Slanu za slatku!!!

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 03 lis 2010, 22:00

Smislicemo nesto, bitno je poceti od necega... mogli bi fazonom - ja nacujem sta valja, ti to probas u radnjama pa mi dojavis iskustvo...
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 03 lis 2010, 22:13

Jupiiii, sad mogu komotno zeni reci istinu da nije za mene, mada sam i do sad to govorio <jelmekotrazio>

Vidi, razmotri skontaj, pa cemo naci kombinaciju!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la Veso » 04 lis 2010, 09:13

rusko je napisao/la: Sto se snjure tice mislio sam nabaviti jednu cijelu snjuru #10 za spey casting (mada ce to biti prica za sebe jer je tesko naci odgovarajucu gramazu i duzinu i jos uz to i kvalitetu), jedan set sa running line i "shooting heads" ploveci, intermediate i tonuci (s vise brzina), a i one kombinacije ovih su mi drage... to je sad dzungla za sebe i pomno ispitujem i dosadjujem raji. Zapeo sam za Guideline snjure jer mi se cine pravo dobre a i pristojne su im cijene, a i do sada me nikada nisu iznevjerile, mada ih nisam koristio u tim klasama.
Citirao sam bas ovaj dio.. - Rusko, mislim da imam nesto sto trazis, zapravo sve od nabrojanog, javi mi se ili na mail, PP ili telefon, kako ti volja..

Angleru - e neka si se vala i ti docepao dobrog stapa (a i role..) - a slika lipena koji se vratio u vodu prije nego je kamera skljocnula je - fantasticna! Inace, ima jos rola kojima je kocnica na istoj strani gdje i rucica za namotavanje..

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 04 lis 2010, 17:22

Eto Rusko, sad si i Vesu zadeverao <djed>

Evo nesto od jucer kontam o tvom problemu, pa mi se cini da ti ipak trebaju mozda 2 stapa <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Vidi, taj tvoj potok, kao i vecina potoka treba kratak stap, ali kad se vratih na tvoj post vidim da bi njime mahao i po Bosni, a tamo treba osjetljiviji pribor u periodu kad se ide na godisnji, ljeto, kad pada sitna muha i radi lipljen, ali ponijece te zelja da mases mimo potoka po Vrbasu, Plivi, Uni... a tamo je, sto bi neke tamo, a i ovamo rekle, "duze-bolje".

Jutros sam drzao nesto zanimljivo u rukama: ZG Helios 704-4 (4 dijela) mid flex 7'. Zamisljao sam kako gacam po onom tvom potoku i masem njime... milina. Jeste malo skuplji, ali je pero laka kategorija i kad rece da imas dvokilasica u toj vodi... Eh sad kad si rekao da se tesko kupi karta za tu vodu, dobismo drugi par opanaka, pa mislim da mozda napravimo sintezu svih tvojih nedaca ida ides sa cetvorkom normalne duzine. Mozda ces se patiti ponekad u granju oko potoka na koji ces rijetko ici, ali zato ces dobiti ljetni stap za sitne suhe i nimfe zauvijek. Moj omiljeni i stap koji koristim u 90% ribolova i koji putuje samnom u kamionu i na odmore je ZG 904-4 mid flex (9'). Duzi od prosjecnih jer mu treba visine za duzu plovidbu musice na vecim daljinama, a mek da osjetis pomjeranje skrga ribe na udici... e sad ga pretjerah. Eh s tim stapom mogu izaci i na veliku vodu, mada je po meni predug za granjem obraslih potoka. Stap je nenormalno lagan i kad izvuces krpenu futrolu iz one okrugle, zapitas se a gdje je stap?

Sad ti beli zbrkah sve ideje koje si do sad imao. ko ti je kriv kad pitas <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 04 lis 2010, 18:13

Ma nema... slavim sto ovaj forum postoji... postavis pitanje odmah je tu par kvalitetnih odgovora... <championvanja>

Vesa, bilo bi super kada bismo mogli pronaci nesto odgovarajuce, poslao sam PP...

Monty, to sto kazes za duzi stap je i meni proslo kroz glavu... nemam iskustva sa kratkim stapovima, ali nesto kontam da bi sa stapom od recimo 8,6 klase #3 ili 4 puno bolje dozivljavala borba sa ribom nego sa '7-com...

Evo moje vizije jednog finog paketa:

Stap: Sage ZLX - '8,6 #3
Rola: Danielsson Midge
Snjura: kad bi se nasla jedna fina od svile :-)

A to da ce biti potrebna 2 stapa, je u stvari "dvjesta - trista" :-)

nikad kraja skupljanju...
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 04 lis 2010, 19:11

Ma citas mi misli. Duzina kako sam i ja javno zamislio, wt kako sam pomislio a nisam htio da kazem. Dugo sam mislio reci 3 ili 4. 3 je delikatnija i specijalizovanija, a 4 univerzalnija? Najbolje oba, ali o tom kad otvorim banku. Neko vece sam htio, ali patrolirao security! <drot>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la zlaja » 04 lis 2010, 19:22

Ruba je našao najbolje rješenje za ove nedoumice,idemo u ribolov ko golf igrači <valjanjeodsmijeha> guramo kolica sa štapovima pa što zatreba vadi i opleti <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 04 lis 2010, 19:30

Vidi Zlaja nasih belaja. A opet sve za musicarenje bi dali. Dobro je dok ovako nabavljamo, pa vazda mozes slagati, te vjetar, te ova ili ona snjura, te stap 'vaki-'naki, pa cizme plitke-duboke... Kad sve nabave, musicari se onda pravdaju kako nema baterije u aparatu, te ispala, te neradi mu mobilni internet <ribarcina> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la zlaja » 04 lis 2010, 19:35

A najljepše vam fotke kada se umorite od tog suludog mahanja i zabacite na spin i odmah riba <ribarcina> ,osmjeh :grin: ,fotkanje i izraz lica 8) pa sve nešto okolo,kao da malo i to probam :wink:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 04 lis 2010, 19:39

Ko kakve snase kad se nacifraju, srede za kakve svadbe, sjede sve fine i mirne, palamude o moralu, odgoju djece, kulturi i umjetnosti, a kad se rasplamsa kolo i alkohol razuzda, izuju stikle i ozezi! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la Veso » 04 lis 2010, 19:42

Eh.. Ma nije mene Rusko zadeverao Mr. Monty (zadeveracu ja tebe, cekaj samo..), nego sam poodavno imao namjeru da stupim u kontakt sa njim, a ovo mu nekako dodje kao zgodna prilika.. Inace, za vas koji ne znate, Rusko je momak i po (nemoj sad da crvenis, bona..), a jos je iz istog grada, skoro i iz iste ulice. Pa se onda ispostavi i da mu itekako znam oca.. I gdje da mu onda ne pomognem, ha? Medjutim, sve to skupa nije vrijedno ovoliko price, sasvim slucajno sam imao bas ono sto on treba i to je to.. Da, malocas smo ragovarali telefonom, a evo sad citam ove borbe oko stapova koji i sta mu treba za kojekakve potoke i rijeke, svasta nesto.., pa da se onda malo nadovezem. Koliko god stapova skupio ( i Rusko, ali i ostatak svijeta musicarskog), uvijek ce ti biti malo. E sad, kupovati nesto sto je "all-round", sto pokriva SVE prilike i potrebe je najcesce bacanje para.. Ovdje uopce ne govorim o markama stapova, nego akciji i duzini.. Da, 9 stopa klase 5 "pokriva" puno, puno toga. Od lipena i pastrmke, do morske pastrmke i stuke. S druge strane gledano, nije ni za sta!? Za lipene je pretezak i prejak, bez obzira o kojoj se vodi i okolini radi.. Pastrmka? OK, ali nista vise od toga. Za jezera, velike streamere, vjetar.., covjek bi se radije odlucio za neku "sesticu".. Morska pastrmka? Vjetar u prsa (najcesce), musice velike i teske - vadi "sedmicu" ili "osmicu", nema druge. Stuka? Streamer od 15-25 cm? Eto i "devetke" u upotrebi! Za moranje, sve to ima da obavi i ona gore pomenuta "petica", ali kolko je to optimalno, vidite i sami..
Manje rjecice, ribolov lipena i pastrmke - e tu se vec moguci izbor "alata" znatno suzava. I ovdje se moze iskopati nesto sto je "all-round", nekako mi se cini da je 8,6 stopa klase 4 taj neki optimalni izbor. Sa njim, mislim stapon te klase i duzine, mozes ama bas sve. Snaci se u zbunju (naravno, lakse je sa kracim stapom..), ali i razvuci snjuru podaleko na nekoj vecoj rijeci. Plasirati suhe musice velicine 22, ali zafrljaciti pastrmki neki wolly bugger na 10.. Moze!
Pa ti budi pametan onda? Onaj ZXL duzine 8,6 stopa i klase 3 sto ga ti Rusko spomenu, je toliko dobar stap - da boli glava.. To je i inace direktni nasljednik cuvene Sage-ove LL serije, odavno izbacene iz proizvodnje, a koliko su dobri najbolji je pokazatelj - eBay.. Kad vidis za kolimo se prodaju polovni, sve ti je jasno. Manje-vise.. Naravno, i ovaj prijedlog Montane, Helios, je na istom nivou, ne usudjujem se uporedjivati ih jer Heliosa nemam ni jednog, ali neki izbor je, mislim, vise stvar ukusa i licnih afiniteta. Ffantasticni i jedan i drugi i tacka! Da cijelu stvar ne ucinim jos zapetljanijom, uopce necu pominjati i neke druge marke, inace bih morao pisati do jutra!
Da! Umalo zaboravih da malo "zadeveram" Montyja.. Kad na tim tamo americkim forumima, ako ih posjecujes, ugledas da neko prodaje Burkheimer "VIntage" serije i klase 4 (bez obzira na duzinu) - a ti mi onda prisapni? Nesto mi strasno rijetko izlaze na eBay..Cini mi se da sam rekao kako necu pominjati druge marke? Pa i nisam. Ovo mi se samo omaklo..

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 04 lis 2010, 20:01

Eh kako mi prepisa misli na ovaj tvoj post. Stapova nikad dosta i mora da sjedne. Meni nekad zao kad gledam u katalogu nesto sto ne mogu dirnuti. Ovo za Helios mi je na ruku, Orvis mi dodje ko izlazak u kafanu, a u radnji svega pa i garderobe, tako da se zena moze zabaviti. Kako ti opisa i ja potpisa! 8'6" 4wt bez obzira na marku, po mogucnosto 4 dijela, jer Rusko bi k'o putovao na odmor, i meni se cini optimalno za nase uvjete. Nase rijeke imaju lipljena, ko sto rece njemu je 5 ili 6 kabasto. Moja 4-ka je malo duza jer i ne idem na manje rijeke bas cesto, ali nekad bi je skratio, jer se ona velika uvijek nacali gdje se ne mogu zavuci. Ali zapalim cigaru i prodje me.

Vidicu ako gdje naleti, ali znas musicare. Vanserijske i maloserijske stvari koje ne koriste obicno montiraju na zid uz onu prepariranu... I ti javi ako cujes i vidis gdje, pa da odmah idem ponjega!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 04 lis 2010, 20:23

Kad bi Zlaju uhvatio ovaj nas virus, gdje bi mu kraj bio... ;-)

Vesa, hvala na svim komplimentima ja mogu naravno potpuno iskreno da kazem da je Vesa fascinirajuca osoba sa ogromnim znanjem i iskustvom u musicarenju... Sreli smo se na sajmu musicarske opreme u Stokholmu, a najkorektniji opis mogu da zaokruzim rijecima mog rahmetli komsije Kibija: "takve nas mjesto daje!" ;-)

Posebno i veliko HVALA za pomoc oko snjure... sad sam malo prosnjufao po netu i kako vidim - ne da ce da pase, vec je sto pjesma kaze "savrsenstvo bez mane" :-)

jedva cekam da je namontiram pa negdje na vodu... a nadam se da cemo imati i prilike da se sretnemo opet, ovaj put rado na nekoj finoj rijeci!

Ona kombinacija Sage ZXL je nesto sto ja odavno gajim u masti, Sage ne samo sto je dobar stap vec mi dodje i pogodan jer imam prodajna mjesta na svakom cosku u okolini pa ako se sta desi lako mi je dobiti servis i pomoc... Ima i dosta lokalnih umjetnika na Sage stapovima koji mi mogu dati savjet za popratnu opremu...

Ovo mi je u sustini neka vrsta "dugorocnog" projekta kojeg sam mislio zapoceti kupovinom neke polovne kombinacije stapova te duzine i klasa 3 i 4 (nesto jeftinije), pa probati malo i vidjeti sta otprilike lezi mojoj ruci, stilu i vodi... a onda otici malo gnjaviti prodavace dok ne nadjem ono najbolje (i tako triput <valjanjeodsmijeha> ).

I sve ja tako "flystrubiram"... i onda odem na Youtube pa vidim ovo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=laXcsEEi ... re=related[/youtube]

pa nesto kontam... a sto ne bi jedan od bambusa... <eureka>

a onda se sjetim da se kupam u emajliranoj kadi without jacuzzi, i da jos nisam postavio sve lajsne po stanu... i vratim se u reality... :shock:

...nema druge nego ovako... Monty, ja cu se pobrinuti za <drot> ti se pobrini za otvaranje banke... i mozda skupimo dovoljno za trecinu potrebne opreme <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 04 lis 2010, 20:36

Treba tebe banovati sto nas navracas na rasipnistvo <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Hoces da me zena osakati za "finansijko dobro familije"?

Pricali smo Angler i ja o bambusu nekad pred penziju, a za penziju.... tad se nadjemo sva trojica i turneja.... zovnemo ko hoce da se prikljuci, mozda i one "plasticare"?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la Veso » 04 lis 2010, 20:39

Mani se bolan zahvaljivanja, Rusko.. Snjura ko snjura! A i nisi bas morao ubacivati Winstona u igru! Neki od njih su i moje omiljene alatke, a tek kao ce se Angler popaliti.

He, he.. Ma nisam bas mislio da te previse zahmetim sa tim Burkheimerom, dobri moj Montana, to je vise zeza, nacicu ja njega kad mi bas zapne, nije mi ni prvi ni posljednji.. A i nije mi neka zurba, nisam bas u nekoj krizi sa stapovima. Jos malo, a onda cu gotovo posve da ih otkacim, sve te moderne stapove u klasama od 3-5. Kazem gotovo, jer neke cu ipak koristiti, vise po" sluzbenoj duznosti". Jednostavno receno, okrecem se - proslosti. Bambusu. Ali, to nek´ bude neka druga tema.. A dok sam ja ovo kuckao, vidim da su se jos neki navukli na isti belaj..

Nego, nesto drugo mi pade na pamet.. Uzitak u musicarenje NIKAKO nije uslovljen ove ili one marke, ovog ili onog stapa. Ovo tvrdim ponajvise zbog mnogih koji cisto ekonomski i ne mogu da si priuste ono sto bi oci htjele, ali novcanik ne moze.. I o ovome nekom drugom prilikom..

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”