22:51

Ljudi sad mi nesto zao Anglera. Moje misli su jos dole, preko mjesec dana proslo, a on tek otisao... <adipiva>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 03 lis 2010, 05:59

Zlaja, da sam neki expert u mahanju i nisam, nisam probao dosta stapova pa da mogu praviti nekakve strucne komparacije ali mogu reci ovo... Dnevno mahanje ne manje u prosjeku cca 8 sati, sa push pauzama i jednim obrokom u sredini nisam ni osjetio. To se moze prepisati mozda i dobrim balansom cekrk-stap. Musica ide bas tamo gdje hocu (sto bi Viba rekao u tepsiju na 15+ metara). Deklarisan je kao fast ali je vise medium-fast. U poredjenju sa Hardy Agel2 koji je za mene previse motkast, Boron2 se po potrebi nakloni kao pravi gentlimen :wink: a rezervne snage i te kako ima. Snjuru baca na metrazu koju pozelis bez ikakvih problema. Ima tu i do snjure. Sve u svemu, prezadovoljan sam kako stapom tako citavim kompletom. Ustvari, u svemu tome je "krivac" i osjecaj da vozis auto koje ti je san. Snjura SA Trout je fantasticna ali ima jednu manu na koju se raja zale, je ta da nakon izvjesnog vremena (kod mene nakon 3 izlaska) prednji dio od petlje do manjeg dijela konusa pocne tonuti.

Pa gdje si Montana kuco stara? Asli si negdje mahao ovih dana. Ti bar ubijes tugu na tim rijekama, a ja ova dva dana mahao na moru, ko fol da da me zelja mine pa "nidje veze". Al hajde, daj sta das.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 03 lis 2010, 06:53

Nek' si cejfio, lakse je raditi poslije. Ti po poslu, a mozak mase li mase! moze se izdrzati do dogodine <plach> . Nego to oko tonjenja prednjeg dijela se cesto desava, a meni pomogne mazanje necim, recimo mascu za muhe... ili pus pauzom.

Moram priznati da si nam falio u predizbornoj kampanji. Ovi se dobro zahuktali, a Rusko i ja sami. Senadu su nesto podbacili. Eno ga presao u administraciju. U ribu vise i ne ide, a dao onu snjuru zeni za strika! <jelmekotrazio>

Jasta nego mahao. Bio sam tri dana u mahanju i iscejfio ko ista. Prvi dan potrefio suhu (prirodni zeko padobranac na #18) i pjevusio eci-peci-pec, na ti mali zec. Tako sam birao gdje da zabacim kad provri. Drugi dan odlucih da snimim klip na nimfu... eh tu je bilo smijeha do suza. Nahodao se da nadjem pogodno mjesto za kameru i da ima ribe. Mlatnem 2-3 komada iz tri zabacaja na jednom mjestu i skontam tu! Startam kameru, ali jok, ni da pipne, jedno 10 minuta. Napokon riba, doooobra, a ja namjestio frizuru, full-oprema i istrenirani osmjeh, k'o ovi politicari na plakatima. Propisno je izvadim, donesem do kamere, istresem teoriju i ono malo prakse, poljubim i pustim, pa trk da vidim kako je ispalo, a ono tamo pise "no memory"! Izbrisem klipova i slika s tugom, pa ponovo, ali kako sam hodao okolo, riba se valjda uzbihuzurila, pa nece. Bacim malo vise a ona uzme istog trena, ja vuci u kadar, a ona ko munja kroz njega niz vodu. Prodjem iznad kamere, a riba u neku granu uz obalu pa se zapetlja. Odem do nje i pustim je, pa pregledam snimak, a ono snjura ode gore, pa dole, pa ja prodjoh nizvodu. Nigdje ribe. Tako povazdan dok ne ucicah jednu, ali mi je predug klip pun megabajta, pa nece da se postavi na ove naprave. Nesto sam skratio, ali mi ovaj kompjuter nevalja, pa kad dodjem kuci i uz Boziju, Ruskovu i Senadovu pomoc more bit' prodje.

Heeej ima novo! Nabacio sam stap rolu i snjuru za mladice. Tesko k'o crna zemlja #10. Malo sam mahao, a kad se umorih koristio sam izreku "voda te odnijela". pa sam nasao lokaciju gdje bacim malo, a tok ucini svoje. Uspjeh je bio los. Jedna ispod kile na zonkera, ali nisam je stigao izvaditi...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 03 lis 2010, 10:01

Sredicemo taj snimak... sjetio sam se jednog fazona kako cemo to sigurno i kvalitetno prebaciti, Monty javi mi se cim budes uz komp pa cu ti poslati instrukcije.

Nego, vidim iste nam se muhe po glavama motaju... :-)

Evo i ja sam obnovio "tesku artiljeriju" sa ovim novim clanom familije:

slika

slika

slika

slika

slika

Jos mu ganjam odgovarajuce snjure i ima da ga spremim za snove... kazem snove jer ja kako planiram (citaj kako mi zena planira) odmore necu zadugo vidjeti mladice... ali nada umire posljednja ;-)
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 03 lis 2010, 14:23

Oho, idemo u tesku kategoriju! Zlaja i Alas ce pomisliti da je to radi velikih riba, a mi znamo sto je to tako <jelmekotrazio> . Vidim da si uzeo 15'? To je puno svestranije nego moja varjanta od 9', koja je specijalizovana za par "tajnih" mjesta, gdje nemam puno prostora za manevre. Dugu sam kontao o duzini, pa se odlucih za verziju jeftiniji stap, jaka rola i dobra snjura, jer nije namijenjen za svakidasnji uzitak. Rola i snjura mogu ici na eventualni komplet za moreta, pod uvjetom da mi se svidi "big game", mada sam ja u dusi suhi bajkaros.

Glede snjure, uzeh Teeny sa 30' integariranim vrhom, koji tone k'o kamen i za nekoliko sekundi dirne dno gdje hoces. To mi se uklapa u ono mastanje, "... ko ja na onoj mojoj sedri, a vidim je kako hoda ispod i trazi nesto za dorucak". I onda "zik" pa vuci-potegni! Tu snjuru ovdje hvale za losose i steelheade. Kad smo kod naslova ove teme snjura je za slatku i slanu vodu, a pravi je neki od njihovih poznatih ribara na ove vrste riba. Cijena vise nego perfektna, oko 55$, jer sve ostalo ide 100+$. Sad sam u fazi mlacenja po vodi u cilju ovladavanja kombinacijom, da ne moram ici pjeske na drugu obalu razvlaceci strimere, k'o tamo neki. Eh sad ostaje da zena pogazi obecanje da nema u Bosnu dogodine... pa da sve to umocimo u vodu... <idila>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 03 lis 2010, 15:37

Ja pregovaram sa zenom da me pusti dogodine barem jednu sedmicu samog, i na slanu i na slatku vodu, da ne skrecem sa teme :-)

Ovu duzinu stapa sam i trazio, treba mi u zimskom periodu kada voda nadodje i kada jaca riba + vodena masa lome sve na sta se nakace... a treba u tim hladnim uslovima i stedjeti snagu i ne znojiti se previse, tako da sa ovim stapom zabacujem na drugu stranu rijeke sa jednim do dva zamaha i minimalnim potezima tijela i ruku. Inace imam jedan strasno dobar 9,5' #8-9 G. Loomis za ostale borbe.. nesto poput tog sto opisujes... stap je neunistiv (pljuc, da ga ne ureknem), vadio sam morsku pastrmku od 7 kg s njim i to jos u brzoj vodi i izdrzao je to kao od sale, a o stukama i da ne govorim... on mi je "brat i sestra" stapova... Htio sam i ovu 15'-tku da kupim G. Loomisa, ali me jedan cika profesor odvrati od toga i sredi mi ovaj stap koji je napravljen u Loop fabrici ali sa posebnim detaljima, kao npr. gornja drska koja nije standard... parola: "stela majka" - ubijedio me da sam dobio jednako dobar stap za trecinu cijene, probacu pa cemo vidjeti ;-)

Sljedeca kupovina je jedan od cca 12-13' klasa #9-10 za fine radinosti na skandinavskim vodama, a onda bih trebao jos jedan light stap za potoke (tu sam se mislio posavjetovati s tobom, Monty ;-))... i "kompletan sam".

Uzeo sam aluminijsku rolu za ovaj stap, bas jer sam mislio s njim probati pecati i na moru (posto ja to radim sa jedrilice lakse mi je s ovim spey-fazonom zabacivati i izbjeci sve jarbole, bumove i sajle)... inace rolu mi je napravio gore navedeni profesor sa univerziteta u Lundu koji se penzionerski bavi inovacijama za Loop, tako da je unikatna i nadam se dobra, djeluje perfektno, kocnica je stabilna i jaka i svi detalji su nehrdzajuci. Zacrtao sam sebi i jednu Hardy rolu sa vise spula, ali nju kupujem tek kada vidim da li sam zadovoljan sa stapom jer zahtijeva zescu investiciju.

Sto se snjure tice mislio sam nabaviti jednu cijelu snjuru #10 za spey casting (mada ce to biti prica za sebe jer je tesko naci odgovarajucu gramazu i duzinu i jos uz to i kvalitetu), jedan set sa running line i "shooting heads" ploveci, intermediate i tonuci (s vise brzina), a i one kombinacije ovih su mi drage... to je sad dzungla za sebe i pomno ispitujem i dosadjujem raji. Zapeo sam za Guideline snjure jer mi se cine pravo dobre a i pristojne su im cijene, a i do sada me nikada nisu iznevjerile, mada ih nisam koristio u tim klasama.

Koja je gramaza te Teeny snjure?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 03 lis 2010, 16:01

Vidi, vidi artiljerije. U najmanju ruku da se spremamo mahati na Islandu. Znate onu lososku rijeku gdje je dnevna dozvola 6000$, a treba je rezervisati par godina u naprijed. Rezervisao bih ja par dana nego sam slab sa musicama <valjanjeodsmijeha>
Nego, moje cestitke na prinovama! Jos mi je rano za dvije ruke, tek sam se donekle ustelio sa jednom.

Kod mene za sad najveci broj "haubice" je 8#, a jucer sam imao jedan dooobar udarac u "moretu" do struka gdje se stap savio do drske pa sam se istog momenta upitao jeli taj broj dovoljan za moje ambicije. Pisu 7# najmanja za mora pa rekoh da ne pretjerujem. To "nesto" se odmah i otkacilo tako da ce me moja 8ca pratiti do prvog glisiranja. Mladice neka me cekaju narednih 12 mjeseci.
A snjure sam shantavo nabavio. Uzeo tzv Mill End snjure, one koje se haman na kilu prodaju. Plivajuca, intermedia i tonuca, sve tri za citavih 10 funti :wink: a fakat su ok, bar meni.

Montana, kad si fino ispricao kako te je islo sa snimanjem video klipova, vidim da nam je jedino rjesenje da idemo skupa. Vec mogu zamisliti koji bi to cirkus bio sa slikama i klipovima dva peha <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 03 lis 2010, 16:18

Za gramazu se ne sjecam, a kutija je nezeljeno ostala u prirodi da je zaprlja, jer se riba javila na suhu, pa sam ostavio novi parmak i poslusao zov. Slab mi je signal na netu, pa se ne usudjujem otvoriti jos koju stranicu, ali pogledaj na teenyju mislim da je ova moja T300 ili nesto u tom smislu. Sjecam se da je jos pisalo na kutiji za wt7-10, tako da je mozes pronaci na njihovom site-u, pa provjeri, pls. To oko te kombinacije raznih je super stvar, ali znam ja sebe i moju lijenost. Bacao bih jednom varjantom do penzije, samo da ne ceprkam po priboru. Zato sam uzeo ovu intergalnu varjantu, za ono sto mi treba, za sada, a vise varjanti me, sto kazes, samo zbunjuje. I stap je neki obican i jeftin, samo da vidim svidja li mi se i jel' ideja ostvariva.

To za potoke je isto haos. Varjante su razne, a moj savjet je da nadjes sto univerzalniju potok-varjantu, sa osvrtom na mini planinske rijeke za nedaj Boze, a i zeni je lakse objasniti, a u cilju odobrenja budzetskih sredstava, da kupujes nesto "univerzalno". Pazi dok izlazes projekat, ubrzaj pricanje kod "ovaj stap valja za sve uslove ribolova", jer ce joj se nametnuti logicna sumnja sta si do sad kupovao, nego brzo nastavis o tome kako taj stap ti omogucuje brz izlazak u ribu oko kuce, tako da vise ne moras ici po cijeli dan... bla-bla <jelmekotrazio>

Zao mi je Angla za tvoje pehove sa slikama, pa iz suosjecaja nisam komentirao. Stvarno treba biti umjetnik da slikas ili povesti nekoga. Nego de ti ovamo pa da "slikamo". To za #8 sam citao da je laksa varjanta. 9-10 je za svega u moretu, a 11-12 ovi koriste za ajkule i krupnije sabljarke. Ovo je sila pribor i treba jos iiihiii cevapa da kontrolisem zabacaj, u stvari i vodjenje u brzoj vodi. Mahinalno rollnem, pa skontam kad dodje onaj ploveci dio, da sam kiksao, pa ponovo... svu ribu poplasih masuci, al' neka, ko se zadnji smije...

Javi kakvi su potoci tu gdje si, dubina, sirina, granje i cega ima i kolike su. Ima suma "pruca" ali se uvijek usijece onaj pravi...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 03 lis 2010, 18:46

Rusko, za onu snjuru site obavezno trazi pod jimteeny, samo teeny daje naucnopopularne stranice <oho> <predajemse> <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 03 lis 2010, 20:39

Potok za kojeg mi treba light stap je pravo fin, nakon mukotrpnog rada (guljenje dna...ubacivanje kamena, kreca, mladji...) se napokon stvorila oaza za stacionarnu pastrmku u juznoj Svedskoj. Peca se samo na C&R naravno, jos nema nekih kapitalnih primjeraka, ali lijepo rastu pa se nadamo da ce ih biti uskoro. Tamo ne idem cesto pecati jer gledamo da ne ide puno ljudi na vodu odjednom pa rezervisemo vremena max dva puta mjesecno (a ove godine sam tamo bio samo jednom i to na radnoj akciji jer je zima bila kakva jeste, pa smo svi iz udruzenja dogovorno smanjili uznemiravanje ribe)... pogledaj ovdje kako izgleda:

http://www.bjorkaan.se/index.html

Taj bi mi stap bio za ovu rijecicu i za nasih voda, mislio sam jedan od cca 8' klasa #3-4 samo nisam ih koristio ranije i neznam sta i kako odabrati i na sta razmisljati kod kupovine.

Gledao sam Teeny stranicu i ima jedna spey snjura koja bi bila odgovarajuca, jedino sto je ploveca, da je IM bila bi perfekt... T300 mi ne bi pasao, mozda T500... pogledacu ima li je ovdje u prodaji.

Sto se klasa za more tice, veca klasa se najvise uzima zbog lakseg zabacivanja na vjetru... ja mislim da je #8-9 sasvim idealna za te svrhe jer je laksa za baratanje sa stapom. Vece klase za stapove duzine 9' postaju malo nezgrapne i moraju biti pravo kvalitetne kako bi fino radile u svakoj situaciji i temperaturi. Shooting heads (postoji li nasa rijec za njih?) su u tom slucaju najbolja kombinacija.
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 03 lis 2010, 21:34

Ispisah se i pade mi sistem. Vidio sam ti potok i lici na ove vise mene u Wisconsinu.Moze on odhraniti krupnu ribu, posebno ako im dodate improviziranih sklonista. Eh tu smo. Riba preko15cm u takvim potocima mora cesto da jede, jer su joj hrana pretezito insekti, vodeni i oni sto upadaju sa te sase u vodu. Riba u tako maloj vodi je izlozena opasnostima (vidre, ptice, zmije i ko zna sta). Svaki znak prisustva uljeza riba prevede sebi u komandu bjezi i tu vise nema ribolova. Moj bi izbor bio stap #2 ili#3, svakako ispod 8'sa sto slabijom akcijom, da snjura pada u vodu skoro pa necujno. Recimo neki Ful-flex ili Mid-flex, jer ce ti trebati i tanki predvezi 8X, a jaca ih akcija ostecuje. Veci je merak vaditi ribu na takve stapove. Snjura svakako sto vise plutajuca, predvezi fluorokarbon. Rola? Eh koliko ti zena odobri para, ali te manje... uffff... kako lijepih ima... Dobro obrati paznju na proizvode za ovaj dio musicarenja. Ja se iznenadih kad sam prvi put vidio da je sve specijalizovano za potocno musicarenje. Valja ti puzati i prikradati se, ali se isplati. Vidi ako ti trebadne detalja nakon sto prostudiras internet. Javi kad budzet prodje, pa da i ja mastam sta bih uzeo i kako bi se uklopio....
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 03 lis 2010, 21:50

Björkaån je fantazija mjesto... realno je da cu na njemu pecati jednom ili dvaput godisnje jer su pravila rigorozna, max 20 karata se prodaje mjesecno a godisnje 180 (uracunavajuci i karte koje udruzenje pokloni onima koji su se potrudili da pomognu radu oko odrzavanja rijeke). Neznam jesi li nasao onaj dio sajta sa slikama (u prozoru sa desne strane se pojavi link "Bildarkiv"), tamo imas slike par finih 2-3 kilasica, tako da ce ih biti <titinpionir>

Sto se tice stapa... budzet i nije toliki problem kao sto je dostupnost tih klasa u Svedskoj. Ovdje raja vecinom kupe Sage 9', klasa #6, stave na njega Danielsson rolu i to im je jedini stap koji koriste u zivotu, ako se ne usude ici na lososa... tako da se sva prodaja na to i orijentisala, sve ti je od klase 5 pa prema gore... ove nize klase se moraju posebno narucivati a onda vec trebas dobro znati sta ti tacno treba. Zato mi treba pomoc... ;-)
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 03 lis 2010, 21:58

Drago mi je za budzet <championvanja> ! Isto je i ovdje, ali ja na srecu imam radnju Orvis, sa kompletnim asortimanom, uzmes stap koji hoces sa stalaze, namontiras rolu mlataras po radnji, a prodavac pita za sta ti treba, pa i on sklopi nekoliko svojih kombinacija, pa dodju i druge musterije, pa otpocne prica....
Naravno ima i Cabela's i Bass Pro, koji zastupaju dosta firmi, a imaju i svoju ponudu, dosta kvalitetno, za znatno manje para. Vama je postarina problem, a mozda i carina. Ako skontas kakav fazon, tu sam da pomognem. Da si prije rekao, mogao sam ti donijeti dole u BiH.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”