Lov Štuke.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
Dzeno
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:19 ruj 2006, 01:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dzeno » 01 pro 2007, 22:29

Ja gledam ovevaše slike i gdje god ima riba mrak je vani A ja čim malo sumrak naberem kući :)
Možda baš tad riba počinje raditi :) hehe


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 02 pro 2007, 01:18

Pa nisi dzaba SMRZLO. :wink:
slika

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la a_elvir » 03 pro 2007, 13:05

Dobro zapažanje Dženo, baš sam mislio da postavim pitanje jel lovite u sumrak ili noću? Štuku lovim isključivo danju pa reko da nefulam "UDARNI TERMIN"
-... .. ... - .-. ---

Avatar
Dzeno
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:19 ruj 2006, 01:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dzeno » 03 pro 2007, 22:09

Al opet ostajemo bez odgovora Elvire :)
Neće da nam kažu izgleda :)

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la a_elvir » 04 pro 2007, 09:06

Ma hoće Dženo, nego moželi mi neko dati savjet kako da lovim štuku ili bolje rečeno na kojoj dubini i daljini od obale da je tražim u ovo doba godine. Ljeti je puno lakše jer stvarno dobro radi a kad dođu hladniji dani kao da isčezne iz jezera.
Jezero na kojem najviše pecam je nastalo na jednom napuštenom rudniku jako je duboko na sredini a veći dio obale ima tzv. stepenaste prelaze plićeg dijela u dublji. Kako sam mogao da ocijenim ispitujući dno ti prelazi su udaljeni od obale nekih 25-30 metara. Koje varalice da koristim u ovo doba godine, koja boja bi se mogla izdvojiti kao favorit..... :roll:
-... .. ... - .-. ---


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 04 pro 2007, 16:03

POZDRAV ELVIRE,AKO JE TAKAV TEREN KAO STO SI OPISAO NAJBOLJE DA KORISTIS SILIKONCE SA JIG GLAVAMA I USPJEH JE ZAGARANTOVAN :wink:









BISTRO OD ZANDERA!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 04 pro 2007, 20:08

Ama sve mi je jasno al" gdje ce Smrzlo loviti stuke u Hercegovini to mi nece u glavu. :lol:
Generalno gledajuci za vecinu grabljivica je idealno vrijeme lova kad sunce zalazi ili izlazi i to nije nikakva tajna. Sto se tice stuke ona je aktivna cijeli dan (i par sati cak i po mrklom mraku po meni udarni termin za kapitalnu ribu) ukoliko je zeludac prazan i ako joj sto prirodnije prezentiramo mamac. Javna je tajna da vecina kapitalnih grabljivica najcesce napadaju stare, ranjene ili na neki drugi nacin ostecene ribe jer je logicno da ce tako sam napad realizovati i uz malo potrosene energije napuniti stomak. Vodjeni tom logikom iskusni varalicari nakon jednolicnog provlacenja varalice preko odredjenog terena mjenjaju taktiku i takozvanon jerk tehnikom pokusavaju sto vjerodostojnije imitirati ranjen i dezorijentisan plijen sto cesto isprovocira napad pasivnih grabljivica.
Ovaj pristup razmisljanja i planiranja taktike se bas i nije odomacio na nasim terenima i vecina varalicara jednolicno provlaci varalicu nerazmisljajuci o nekom drugom nacinu prezentacije mamca.
Elvire poslusaj Zanderov savjet i koristi velike shad silikonce ako je dubina tolika da nemozes provuci wobler ili neku drugu varalicu uz samo dno jezera jer su stuke u zimskom periodu bas na tim prelazima "zakovane" koje si naveo u svom postu narocito ako u blizini njih ima potopljenog drveca ili su krosnje drveca nadvijene nad vodu.
Nadam se da ces ako te posluzi sreca i uhvatis koju bar nekoj velikoj pokloniti zivot.
Bistro
slika

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la a_elvir » 05 pro 2007, 09:23

Hvala momci na savjetima. U poslednje vrijeme pokušavam sa velikim šedovima i tvisterima ali ovdje gdje živim nemam neki izbor većih silikonaca jedva sam i ovo što imam uspio naći, da ne govorim o izboru dezena. Voda o kojoj pričam je jezero o kojem sam pisao u reportaži, nisam još nijednu veću od 2kg dobio na varku(rjeđe lovim živim mamcima) a upražnja va se i C&R, ali, nažalost ima i takvih koji se obraduju štukici ispod mjere i strpaju je u torbu a da sve bude jadnije to rade "STARI RIBARI" koji bi trebali biti uzor nama mlađima.
Nego primijetio sam Šeha da favorizuješ FT boje varalice, jel koristiš FT i zimi? Koje težine olovnih glava bi se mogle koristiti u ovakvim uslovima?
-... .. ... - .-. ---

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 05 pro 2007, 11:47

Nevolim generalizovati ali si u pravu kad kazes da ti "stariji ribolovci" (cast pojedincima) najcesce nepostuju zakon o sportskom ribolovu.
Pohvalno je da mladje generacije ribara neidu tim putem i da je svakim danom sve vise ribara koji shvataju poruku koja ostavlja svaka riba koja se neozlijedjena nakon ulova vrati u vodu.
Elvire ja iskljucivo lovim varalicama zimi u periodu novembar - april tj. sve dok se voda dovoljno neugrije i pokrene sarane na intenzivnije hranjenje.
Da fire tiger dekor je moj favorit.
Sto se tice dekora silikonaca ja mislim da su ovo idealni dekori evo ubacicu ti link pa pogledaj. Ovi Dokovi sloteri su mrak.
http://www.monarch-dok.com/web/index.ph ... &Itemid=54
Ja mislim da bi ti za tu vodu odgovarale jig udice sa olovnim glavama 18 do 30 grama jer sa njima ces moci sporo prezentirati mamac sto je najcesce kljuc za uspjeh u zimskom periodu. Moras imati par razlicitih tezina jer iako je jezero i u njemu ima turbulencije vode tj. podvodnog strujanja koje izaziva vjetar. Kod prezentacije mamca u ovom periodu obrati paznju da su sada stuke manje agresivne pa im moras skroz sporo voditi varalicu kako bi isprovocirao napad i obrati paznju na svaku promjenu jer zimi cesto nisu klasicni agresivni udarci vec samo lagano zaustavljanje varalice i najcesce u propadanju silikonca ka dnu. Preporucio bi ti ako si u mogucnosti da lovis na spagu jer sa njom ces imati dosta bolji kontakt sa varalicom i dosta ces vise udaraca skontat i realizovat.
Eto to bi bilo to. Bistro na vodi i u zivotu !
slika

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la a_elvir » 05 pro 2007, 16:46

Hvala Šeha na savjetima. Špagu koristim i bolja mi je od najlona. Što se tiče olovnih glava pa otprilike da sam pogodio težinu. Imam problem kod tih silikonaca. Loš mi je izbor tih varalica ovdje. Dali neko zna gdje mogu kupiti Dokovih varalica na TK.(ne samo silikona već i voblera) Stanujem u Živinicama .Imam finu kolekciju voblera ali nijedne Dokove.
-... .. ... - .-. ---

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

VARALICE

Post Postao/la ZANDER » 06 pro 2007, 00:49

ELVIRE DAJ RECI STA ZELIS OD VARALICA PA TI JA POSLAJEM POSTOM IZ BIH,ALI PRIJE TOGA MORAMO DA MI DAS SVOJU ADRESU I NARAVNO DA TI KAZEM KOLIKO TO KOSTA. :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la a_elvir » 06 pro 2007, 09:23

Bstro Zando, pretražiću po Dokovoj stranici šta ima u ponudi pa ti se javim PP.
-... .. ... - .-. ---

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 06 pro 2007, 22:16

OK DOGOVORENO;)
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

svaka čast

Post Postao/la sehic » 08 pro 2007, 00:26

Svaka čast majstorima na štuku.Na vodama gdje ja pecam nema te vrste ribe a puno bih volio da je ima.
sehic

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 08 pro 2007, 00:35

Dobro dosao Sehicu...... Forsirajte malo u udruzenju da se ubaci stuka i som u jablanickom ima hrane za sve grabljivice..
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”