Fly Fishing - udrobljeno

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la darzi » 02 ožu 2018, 15:56

Hvala Clavis jaraniko!


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 03 ožu 2018, 05:31

Foam imas u sprej bocama ili izolacionim plocama sto se stavljaju na zidove. Taj nije za baja.
Djon od japanki/papuca je zakon. Fino se oblikuje, ima tezinu, izdrzljiv. Plopne po vodi k'o prava.
Jos jedan jeftin materijal, a ne treba ga oblikovati... kahveno zrno :wink:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la tommylee » 05 ožu 2018, 09:25

Darzi drug foam ili policelon je sve isti materijal.Razlika je u gustini/debljini materijala.Za klena ti je to sve vrlo jednsotavno za izradu.Obiđi veće trgovine ili knjižare imaš u tablama od par mm.Razne boje.Čak ima i sa šljokicama,mad aovo nije nešto previše presudno za ulov.
Sječeš lenjirem i skalpelom ili makazama.
Kad napraaviš trakicu jedan kraj uradiš u špic i njega vežeš na vrat udice.Kraj trake treba da završi na luku udice.
Tjelo bukvalno praviš od čega hoćeš.A ja bih ti posavjetovao šenil.Imaš čak varijantu "cactus shenil".
to namotaš i preklopiš policelon.
Možeš i ne moraš da dodaješ noge,i tu imaš svega za početak uzmi silikonske "silly legs".I to možepš improvizovati (guma iz gaća :) )
Viči ako zapneš.

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la darzi » 05 ožu 2018, 10:06

E vala ovo kako ste mi detaljno objasnili čini mi se napravio bi i slijepac. Nakon toliko nesebičnih savjeta sramota me ne pokušati. Nimfice koje sam pravio stvarno me stid pokazati, ali čim napravim nekoliko bambula, postavljam. Samo ovo sa kafenim zrnom mi pravo šega, ali probaću i to.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la tommylee » 05 ožu 2018, 12:37

Ne opterećuj se estetikom bitno je da ubodeš proporcije a i bez njih riba zna da se ulovi.
Znaš kako ja razmišljam: gdje nema ribe mi izmišljamo probleme...

Ne znam kako stojiš sa engleskim ali na jutjubu imaš apsolutno sve!
Flytying foam flies...Chub fly...Zavisi šta ganjaš i na kojoj vodi kao i pribor sa kojim planiraš loviti.
Klen je najlakši što se izbora muva tiče.Njemu je 90% prezentacija bitna.


darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la darzi » 05 ožu 2018, 14:54

Ma kontam engleski onako, malo bolje od Winetua, ali dovoljno da razumijem, naročito kad je popraćeno fotografijama ili videom. Već sam otvarao neke stranice. Oko mene su sve majstori vezanja muha, pa su mi napravili nekoliko bambula od balze, ali ja bih htio uloviti klena na svoju muhu, a ovaj foam je stvarno zahvalan materijal. Čak i od neoprena bi moglo, a imam ga poslije rashodovanog kombinezona.To sam pročitao na stranici Fly Rooster iz Vranja, zaboravio sam ime majstora, ali njegove bambule su prava umjetnost, nevjerovatno realistične. Uglavnom lašvanskim i vrbaskim klenovima ne piše se dobro. Hvala još jednom!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la tommylee » 05 ožu 2018, 16:19

Marko iz Vranja.Policelonske muve su mu suva realnost!
Znam jednog iz Pirota meni slao.
Ali od balze nema puno mudrolije.Bitan je oblik tjela.Da liči zrnu kafe,zbog pada na vodu i proizvodnje specifičnog zvuka.E to tjera klena da napadne.
Ne da nije mudrost već je to toliko prosto da kad probaš vidjećeš koliko je jednstavno.

Ja sam davno nekada pravio i od lipe :mrgreen:

Vidi ovaj link:
http://www.musicar.rs/bambula-tajna-je-u-plopu/

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”