Musicarenje vs Varalicarenje

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la rusko » 13 tra 2016, 19:58

angler je napisao/la:
rusko je napisao/la:
rades7 je napisao/la:E… a da je meni neko prije godinu dana rekao da cu sebi kupiti varalicu od 500 g dugu 35 cm… bilo bi belaja :mrgreen:
Mislis da sam ti ja to zaboravio :baseball: <valjanjeodsmijeha>
A da vidis tek belaja sa onom ogromnom rolom za morski ribolov… i koliko mi je trebalo da skontam da se stap naopako drzi… isto:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=U2iiPpcwfCA[/youtube]
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 14 tra 2016, 04:42

rusko je napisao/la:stap naopako drzi… isto
Bas tako. Da nema kundak co'jk ne bi znao na koju stranu da montira masinicu <valjanjeodsmijeha>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 14 tra 2016, 10:50

rusko je napisao/la: E… a da je meni neko prije godinu dana rekao da cu sebi kupiti varalicu od 500 g dugu 35 cm… bilo bi belaja :mrgreen:

Ovo je veliki napredak ,kako za pojedinca i naš kolektiv tako i za širu društvenu zajednicu :grin:

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Klenolovac » 14 tra 2016, 10:54

Pivo ili ćevapi? Pa ako sam gladan ćevapi, ako sam žedan...

Ja sam se uželio mušičarenja. A zašto? Pa rijetko idem, nisam odavno. Zašto? Pa da odem na Ribnik treba mi 70 KM. E to dolazimo i do odgovora zašto mušičari ne kradu ribu? Pa nema finansijske opravdanosti. Teško je naći mušičara u reviru koji je ispod 1500 KM. Ako prepoznaš na njemu Sims šešir onda je to preko 3000. Ako neko od mušičara i ponese neku ribu to sigurno nije za prodaju jer takvim ljudima 10-15 km ne znači ništa za razliku od plovkaroša koji su ovih dana na vodi. Njima kad kažeš "Bistro, jel bilo šta" odgovor je kao kad su na polaganju za vozački pitali cigu koji smo znak prošli? Aluminijumski, tri i po kilograma... Šta kažu? Pet kila, četiri očišćene 14 KM... :pravo_ljut:

Kod mušičara toga nema, kod varaličara ima. Ne govorim za sebe ali moram biti realan. Većina nosi sve. Poneko pusti mladicu u mjeri, ali je takvih vrlo malo. Pastrmku u mjeri takođe rijetko a dosta ih nosi i one ispod mjere. Lajneraši i vaser kugla su još malo gori od varaličara (jel oni spadaju u mušičare :135: ).

A što se tiče varaličarskih revira, ja znam samo za onaj na Plivi, pored ova dva mladičarska. Nije privatan, gradska zona, lako se čuva... Ali realno da neko uzme koncesiju i napravi varaličarski revir za pastrmku, to ne može opstati. Možda kad bi neko poribio nekakvu staraču bass-om, ostalo sigurno ne. Ja sam nekada išao na jezero Pelagićevo (10 KM dnevna C&R), lovio štuku u novembru ali su je ljudi koji gazduju tom vodom povadili jer smeta šaranu. Ja sam tad u prosjeku hvatao dvije štuke dnevno a sad 50 takmičara uhvati dvije štuke ukupno. Znači propalo...
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 14 tra 2016, 11:32

Klenolovac je napisao/la: Lajneraši i vaser kugla su još malo gori od varaličara (jel oni spadaju u mušičare :135: )....
Oni su varalicari sa musicama na stapu :mrgreen:


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Clavis » 14 tra 2016, 13:57

angler je napisao/la: Oni su varalicari sa musicama na stapu :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vako ono proljeće kad je u Sanicu uteklo 40 T (da tona) kalife, i dogovorim ja kolege idemo mi u revir izloviti što više i natrag u bazene, pa makar matično jato da čovjek vrati. Ubacilili mi čuvarke i krenuli lagano ujutro, rasporedili se. Prilazim viru, čiča stoji. Dvije krompirove vreće ribe već natrpane na obali al maše on životom i dalje, stao i ja na isti vir a vira ima i brat bratu 20 metara smo udaljeni, kad će on mrtav leden, "znaš drug, nije fora da smetamo jedan drugom, ja sam već bio tu a ti si došao" ja na njega :shock: :shock: :shock: i ne mogu da vjerujem, pa DVIJE KROMPIROVE VREĆE SI IZVUKO GLADONJA IDI KUĆI PIZDA TI MATERINA KAD ĆEŠ OČISTITI TO?!!!! A Bože me sačuvaj. Ne bi ja ni prismrdio tu al koncentracija ribe na tom mjestu je bila zapanjujuća, al kad skontaš kakvih sve ljudi ima.... nek lovi samo da se to kine iz vode, ne mora ni vratiti onom nesretniku nek radi šta hoće....

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Klenolovac » 14 tra 2016, 21:38

Pa ne reče najbitnije. Jel čiča mušičar ili varaličar :135: :135:
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 15 tra 2016, 06:49

Klenolovac je napisao/la:Pa ne reče najbitnije. Jel čiča mušičar ili varaličar :135: :135:
Stocar <valjanjeodsmijeha>

Lakse 100 guzica nahraniti nego jedne oci :?

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Clavis » 15 tra 2016, 07:37

Pa velim da maše životom, ko ovaj na Anglerovoj sličici :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 22 tra 2016, 20:19

Drage kolege varalicari...pa dokle <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 22 tra 2016, 20:26

Muška glista :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la rusko » 22 tra 2016, 23:25

Gluho bilo…

Prvo sto ce riba skontati kad se ulovi na ovu je: "Izgubih abdest"… <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 25 tra 2016, 19:54

Samo nam možete zavidjeti na našim vodama,vi uopšte ne možete upecat,čarapu,grudnjak ili recimo jednu finu korpicu za voće :grin:
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la tommylee » 25 tra 2016, 20:44

Možda je šešir od nekog samuraja <valjanjeodsmijeha>
Može jašta ja sam kačio smeće :oops:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la rusko » 25 tra 2016, 20:47

zlaja je napisao/la:vi uopšte ne možete upecat,čarapu,grudnjak ili recimo jednu finu korpicu za voće :grin:
Ko ni vi ribu… <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”