kome da se obratim

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: kome da se obratim

Post Postao/la enko » 12 ruj 2009, 22:58

Najjace je gdje lik trazi opravdanje u tome da njegovo drustvo nevodi racuna o vodi a voda uopste ne pripada njegovom drustvu nego banovickom.


Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la adem93 » 12 ruj 2009, 23:08

Ko_fol_ribar je napisao/la:
Seha je napisao/la:Dobro nam dosao ribaru i ocigledno da to nisi ko fol cim ti je stalo do bar malo zakona u ovom nasem divljem zapadu.

E jadno su oni bogati kad nemaju sak od 20 km pa moraju ribe vezati kako bi docekali novinare i bolesnike da im aplaudiraju..
Nemojte vise svega vam muka mi vise od ove teme.

Bolje vas nasao seha i ostali ribari...

Ma ko fo fol mi je nik jer sam prakticno pocetnik u saranskom ribolovu a kako volim prirodu od malena znam sta znaci pustiti zivotinju nazad u njeno prirodno staniste nakon sto ti ona pruzi sav onaj adrenalin u borbi i nadmudrivanju!

Sto se tice ovoga da li su bogati ili nisu, nije stvar u parama stvar je da nisu bogati u dusi i hebiga uvijek ce se ovo desavati! Eno neki dan Edi i Smaji maznu frajer koji ima brokersku kucu sarana izmedju 10 i 15 kg! I to jedan od njih je zapricavao Smaju dok je drugi vadio ribu ali je neki od ribara snimao to sve pa na kraju zvao Edu umjesto da odma alarmira Smaji da ga pregleda <tenkre> Znaci nije do para, ima frajer pare sasvim sigurno nego je do toga sto je borba za C&R pokret jako jako velika i uvijek ce nailaziti na neke tako kretene koji ne znaju sta znaci uzeti toliku ribu koja je Bog sami zna koliko godina rasla u prirodi pa je puknut na tavu! To nisu glupani, to su debilcine!
Smajo je plakao ko malo dijete za saranom kada ga je vidio koliki je na kameri! On kaze da bi mogao da bude izmedju 10 i 15 kg!

Adi druze, imas par radikalni rijesenja a imaju i ova hebiga malo blaza ali ocito manje efikasnija rijesenja koja se daju preduzet ali kako je kod nas drzava u vrhu samom kad je u pitanju korupcija onda to moze da pije malo vode!

Sto se mene tice, ja bi uzeo i okupio ribare koji vole prirodu, skupio pare za jednu veliku brodicu i doveo je na Modrac i mrezom izlovio sto vise ribe i onako zivu je preseljavao na Smolucu, Pelagicevo, Sicki i ostala jezera zasticena cuvarima i gdje se ljudi brinu o prirodi pa i o ribama! Naravno to izgleda kao san i jako nezahvalno a ima jos nesto sto se moze uraditi a vjerujem da bi moglo doci do nekih rezultata!

Napravis anketu i sa nekoliko hiljada potpisa od ljudi sa TK sto ribolovaca sto ljudi onih koji vole prirodu, a takvih ces ba naci uvijek nije da ih nema, odes u vladu TK i sa prijedlogom za zabranu camaca na Modracu rijesis sve te probleme! Uzmes pa napravis program i predocis onima u vladi TK da ces tako poboljsati turisticku ponudu na jezeru Modrac i objasnis im pri tome da je ta zabrana camaca i izlovljavanja ribe jako negativan primjer za BiH i da to vodi do jedne faze kada bi Modrac mogao da bude bara bez ribe u njoj, i da bi se u dogledno vrijeme ukoliko se ukinu camci Modrac jezero moglo pretvoriti u jedan prirodni resurs na kojem bi TK mogao da zaradi ozbiljnu lovu dovodjenjem stranaca na to jezero, a oni bi dosli sasvim sigurno! Jos uz to pokrenese projekat sa TV TK i puknes emisiju na TV i gostuje neko od vas starijih sa dosta iskustva u tome svemu pa na gostovanju u emisiji objasnite sve fino ljudima prije nego krenete u prikupljanje potpisa i izradu zakona o zabrani camaca na jezeru Modrac i izlovljavanja ribe camcima na istom!

Treba sjest pa skontat i mislim da bi se moglo ovo dovuci na prijedlog u skupstinu gore na TK jer u pitanju je zastita okoline a dokaza o nemaru imas tonama i svaki normalan covijek ce ti dati podrsku!

Eto odoh ja malo sa teme ali me stid sto sam Bosanac ponekad ovako kad vidim sa kakvim ljudima ja isto nebo dijelim! Metak za takve nije skup da je milion!
Druze znas koliko je put inspekcija dosla na Modrac i zatekla mrezarose mislim krivolovce to je sve uvezano **Haj reci da me nisi vidio donijecu ti 50 kila ribe veceras i to je to** jbg tako ti je to kad ove glavonje na vlasti samo gledaju kako ce sebi sta treba ljudi koji vole prirodu koji zele bolje a ne ovi samo prodaj itd itd .poz i bistro
a cuo sam za sarana da je najveci u evropi uhvacen ovar od 37 kg <neshuribu>

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 13 ruj 2009, 18:45

adi je napisao/la:Rekoh li ti ja jarane, nema ovdje hajra. Kaze, sportski ribolovac, lovi ligu itd...Jesi mu samo cuo objasnjenja zasto je ubio ribe, koji mentalni sklop nemam rijeci <lakunoc>

Ja mislim da on mentalnog sklopa ni nema! Cuj, bolje da ih ja sa kolegama, (a mogu mislit mesara i njih) i pazi sad najjaca rijec dolazi, ISKORISTIM!!! Pa halo, zasto da ih i kako da ih iskoristis ???

Hajd sve al' kad procita ja sad u komentarima da se on takmici u saranskoj lizi pa to nema nigdje!!! Sad bi najispravnije bilo od svih ucesnika te lige da ligu bojkotuju do kraja dok se ovaj katil ne izbaci iz tog takmicenja i da mu se zabrani vjecno u BiH bilo kakvo takmicenje pa i bijelica kad bi se hvatala a kamoli ovako plemenite ribe!!!

Bas me interesuje da li ce se to ikako popratiti sa bilo cim i bilo kakvom kaznom za njega ili ce ribari sarandzije koji se takmice sa njim i protiv ovakvog krvoloka mirno propratiti ovu situaciju!?? E to me bas zanima....

Edit: Samo jedan dio skinuo koji ne mijenja kontekst posta.Senad
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 13 ruj 2009, 23:29

Napisao pa pobrisao........... !
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”