Fly Fishing - udrobljeno

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la admin » 28 kol 2006, 04:46

Angler, ja slucajno obrisah onu nasu prepisku o mojim stapovima, moracemo opet malo o ovome :oops:


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 28 kol 2006, 06:59

Ko radi taj i grijesi :lol:
Samo opleti, bice tema :wink:

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 29 kol 2006, 01:02

Snimajuci emisije sreo sam prave umjetnike sa mahacem, prave virtuoze zabacivanja , odredjivanja muhe, prezentacije itd, poput Gorana Vukovica, Suzija, Ace Djukica, Ada sa Sane, Blafa, Stane Omerzu itd.
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 29 kol 2006, 07:20

Sa nasih prostora Suzi je zaista prva liga, a i prosao dosta toga. Ostali su manje-vise prosjecni polazeci od sebe gdje smo svi samouki sto se tice same tehnike ili eventualno se pogleda neki filmic o tehnici zabacivanja. Zalosno je da, usudjujem se reci, sa kolijevke musicarenja (misleci na mahanje) nemamo tako dobrih musicara kao sto je Suzi i mozda jos nekolicina koji se na prste jedne ruke mogu nabrojati.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 21 ruj 2006, 09:03

Evo pitanja za tehnicare, gdje se moze na internetu vidjeti tehnike zabacaja (bar ilustracije) ili ako moze da se objasni ovdje kako se neki izvode:

double haul
overhead
underhand
rollcast (e ovo znam) :D
directcast
singlespey
dublespey

A da, za mene je Gordijev cvor zabacaj preko 20 metara :roll:


Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 21 ruj 2006, 23:46

uh angler da vidis ove moje manijake boze sacuvaj i beking izbace
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 22 ruj 2006, 07:18

Znam Hero da neki izbacuju kompletnu snjuru cca27m plus hipter bekinga, a kako im to uspjeva zaista neznam. I dan danas se lomim da dobacim za mene magicnih 20. Sa stapom 6/7# ko i doguram donekle ali sa 4/5# nema sanse preko 15m. Samouk sam i nisam nikad imao priliku da mi neko uzivo pokaze gdje grijesim, a slike i filmici ne pomazu puno. :?
Realno, takvi dugi zabacaji su nam potrebni samo na jezerima i recimo Drini (bem ga, uvjek su one najvece blize drugoj obali, a mosta nidje :? ) ali lijepo je i to znati.

edib
Haman Štela
Postovi:55
Pridružen/a:17 ruj 2006, 22:13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

BISTRO

Post Postao/la edib » 22 ruj 2006, 21:15

Veliki pozdrav


Upoznao sam dosta musicara i tvrdim da su svi odlicni ali svaki ima svoju specijalnost . Nigdje ne spominjete g.Jankovic Jana . Mislim da ga treba upoznati i vidjeti njegovo umijece i u pravljenju musica i u svim tehnikama zabacaja .Posebno vidjeti njegovu tehniku rolcasta , jedinstvena je i u svijetu .
Nasi musicari su vrlo cijenjeni jer znaju i napraviti lovnu musicu i uloviti ribu a ne samo lijepo zabacivati . :)
Napisite koja je vasa specijalnost pa da komentarisemo , mozda i drugi nesto pametno procitaju i nauce . :D

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 22 ruj 2006, 23:54

sa janom sam radio emisiju na ribniku i o njegovom nacinu pravljenja musica , vrhunski majstor nema sta, profi svaka mu cast, em zna em skolovan, extra momak, i cuo sam za ivana dragojlovica kazu da je i onon fakat majstor bice sutra na ribniku pa kad budem prolazio za sanicu mozda ga snimim.
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 25 ruj 2006, 08:32

Ja napisah koji mi izrazi nisu jasni :wink:

Nego, Edibe kako bi na Sanici?

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 26 ruj 2006, 00:31

edibova ekipa je bila prva angler a i osvoio je i prvo mjesto pojedinacno svaka mu cast snimo sam ga na sanici imali su pravo dobru ekipu, mi smo bili treci, s tim da smo imali zamjenu drugi dan umjesto suzija i ta zamjena nije ribe uhvatila, drugo mjesto nam pobjeglo za sto bodova. Sve cestitke Edibu i ekipi.
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 26 ruj 2006, 00:35

po pjedinacnom plasmanu prvi dan je suzi bio drugi iza ediba, s tim da imam snimljeno pustanje nekoliko riba bez mjerenja sudija koje smo zvali al se nisu pojavljivali, ko zna gdje su bili. Sudija je bilo 9 na tri sektora sa deset ekipa po tri clana, sektori su veliki tako da nije bilo dovoljno sudija, al prijem domacina je bio vrhunski svaka cast.
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 26 ruj 2006, 07:05

Neznam gdje cu prije cestitati :wink:
Znaci opet maha sa sudjenjem :?
Koliko primjetim Edib je prezadovoljan, a gdje nebi i bio.
Jos jednom iskrene cestitke!

edib
Haman Štela
Postovi:55
Pridružen/a:17 ruj 2006, 22:13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

BISTRO SVIM

Post Postao/la edib » 26 ruj 2006, 20:25

Hvala na cestitkama .
Tacno je da nije bilo bas dovoljno sudija a i sektori su veliki . Takmicari su se selili od vira do vira a sudije trci na sve strana ,
.Lovio sam uzvodno od Suzija i krajickom oka sam gledao i ucio od majstora :shock: . Sve pohvale . Nije bitan plasman nego svako novo iskustvo .
Pripremam se za svjetsko prvenstvo 2007 u Finskoj a jako malo znam o vodama u toj zemlji pa bih molio ako neko nesto zna da mi napise .
Volio bih da se reprezentacija BiH sto bolje plasira i da tom dam pun doprinos .( mozda Suzi zna vise i mozda mi moze dati savjete ) :)

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 26 ruj 2006, 23:52

Suziju je ovo prvo takmicenje nakon 5 6 godina, mislim da bi bilo dobro da se cujes sanjim edibe ako nista odmoc nemoze, ipak je to stariji covjek koji ima neka iskustva. Jes vidio ako si lovio iznad fore sa podizanjem nimfi sa igranjem u kombinaciji sa dva takmicara iz iste ekipe nemozes vjerovat. jedan uzvodno igra nogama dize nimfu i svaki zabacaj riba.....
Bistro BiH NTV Hayat

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”