Fly Fishing - udrobljeno

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 10 sij 2016, 05:57

Prelazim na domine ili shah samo da "pribor" ostane citav. Valja nekad i "double haul" odraditi <djed>
Prvo me lapi murija zbog :879798: pa sad ovo. Sta li je sljedece :mrgreen:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la montana » 10 sij 2016, 14:25

Kao legalista, savjetujem ti da svako jutro izucis nove zakone brije nego sto izadjes vani i napravis belaj! <jelmekotrazio>
Ma pazi se ti, dole je tolerancija na nizim ljestvicama.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 10 sij 2016, 17:59

Zivim k'o ilegalac 1942 <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la rusko » 10 sij 2016, 18:29

Budi ti Tihi, tamo je to najpametnije… dzaba im sva lova svijeta kad ih je religija zagulila… <djed>

Nego, koji je razlog toj zabrani?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 10 sij 2016, 19:11

Neke stvari bi valjalo preuzeti od njih. Lakse bi se disalo i manje belaja pravilo pod okriljem demokratije.

Razlog je onaj koji ribari upozoravaju vec 5 godina. Nema ribe! Kad god porazgovarm sa nekim ribarom konstatacija nam je da ribe ni blizu kao prije 5 god. Siguran sam da nije izlov, a pogotovo individualaca, zbog cega su i donijeli zabranu, vec nesto drugo. Ali to obicno tako bude. Cak i ribarski brodovi su im po zakonu tradicionalni. Znaci nema onih brodova fabrika koji delju od dna do povrsine celicnim mrezama i uniste bukvalno sve kroz sta prodju.
Sjecam se da sam jedne prilike i ovdje napisao da im je more bogato ribom i fakat je tako bilo. Ogromna jata riba, raubovanje po povrsini...ma milina za gledati. Sta god zabacis zakacice se nesto. Nepregledna jata kormorana, a sad ih na prste mogu izbrojati. Na zalost tad sam bio mnogo zauzet, jedva da sam nalazio vremena za porodicu, a kamoli za mahanje.
Zanimljivo je da jezeva ima dosta tamo gdje je kamenito tlo. Znaci nebi trebala biti hemija u pitanju. Vidjao sam velike meduze izbacene na plazu ali za to zna biti razlog niska temperatura vode. Ribu izbacenu na plazi sam vidjao vrlo rijetko.
Ostaje pitanje industrijskog ribolova susjednih drzava.


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la rusko » 10 sij 2016, 19:20

Neka, hvala… njihov vid "vladavine prava" mi je totalno off… u losoj demokratiji ima makar nade za promjene…

Da nije zbog busotina… ne rijetko se desi da umjesto na naftu naidju na "vrelu glinu" koja sa sobom nosi i opasne plinove, gdje se desi njena erupcija, zna trajati godinama i dno mora se unisti.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 10 sij 2016, 19:39

Koliko znam i vidim nemaju busotina u moru. Bilo je nekad ali su davno ugasene. To su kao bila prva nalazista.
Mozda kakvi baloncici sad izlaze iz njih :grin:
Kako god i sta god bilo, mah'o ne mah'o, ribe "morebit bidne, a morebit ne bidne" <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la rusko » 23 sij 2016, 11:47

Svakoga dana u svakom pogledu popunjavam novu mega kutiju…

slika
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la montana » 23 sij 2016, 16:49

Zadao si sebi veliki projekat kolega. Imaces musica i za unuke <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la rusko » 23 sij 2016, 18:56

montana je napisao/la:Zadao si sebi veliki projekat kolega. Imaces musica i za unuke <titinpionir>
Ma jok… pogubicu/podijelicu ja to do godine…

napreduje ;-)

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 30 sij 2016, 11:47

Kotile se, legle se... Bice toga i za izvoz.
Jeli ovo neki razredjivac u klasi II <jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la rusko » 30 sij 2016, 16:59

Razredjivac jetre… <adipiva>

U Svedskoj imas pivo u klasama - 1:a klasa ima najmanje alkohola od 0-2,5%… 2:a klasa od 2,8 - 3,5% i treca sve sto je preko… Klasa 1 i 2 se mogu kupiti u obicnim radnjama, klasa 3 samo u posebnoj radnji - "System bolaget" koju posjeduje drzava.

Ja gotivim cejfiti sa ovom 3,5% - ne puca te, a ovo pivo "Mariestad" (Svedsko) sto je na slici mi ima bas dobar smek… pase poslije neke dobre klope…

Inace, kutija sa muhama i dalje napreduje, zadao sam se sada i na drugu polovicu koju punim suhim muhama… Ideja je da je podijelim na tri dijela - jedna strana sa suhim, jedna sa emerdzersima i mravima i sl… i treca sa nimfama…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 30 sij 2016, 19:26

Znaci ovdje mogu naci tu klasu 1. +-0%

Dobra ti ta kutija. Ima je taman da sve bude fino razvrstano i vidljivo

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la rusko » 30 sij 2016, 20:18

Da dodjem ja do tebe… zamjesim koji batch… destilujemo to u prepravljenim nargilama i obogatimo se?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 30 sij 2016, 20:58

Hajde ti kod mene i ponesi strimere, a za ostalo cemo se dogovoriti :wink:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”