Musicarenje vs Varalicarenje

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la soha » 04 ožu 2016, 22:30

zlaja je napisao/la:Studenti će tebi profesore morat nešto na kafu :mrgreen: ovo niko neće proć na iduću godinu :135:
Sreca ja prosle godine polozih. Ove godine su kriteriji otisli u tacku :)


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 05 ožu 2016, 06:51

Dooobar!
Ne samo ribe....svi imaju "neke svoje musice"...pa i varalicari" <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la montana » 05 ožu 2016, 10:07

Sudbina, od nje se ne moze bjezati <valjanjeodsmijeha>

Nisu oni krivi, kriv je sistem <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 10 ožu 2016, 16:18

:135:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Clavis » 10 ožu 2016, 21:10

Jel ti nama to nešto? :mrgreen:

Majestic as fuck
slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 11 ožu 2016, 05:28

Ih kako Zlaja zna tiho, klizeci i to u sesnaestercu. Dok se sudija snadje perije odleti na sve strane <valjanjeodsmijeha>
Nego Clavis, sta ti imas dodati na "osnove tehnike mahanja" koje smo naveli, posto je Zlaja ovu animaciju ocito nakacio na tu temu <jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la rusko » 11 ožu 2016, 08:14

Kakve su vode trenutno… nivo? Moze li se na krajiskim ljepoticama zabacivati?

Pitam jer imam nesto slobodnih dana za Uskrs, pa kontam da "skoknem" do BejHa
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Clavis » 11 ožu 2016, 08:24

Ma Zlaja turio ovaj kliše mahaći :D mora mu neko pokazat switch i roll i to suhom :D

Što se tiče vodostaja u krajnini....bruka, rojenje slabo još nije krenulo proljetni roj krupne artiljerije
A evo i vodostaja, kaj plima i oseka :D
Sanica:
http://www.voda.ba/stanica?stanicabr=103

Sana:
http://www.voda.ba/stanica?stanicabr=104

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la montana » 11 ožu 2016, 12:34

Vode velike, blago zamucene. Mogao bi strimer, ali je pristup los jer je voda u vrbama. Od baja ima more gamarusa i na povrsini vranice na #16, ali ih nista ne jede. Pastrmka mi se nije ni javila. Jedan mini mladuljak od 20tak cm i to je sve. Kolega imao isto na istom mjestu u isto vrijeme, pa smo radosni sto ih ima puno otisli da ih ne uznemiravamo vise <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la tommylee » 11 ožu 2016, 14:04

Zbunio si me pomislih otkud mladica u Usa <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 11 ožu 2016, 14:32

Eto ga izvjestaj iz prve ruke.
Kakve zlatnoglave teske baje da se kotrljaju, "morebit" se koja i prevari.
Zeljni smo kakvih slika kolega, sa ili bez ribe, nije vazno <djed> <jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la rusko » 11 ožu 2016, 17:45

Okej, hvala… razsmilicu u tom slucaju… ovdje je vodostaj odlican.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 08 tra 2016, 15:31

E ko ga napravi <valjanjeodsmijeha>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la montana » 08 tra 2016, 17:33

Dusa slatka, vidi se dijete jos u majcinoj utrobi pokazuje umjetnicke afinitete. <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Shelby gt500 » 09 tra 2016, 20:46

Mušičarenje smatram najvećom greškom svoje ribolovačke karijere. Najvećim terorom protiv svoje psihe.
Da barem nisam nikad počinjao, više bi puta varku provukao <djed>
Pecao 3-4 godine ,sve manje i manje, i riješih se prije mjesec dva konačno fly kompleta. Riješim se još jednog štapa i puno srce.
Nikad više.
Nema smisla raspravljati o tome ko više uhvati. Mušičari naravno. To prije svega važi za pastrmku, ribu koja se u svakom stadiju svog života hrani insektima manje više u istoj mjeri. Što se tiče svega ostalog mislim da mušičari kaskaju. Lipca ne brojim jer vam je obično jedini argument <valjanjeodsmijeha> on je ipak riba relativno operisana od varalice.
Takođe bijelu ribu ne brojim škobusa,mrenu itd... No znači ono gdje su obje tehnike podjednako zastupljene.Mada kako vidim sa UL kreaturama se može ići i na škobalja i mrenu...Opet ne gledam ni soma ni smuđa, tu je varalica u nenadjebivoj prednosti, znam da se može uspješno mušičariti i jedno i drugo al to je kurčeva glava. Dakle gledam ono što manje viša imam mogućnost pecati, Klijen, Bucov, i eto pastrmka jer mušičarenje je manje više za nju najviše i vezano.
Što se tiče onoga što najviše lovim, dakle klijen i bucov tu mušica kaska. Kvantitetom kod klijena možda i ne ,ali kvalitetom da. Uhvati se i na muvu dobar klijen. Ali uvijek će više biti pikavaca no na varku. I uvijek će se lakše iščaprkati dobar klijen na varku no na muvu.
Kao što već vidite nisam jedan od onih kojima je bitan kvantitet, volim više uhvatit jednu lijepu ribu no 10 manjih.
Relativno sam brzo svario zabačaje, pogotovo kad sam došao do valjanog štapa, nije mi bilo mrsko mijenjati muve dok ubodem šta daje ribu. A vezanje mi je opuštanje, kao i pravljenje varki, koje više volim :mrgreen: . Ali jednostavno to nije to. Nije mi teško bacat al dok malo promlatiš za jedan zabac (naravno nije potrebno svaki put mlatit ), zabacim par zabačaja varkom.
Da ne pričamo o lakoći daljeg izbačaja, odnosno njegovoj potrebi u nekim situacijama. Zabac od 20-30 metara je nama obično šala a vi se userete, ili ako vam nije teško izvest to a nije ni lako, onda vam treba pun kurac prostora.Zabačaji od 50+ su vam malko nedostižni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Daolje
Možda bi i nastavio sa mušičarenjem da nisam ošo na šarana, to je bila prekretnica. Jedina riba vrijedna mušičarenja, ali nažalost zabraniše nam pecanje na jezeru i jebiga. Pastrmka je kurac živi u odnosu na šargu :456:
Što sam više mušičario to sam imao veću želju baš tu gdje pecam zabaciti i provući varku, svaki put sve više, čak pravio mušice u obliku malih kašika, vezao kamenjarke i fazane na 1/0 čini mi se, dođe na nekih 4-5 cm, da bi to što više prelazilo na spin :mrgreen: jer mušičari ko mušičari pederi pa brane spin u svojim cijenjenim revirima bez obzira na jednokuku bez kontre. Zbog tog mi se mušičarenje najviše i omrzlo.
Baš smo jednom pričali o mašatarijama i velikim lovama šta bi ko uradio, moj bi ćeif bio zatvoriti sve vode za muvu i otvoriti samo za spin, pa da vi malo gledate na način na koji mi gledamo :pravo_ljut: :baseball:

Dalje

Mušičarenje ima dosta tehnika zabacivanja, nekoliko tehnika prezentacije muve, i rojeve muva.
A varka u drugu ruku nema toliko tehnika zabačaja, jer nije potrebno, ne moraš se iz žbunja zajebavat sa roll castom ili nekom glupošću, ispališ iz ruke varku :mrgreen: , tehnika vožnje kiša jedna, svaka varka bruku prezentacija, pogotovo sa japancima, otvorili su mi se novi horizonti sa raznim mogućnostima.
Kod vas rojevi muva kod nas jata riba.
Kod vas razne vrste mušica kod nas razne vrste varki, pokrivanje od povšinskog do dubine.
Kod vas dosta nijansi kod nas isto paleta boja.

Rezime mog dugog teksta u kom se između redova krije pišanje po mušičarenju je da je varaličarenje ipčebogotac :mrgreen: :mrgreen:
Govorim kao lik koji je probao sve sem šaranisanja pravog, što ne vjerujem da ću i probati.
Za sve mušičare koji nisu bacali varku neka probaju. Možda shvate koliko je interesantnija.
Možda bi moje gledište bilo drukčije da pecam samo na pastrmskim vodama, ali ...


I vidi mene šta napisa, ispadoh govno a tek se rego na forum. Reće Zlaja vidi zvao ga da dođe a on odma sere :mrgreen:
Nisam nikad duži post ni napisao.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”