Slanu za slatku!!!

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 04 lis 2010, 20:40

Vidi ih sto se raspricase...umal ne propustih masu stvari.
Prvo, Rusko rijeka je fantazija, bar iz moje perspektive gledajuci slike.
Za nesto slicno sam i ja bio zainteresovan, misleci na tanke stapice (koja ironija, valjda me ova vrelina opalila) pa sam iz tog razloga na "nekom" forumu zapoceo temu "musicarenje na malim potocima". Moja razmisljanja su bila za stapice 2# ili 3# ali zavrsih sa Orvisom TLS Power Matrix 864-4 Mid kontajuci upravo ovo sta je Veso napisao. Iskreno zadovoljan sam stapom. E sad, znam da ce mi se prebaciti i ko ce to uraditi :mrgreen: sto nisam uzeo Winston LT 483-5 ali eto ucim se na spostvenim greskama (ko kaze da gresku necu ispraviti :grin: ).
Tako ispadose i dva moja prijedloga za Ruska.

Veso, vala sam se slomio ganjajuci cekrke sa kocnicom na strani rucke ali osim onih velikih sa antirevers kocnicama jedino ovaj Bauer bi za laksu artiljeriju, a i on sa preporukom. Iskreno, samo sam par evropskih proizvodjaca pogledao.


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 04 lis 2010, 20:50

Znate kako to ide... prvo treba imati kaput od tweeda... a kod mene bi vec na tom pragu vazila ona narodna:

"Vidi momka, vidi mu kaputa, sav na kredit... rano moja ljuta" <valjanjeodsmijeha>

Ali vrijedi mastati... mozda nas to povuce i na kreativne zivotne poteze koji ce nam obezbijediti zasluzene privilegije...

Mislim zasluzno je, jer posteni smo i fini smo... pazimo na prirodu i ljude a sve sto trazimo je manje od tri metra bambusa pazljivo klesanog i uvezanog...

bice - kad...tad <djed>

U pravu je Vesa za to da ime ne znaci uvijek kvalitetu... Imam iskustvo sa jednim Scott stapom u kojeg sam ulozio prilicno i koji se pokazao kao totalni fuseraj... u pocetku sam mislio da je do mene, lose tehnike itd... a onda sam pustio par prijatelja koji su znatno bolji casteri od mene da ga probaju i koji su potvrdili da je stap los... a imam jedan scierra sweep (njihova budget-varijanta) stapic koji sam dobio za rodjendan i koji je nevjerovatno dobar za pecanja... ko god ga je probao nije mogao da vjeruje s kojom finocom izbacuje... sve treba probati!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 04 lis 2010, 20:53

Vidim ja na koji mlin vodu navodite. Prvo bambus pa Winston. Znate koga ce te cime barnuti. <djed>

Montana, ja i dalje skupljam za peMzije ono sta smo pricali. Samo mi fali jos kakva balvanusa pored rijeke kakva je kod Ruska i potpisujem penziju iz istih stopa :lol: a znam da je i Veso zreo za takvog ambijenta pa mozemo halvu poceti praviti <valjanjeodsmijeha>

Slazem se da globalno musicarenje nije pribor ali je dodatak gustu ako se moze imati ono za cim tezis.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 04 lis 2010, 21:02

Veso je napisao/la:Nego, nesto drugo mi pade na pamet.. Uzitak u musicarenje NIKAKO nije uslovljen ove ili one marke, ovog ili onog stapa. Ovo tvrdim ponajvise zbog mnogih koji cisto ekonomski i ne mogu da si priuste ono sto bi oci htjele, ali novcanik ne moze.. I o ovome nekom drugom prilikom..
To je najtacnija istina. Cesto se ova nasa mastanja granice sa ludilom i nastranoscu. Ipak nesmije se zaboraviti da je masta, a ona nema granica. Evo prije par dana sam u jednoj radnji gledao komplete za musicarenje za pocetnike. Stap 5-6, rola sa backingom i snjurom, predvezi, par muha sve za male pare, pa mi nesto pade da nasa musicarska sekcija unutar U.G. skupi malo love i napravimo skolu za deset djece. Nasli bi nekog ko ima zivaca i volje dole da odrzi kursic?

Angleru, eno mog placa na Neretvi ceka da se vratim, al' "sto sto je blize sve mi se dalje cini"!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 05 lis 2010, 05:37

Kao sto se vidi iz prilozenog nista bez bracnog druga. Doduse ponijeh los fotoaparat, kontam ako zapliva da me srce ne strefi. Ko velim, da ne izadjem iz fola mahanja pa ako se sta zakaci dobro je.

Jedna kontra najvece koja uvjek spadne (svaka cast drugu na brzini reagovanja pomognuta uz moju dernjavu da me mogao cuti Mahmud Ahmadinedzad prekoputa u Iranu) i prcmoljak koji ne spada <ribarcina>

Moram malo poraditi na udicama za strimere bas za ove koje spadaju.

slika

slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 05 lis 2010, 06:13

Fine slike... jesi li upratio u kom momentu ti spadaju te velike? Skidaju li udicu na dnu ili ti spadaju u skokovima? Inace imas one udice sa zavijenim spicem (prema unutrasnjosti udice) one su dobre za morsku ribu.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 05 lis 2010, 21:13

Znam ja sta cu pitati :wink:

Par ih je spalo u visokim skokovima iznad vode, a ostalo odmah nakon udarca kao na gornjoj slici. Dok snjuru povlacim rukom.... odeeee :(

Gledao sam te udice sa zakrivljenim vrhom, a i neke coskaste. Moram probati sa njima pa koje upale.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la rusko » 05 lis 2010, 21:22

Kod skoka ih moras pustiti, spustis samo vrh stapa kad se izbaci iz vode i pusti je da povuce jednu 5-6 metara snjure kad padne u vodu, kontriras li (sto je instinktivan reflex) spada... Morska riba je zeznuta po tom pitanju jer kod nje najcesce nema odmora, kao npr kod pastrmke koja povuce, pa uspori. Morske ribe su lokomotive i teze ih je upratiti i procitati im putanju. Dok se snadjes kud i kako da je vodis, ona je vec na slobodi.

Druga solucija je ako vuce prema dnu ili naglo krene prema tebi, onda ide da otrese udicu od dno i stijene, dizi je svom snagom... sto prije i jace je dizi sa dna, ali pazi... odmah nakon toga slijedi par skokova, pa opet u dubinu ;-)

Udice sa savijenim vrhom se lakse zakace a i deblje su, sto je pogodno za intenzivnu bitku.
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 05 lis 2010, 21:25

To u skokovima je uvijek problem, jedino da se potrefi da skace po horizontalnoj liniji. Naprijed ili nazad ili previse zategne ili otpusti. Te zakrivljene nisam probavao ali kazu da su upravo protiv spadanja...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la zlaja » 05 lis 2010, 21:33

Upravo to kada otpusti je belaj,Angler mogu učiti od tebe tj. i učim na forumu iz tvoji postova(da ne misliš balavac mi savjetuje) Mislim da bi trebao kaniti se ruku i zamarati klasično sa čekrkom i pomoću štapa i kočnice i onda joj nedaš da napravi luft...Meni to bucovi isto rade iskaču iz vode i prave salto ali nedam da imam luft i kočnica na mekše i sve okej...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 05 lis 2010, 21:42

Ovdje sam vidio Owner sa zakrivljenim vrhom a koliko vidim na njihovim stranicama upravo je namjenjena za morsku ribu dok je kod Mustada skroz drugacija prica, a ja koristio upravo Mustadove. Oni su klasika.
Najvise se izbacuju velike iglice otresajuci glavom ali nemaju neku zestinu dok su u vodi (valjda sto im je FI mali <valjanjeodsmijeha> ), ostale ribe, a pojma nemam koje, su kao torpeda. A da su jake tu im skidam kapu.

Ama Zlaja drug samo pisi bez ustezanja. Slazem se sa tobom da borbu treba prepustiti kocnici i za vece ribe upravo cekrk sa dobro ustimanom kocnicom izvlaci ribu ali je fol kod potezanja strimera da ne radis cekrkom vec povlacenjem snjure lijevom rukom pa se snjura nagomila. E sad, ako si srece da mlatne strimer nakon par povlacenja mozes joj pustiti to malo snjure i prebaciti se na cekrk ali kad povuces nekoliko metara to je malo tezi slucaj, a po zakonu baksuzluka upravo je gomila snjure pored mene kad njoj na um padne da ga uzme.

Koliko je sutra pravac granap da uzmem one Ownerke, da se pripremim za vikend pa sta bude, a javim rezultate. Ko da gledam bice oseka <valjanjeodsmijeha>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la zlaja » 05 lis 2010, 21:45

Stormov grmeći štapić i anam tim životinjama ga poturiš pod ručak,kada rokne ažbaha prednju trokuku može skakat ćaći svom...

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la AlaS » 05 lis 2010, 21:50

Angleru brate ja bi ti preporucio trokuku na strimera :grin: :grin: ,ali znam da ti njih samo koristis kad bacas voblere one sto drzis u sehari ,bistro majstore klijesta u ruke i zavrni malo spic udice ako nemas druge tu pri ruci mozda i to pomogne
slika
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la angler » 05 lis 2010, 21:57

zlaja je napisao/la:kada rokne ažbaha prednju trokuku može skakat ćaći svom...
ova ti je dobra <valjanjeodsmijeha>

Vidim ja da cu morati malo procackati po sehari kako Alas kaze ali bi me ovi iz moje stranke u top strpali :lol:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slanu za slatku!!!

Post Postao/la montana » 05 lis 2010, 22:44

Ma udri Angleru, i ja ti htjedoh preporuciti Rapalinu SS (sure set) trokuku. To je ova novotarija sto mecu na plastiku. Dvije normalne kuke, a jedna produzena cenat-dva. Probao sam je i ta dugacka je kao macija kandza. Ne spada, a pomaze i kad riba promasi plijen, obicno "nadje" tu landaravu!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”