Ima li jos sta god da se kaze

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

brzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Bistro

Post Postao/la brzak » 14 pro 2006, 10:15

Za Lemija,
Daj molim te Lemi da mi objasnis koju svrhu imaju Betain i Casein pri pravljenju Bojlija i koje im je doziranje po jednom kg Mixa,i sta su to ustvari Betain i Casein ,kao i koje su negativne posledice prilikom prekomjernog doziranja.Posto zelim da pravim sopstvene Boilije pa me te stvari interesuju.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i Bistro


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pozdrav

Post Postao/la Seha » 14 pro 2006, 20:54

brzak je napisao/la:Izgleda da je Sarandzijski Forum izgubio vise svoj smisao sa novim rezimom gdje covjek nemoze svoje misljenje izraziti a da ne pomisli kao prvo da bi mogo biti izbrisan.A za uvu otprilike cetvoricu koji ulaze u sve vrste ribolova mislim da je i Chat dovoljan ili neki privatni Forum.
Brisi ako hoces i ovo.

NIDJE VEZE !

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 14 pro 2006, 21:47

http://ribolov.net/kuhinj%20a76.htm

http://www.ribolov.net/tajne78.htm

Nisi mene pitao,al eto da pomognem.Inace,autor je Kresimir Kuri,urednik jedinog casopisa posvecenog iskljucivo saranskom ribolovu,a moze se nabaviti na ovim prostorima-SVIJET SARANA.
A ako hoces mogu ti blago uprostiti

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 14 pro 2006, 22:34

Bistro Brzak!!!
Evo ovj link od kolege je dovoljan,nadam se da mozes naci odgovor.No uzdaj se use i svoje kljuse sto kaze narod.Dakle moraces probati sve i svasta dok ne pogodis pravu mjeru.Ali ako imas volje bice i rezultata!!!
Bistrooooooooooooo!!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 14 pro 2006, 23:16

Lijepo je to -use i u svoje kljuse-al sporije i skuplje.Obzirom koliko brzo zivimo i radimo i imamo(nemamo) vremena dobro dodje dobar savjet ili recept.Mada je svaki nas izlazak na vodu vrsta eksperimenta :wink:


brzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav

Post Postao/la brzak » 16 pro 2006, 12:55

candr BN puno ti se zahvaljujem na informaciji i hvala na trudu takodjer.
Mislim da bolju informaciju nigdje nebi mogao ni naci,bistro!!!

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 16 pro 2006, 19:22

Uzas!Napisah ti nekoliko recenica o mojim iskustvima sa betainom i resetova mi se racunar!Kakva izdaja!!!
Kasnije malo cu se opet nakaniti

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 16 pro 2006, 23:31

Betain je vrsta amino kiseline i pomaze jacanju organizma kao i ostale ak.Skroz na skroz je prirodan i sarana kao i sve zivotinje tjera instikt da trazi hranu bogatu ak.Za ljudska cula nema neki ukus i miris ali za sarana itekako.
Citao sam negdje i da je sastojak zelucane kiseline,a kako saran nema zeludac on mu pomaze da lakse i brze svari nasu bojlu!?
Ne smije se predozirati jer ce to odbiti sarana.
Otprilike 2,3,4g na 10 jaja.Ko nema apotekarsku vagu onda jedna cajna kasikica(ne kafena jer nisu iste) je oko 2g.Sto se tice betaina u tecnom stanju,treba biti oprezan jer ga ima i cistog i razblazenog.Uglavnom ne treba zanemarivati preporucenu dozu koja je ispisana na bocici.

brzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la brzak » 17 pro 2006, 08:52

Nema sta CandrBN definicija ti je 100% vjerna,da budem iskren poznajem vec par razlicitih varijanti po pitanju funkcije Betaina,sa tvojom se potpuno slazem,zelio sam da saznam par razlicitih verzija pa da onda utvrdim koja bi mogla najvjernija biti.Na ovu tvoju verziju bi samo dodao jos i to da je Betain veliki stimulator apetita a potice iz prirodne hrane,kao npr iz Skoljki,tako da kroz Betain Saran prepoznaje lakse i brze svoju prirodnu hranu to jest u nasem slucaju da pomogne Saranu da prepozna npr nase bojlije i da ih akceptira kao svoju ishranu.Posebno ga je dobro koristiti na Jezerima gdje ima puno prirodne hrane za Sarane,jer na takvim mjestima nas Bojli nebi mogao bez betaina konkurisati prirodnoj hrani Sarana sto je i logicno.
Naj bolji mu je efekat ako se mijesa sa Mixevima zivotinjskog sastava kao npr sa Ribljim brasnom ,Jetrinim brasnom ili od Skoljki.
Veliki pozdrav candrBN,vidim da imas nos za te stvari i jos jednom hvala na neiscrpnom odgovoru i cujemo se na nekoj drugoj temi :wink:

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 17 pro 2006, 17:52

Za Brzaka
Mislim da nisi bio uskren kad si mene licno pitao za Betain i Casein.Postavio si mi pitanje sta je to Betain itd.Sad tvrdis da si to vec znao,htio si se maloko sprdati samnom.Vjerovatno si polazio od cinjenice da ja to neznam.Svaka cast bas si ti ljudina.Ja sam odmah provalio o cemu se radi ali sam ti ipak ljudski odgovorio...No svako dobro brzak i nazaboravi sa takvim nacinom ponasanja neces ovdje naci prijatelje...
U svakom slucaju dobar ulov!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

brzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

pozdrav

Post Postao/la brzak » 17 pro 2006, 19:26

Pozdrav Lemi,
Daj molimte nemoj biti takav ,nisam se htjeo nisakim sprdati i nisam mislio kako to ti kazes da sam ja mislio da to ti neznas pa se samo zelim sprdati sa tobom,nego sam postavio pitanje da bi i pored toga sto sam neke stvari znao da bi jos vise i od drugih saznao,i mislim da je to uredu.Jos jednom Lemi izvini ako sam te uvrijedio ,a stvarno to nisam imao namjeru.
Samo ovo moram dodati:nemoj ili nemojte misliti ako neko novi dodje na Forum da je on citavog zivota "Paso"travu i da samo trazi da mu neko pomogne ili nesto slicno.I jos ovo Lemi :ja nisam dosao ovdje na forum da sklapam prijateljstva ,nisam bas toliko mlad da bi se dopisivao ,mijenjao slicice i sl,nego sam tu da bi saznao nesto vise o lovu Sarana,a sto se tice prijateljstva ,to dodje samo po sebi ,odnosno osjeti se to kako stojis sa nekim,odnosno nadju se iste talasne duzine i to je to.
Kao npr candrBN nikad ga nisam vidio u zivitu niti ista o njemu znam ,ali primjecujem da itekako zna sta ce reci ako se radi o Saranskom ribolovu,a vjerujem da ovdje na ovom sajtu ima jos takvih i uto sam 100%siguran.Mislio sam da si i ti jedan od tih,i ostajem i dalje pri svom misljenju,samo sto si to ti mozda preostro presudio i pogresno protumacio zasto sam bas tebi postavio pitanje.
Pozdrav Lemi i molim te da se neljutis jer zaista nisam mislio tako kako si to ti shvatio.Bistro

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 17 pro 2006, 20:12

Izgleda da sam se ja ni kriv ni duzan upeco.Mislio sam da se ti i Lemi znate,a da on ne stize da ti dogovori.Lemi u pravu si.Brzak se postavio ko profesor,al nemoj odmah da se kudimo.Jbg,taman pomislim da cemo pisati sta "konkretno" a ono odmah- "na noz".
TAKE IT EASY
Ne bi bilo lose da za ovakve stvari postavljamo nove teme

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 17 pro 2006, 20:32

"Takticki dobar potez",Zander :wink:

brzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la brzak » 17 pro 2006, 20:37

Ma kakav profesor candrBN ,sitan sam ti ja ,posto sam po mom misljenju pogresno protumacen mislim da cu ubuduce morati malo drugaciji prilaz nekoj temi koristiti,kao i nikoga imenovati.
Ponovo se izvinjavam uvrijedjenima.

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 17 pro 2006, 20:47

Ma,sto se mene tice opusti se.Necemo vise o tome

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”