Evo i mene

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Evo i mene

Post Postao/la soha » 27 srp 2012, 14:16

Kolege VELIKA hvala na pomoci i savetima. Mislim da cu se vec nekako snaci. Malo pomalo i stvari bivaju jasnije. Dosta pomaze i youtube, a i ovi vasi ranije pisani postovi oko cvorova i vezanja (gdje se sta veze). Bila je kako rekoh i dobra skripta od @anglera, ali nemogu da nadjem gdje se nalazi na forumu, a u njoj je sve lijepo objasnjeno. Sto se tice mahanja svaki dan pomalo zabacujem, al samo snjuru bez predveza i podveza, onako na suho da dobijem malo osjecaj i kontrolu. poceo sam sa 5-6 metara a sad sam vec negdje na 10-12 metara. So se tice muha navezao ih sebi kave bilo, al nema ovdje kao sto rekoh nigdje pribora ni za vezanje. Mogao bih nesto improvizovati al nema cak ni udica na koje bih veza, al valjda cu se snaci vremenom. U svakom slucaju hvala na pomoci.


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la tare » 27 srp 2012, 14:48

Mozes sa bambulom navezat i kafenu bubu,i ona ide lako,zrno kafe(przene),malo mu u sredini onu crtu sredis ziletom i zaljepis ga na udicu,ako imas sta navezes na vrh udice,sam da strsi malo,da zrno nije samo...Isto pravo dobra muha za klena,samo ti treba za pecanje desetk komada,jer brzo ih uniste,mada mozes ih koncem ojacat...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Evo i mene

Post Postao/la angler » 27 srp 2012, 19:47

Sto se tice skripte Senad bi je trebao imati. Vidi sa njim. Ja se ubih trazeci i nigdje je.

A evo i kahvene baje. Najbolje ide Zlatna dzezva... preprzena <valjanjeodsmijeha>
Udica...pojma nemam...zavisno od velicine zrna :grin:
Glava crni konac.
Noge pero prepelice.
Trenutnim ljepilom fiksirati udicu u pripremljeni zlijeb u zrnu. Poslije se moze lakirati da bude cvrsca.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la montana » 27 srp 2012, 22:43

Mozda se moze namotati konac duz udice, pa na njega ljepilo bolje uhvati?

Sad mi naumpade da nalijepis zrno kukuruza. To bi bila odlicna saranska muha? <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la zlaja » 27 srp 2012, 22:58

Hajd kafu nać i nekako al" jarane valja ufatit prepelicu :shock: ja bi lično tražio kokoš koja liči na prepelicu, il bi vrapca ubijedio da je prepelica u duši :mrgreen:


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Evo i mene

Post Postao/la tommylee » 28 srp 2012, 00:07

Odlično,pribor je jako pristojan.Može se svašta loviti.A za početak su najbolji klenovi.Izbačaj,kontra i slični problemi.Klena ima svugdje i lako ga je naći.Nemoj da praviš grešku i da lupaš kontre ako ribu omašiš ode sistem u krošnju
<12345>
Što se muva tiče imaš od mene paket aranžman.Jedino je problem što trenutno nisam kući a čim dođem pakujem ti i šaljem!

Ima jedan on line shop al su mu predvezi poskupi!Ti kao početnik ćeš to najprije oštetiti.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la tare » 28 srp 2012, 00:45

A jel se mora koristiti taj kupovni predvez??Ja od kako imam mahaca za predvez koristim ostatke najlona koje ne namotam na rolu :? :grin:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la soha » 28 srp 2012, 01:20

Jos jednom hvala svima na pomoci. Ovu kavhu cu valjda i ja moci napraviti. A sto se tice prepelica, kod komsinice imam neke japanske kokosi,nema kakvih boja nema, pa da pitam dal su ta pera za iskoristiti za nesto.

Svaki pocetak je tezak. al ja ne odustajem. ovo mi je dugogodisnja zelja i necu tek tako lako odustati...
Tommy, hvala ti na paket aranzmanu, al ja stvarno ne znam kako da ti se oduzim, za sve ove stvari koje si uradio za mene. Predvez sam napravio onako kako je @angler rekao u jednom od postova na forumu, e sad samo koje debljine i duzine jos podvez da napravim, za recimo ove suhe... tek sad mi je zao sto nisam mogao prisustvovati onoj ljetnoj skoli fly castinga koju je instruktor memo odrzao, moze ono i sa you tuba al nije to onako kao kada bih uzivo imao od koga nauciti.

Tommy daj mi na PP link tog online shopa.

Jos jednom hvala na pomoci. Znam da vas smaram sa pitanjim i podpitanjima :mrgreen: , al ja stvarno nemam od koga nauciti nego ovdje od vas.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Evo i mene

Post Postao/la angler » 28 srp 2012, 05:49

montana je napisao/la:Mozda se moze namotati konac duz udice, pa na njega ljepilo bolje uhvati?
Zaboravih, a to ide pod obavezno inace nista od ljepljenja.
zlaja je napisao/la:Hajd kafu nać i nekako al" jarane valja ufatit prepelicu :shock: ja bi lično tražio kokoš koja liči na prepelicu, il bi vrapca ubijedio da je prepelica u duši :mrgreen:
Vrabac je nekako najnagodniji <valjanjeodsmijeha>

@Soha, duzina podveza odokativno...50-70cm, a debljina zavisi od velicine udice i naravno ribe. 0.14mm je kod mene maximum za suhe.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la AlaS » 28 srp 2012, 15:14

Haso nemogu da vjerujem taman smo se ustelili na Bosni da pecamo smudja ti predje u kokosare :grin: ,pa drug neznam sta da ti kazem ,nek ti bude bistro sa novim stapom ,ali smudj nece da moze na tu muhu ,smudju treba 40 + metara izbacaj :grin: :grin:
slika
Bistro

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la ruba » 28 srp 2012, 20:29

soha druze neka je bistro i u fly tehnici,nesikiram se ja da haso nece klepit kojeg smudja i sa mahacem.ljudi love strimerima smudja vrlo uspjesno a tek ka buco razvali uhhh.nabavio sam ti soha ovdje bijeli vlakana poput kozije brade.bistroca sto bi eka reko
Ruba Vobleri

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la soha » 28 srp 2012, 23:46

Ruba hvala jarane, kad mislis na mene, i kao sto rece ljudi ciljano love smuđerona sa mahacima a bogami i sve ostale riblje vreste.
@alas, jarane da se kladimo za smudjerona da ce do nove godine pasti na musicara <ribarcina>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la rusko » 29 srp 2012, 07:45

Smudj na strimera... naravno:

slika
slika slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la AlaS » 29 srp 2012, 10:36

Koliko smailia treba staviti u jedan post da bi se on razumio kao sala .....ovaj forum postaje prenaporan i previse napet
slika
Bistro

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo i mene

Post Postao/la tare » 29 srp 2012, 13:12

Moze smudj na muhu...gdje ih ima kao kod nas klena...ovdje se pate da ih na varku ulove kamoli na muhu.. :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”