Sonari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
karp
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:11 kol 2010, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bežični sonar

Post Postao/la karp » 28 lip 2011, 21:49

Pozdrav svima planiram kupiti bežični sonar najviše radi pregleda konfiguracije dna pošto mi markiranje plovkom i nije dalo neke rezultate. imam ponudu za jedan bežični Fishfinder košta 220 KM pa bi zamolio malo sa stručne strane o proizvodu ako neko zna, i ima li koristi od toga. Evo i slika
Bistro
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov šarana

Post Postao/la AdiR » 28 lip 2011, 22:57

bistro prijatelju,
nesto slicno imam , ne ocekuj previse,ne kazu dzaba koliko para toliko muzike
za svaki slucaj , pregledaj link
http://shop.ebay.co.uk/i.html?_kw=wirel ... pos=&gbr=1

jer mislim da do ovakvog sonara mozes i jeftinije proci
pozdrav
slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: lov šarana

Post Postao/la masterbih » 28 lip 2011, 23:10

Ovo je moze se reci djecija varijanta i nije bas ucinkovito.. (Los display, spor prenos, brkanje, netacni podatci i stosta uz to..)
Druga stvar, koliko sam upucen na vecini takmicenja je ovo zabranjeno koristiti, bilo koji sonar itd..
Markiranje nije tesko nauciti, cak sta vise jako je prosto uz malo vjezbe, a vremenom se stekne osjecaj da tacno znas kakvo je dno u bocu!
Sto se tice cijene ovog i slicnih Fish findera, za ovakvu stvar maksimalno izdvoji 60-70 eur jer mu je to realna cijena barem ovde u Njemackoj.

karp
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:11 kol 2010, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov šarana

Post Postao/la karp » 29 lip 2011, 12:23

To si upravu koliko para toliko i muzike, a taj sonar što imaš kažeš da je isti , možeš li išta odrediti sa njim mislim na reljef dna dubina i pokazije li kretanje ribe
Bistro.

Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov šarana

Post Postao/la AdiR » 29 lip 2011, 16:40

pokazuje i dubinu , i temp....i konfiguraciju ali ne onako kako bi te zadovoljilo sigurno...i upitno je koliko je vjerovati podacima
najbolje je , ako si kad u mogucnosti, trknuti do smoluce kad sam ja tamo, pa sam da vidis i procjenis
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov šarana

Post Postao/la Seha » 30 lip 2011, 10:25

Karp zamolio bi te da dugi put otvoris novu temu ako vec ista nepostoji jer se ovako brzo napravi sataras od teme.
Moj ti je savijet da ukoliko zelis sonar koristiti na plovilu uzmes neki od fiksnih ili prenosivih modela.
Fiksni su jeftiniji i uz malo zabave u radioni mozes ga preraditi da ga mozes po potrebi lako namontirati i skinuti.
Ja vec duzi niz godina koristim Eagle Cuda 168 koji ima sondu koja pokriva ugao od 60 stepeni sasvim dovoljna igracka za ribolov na jezerima. Sada imas poboljsan model Cuda 300 za nekih 100 jevreja vani. Za one koji love na rijekama i plitkim jezerima neka traze sonar koji ima sondu dual beam 20° - 60° transducer (sondu koja pokriva dva ugla 20 i 60 stepeni). Znam da ih humminbird ima u ponudi Adi je kupio jedan dosta povoljno. Netreba zaboraviti da je upotreba sonara necijom suludom idejom zabranjena za koristenje u sportskom ribolovu sto je jos jedan dokaz da se treba raditi na reformama postojeceg zakona o slatkovodnom ribarstvu.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”