Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

muci
Haman Štela
Postovi:44
Pridružen/a:17 pro 2009, 02:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la muci » 24 vel 2011, 17:32

zdravo čuo sam za to jezero baš mi je drago da nastaju take vode punom snagom vas podrzavam i želim da dođem sa prijateljima na kapanju dali imate koju sliku kako izgleda jezero


Avatar
Durdubak
Haman Štela
Postovi:49
Pridružen/a:05 ruj 2010, 15:27
Lokacija:Tešanj
Kontakt:

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la Durdubak » 24 vel 2011, 18:10

Ma ima jaro slika koliko hoces, evo ti link na facebooku pa lijepo pregledaj:

http://www.facebook.com/pages/Jezero-CI ... 7955618574

A evo i sad nekoliko fotografija

slika

slika

slika

slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la enko » 24 vel 2011, 19:26

Pecao sam prosle godine na ovom jezeru jednu noc i mogu reci da voda ima perspektivu sa ozbiljnim pristupom.Durdubak reeci mi da li ste sza poribnjavali jezero jer znam da vecinom sitan saran preovladava.I da li imate namjeru da radite pozicije sa koji bih se pecalo.

Avatar
Durdubak
Haman Štela
Postovi:49
Pridružen/a:05 ruj 2010, 15:27
Lokacija:Tešanj
Kontakt:

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la Durdubak » 24 vel 2011, 23:01

Pozdrav Enko,

Žao mi je sto nisi ulovio kojeg veceg primjerka, naravno biće vise sreće drugi put.
Za one koji ne znaju, jezero "CIGLANA" je nastalo prije dvadesetak godina, nako prestanka vađenja gline za potrebe ciglane. Jezero je poribljavano u više navrata od strane ribara, a o postojanju šarana u ovom jezeru moze posvjedočiti dosta ribara, čak i nekoliko naših reprezentativaca iz Jelaha koji su poslije samog rata vadili primjerke oko 2 kg, u vremenskom perijodu od 15-ak godina taj šaran napredovao min. 8-9 kg, a manji šarani su znak uspješnog mrijesta. Ovo jezero je prilično neistražen teren, tako da se i mi često iznenadimo ulovljenim primjercima.

Mnogi neznaju da je ovo jezero bila deponija smeca lokalnih mještana a i sire, i da je bilo osuđeno na zatrpavanje od strane vlasnika ove parcele, koji je na mjestu jezera planirao napraviti nekoliko hala. Međutim jedan čovjek, vizionar, je uspio dobiti koncesiju na jezero od 15 god. nakon cega su ga mnogi dobri ljudi podržali u ovome projektu. I zbog tog čovjeka ovo jezero će nastavi da živi, jer je uplanjeno u urbanistički projekat grada Tešnja.

Što se tiče pozicija, imamo pet uređenih pozicija i dvije kućice na vodi, nešto kao sojenice.
Znači ima sedam pozicija spremnih za ribolov. (Neke od pozicija mozete vidjeti na slici)
Svjesni smo mi da ovdje ima jos dosta toga da se uradi, ali onaj ko ne vidi dosadašnji trud nismo mu mi krivi što je slijep.

A što se poribljavanja tiče, prve godine smo ubacili pola tone šarana od 2 do 5 kg, koji je dosta napredovao zbog intenzivnog hranjenja u proteklom periodu. A prošle godine smo ubacili dobar broj amura od 5 do 7 kg.
Ubačeno je tu i dosta primjeraka (pastrmke, soma), a dosad smo ulovili 23 razlicite vrste riba.

slika

slika

slika

Na ovoj zadnjoj slici se vidi sojenica, koje smo radili pred samu zimu,
sad čekamo da oljepota pa da ih završimo.

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la scorp » 24 vel 2011, 23:06

Ma prelijepa voda, svakako obavezna destinacija za ovu sezonu i jedan od ribolova kojem se najvise radujem. Ribe vece ili manje i nije toliko vazno koliko je vazno doci na jednu novu vodu, druziti se sa ovim pravim borcima za ocuvanje ovog jezera i nasim dolaskom pruziti im podrsku i podsticaj da se i dalje bore.
Samo bistro momci, svaka vam cast na svemu i jedva cekam da se vidimo.


muci
Haman Štela
Postovi:44
Pridružen/a:17 pro 2009, 02:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la muci » 25 vel 2011, 17:18

e drug ako je tako onda prvi lijep vikend želiobi da me pozovete da dođem da odpecam a ustvari mogu da se čujem sa nekim prijateljima iz tešnja koji već posjećuju to jezero (ajdin i jedan mali gospodin)pa eto nadam se da će i ostale šaranđzije isto naći vremena da posjete i podrže vaše jezero bistro pa se vidimo. <idila>

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la soha » 25 vel 2011, 17:35

muci je napisao/la:e drug ako je tako onda prvi lijep vikend želiobi da me pozovete da dođem da odpecam a ustvari mogu da se čujem sa nekim prijateljima iz tešnja koji već posjećuju to jezero (ajdin i jedan mali gospodin)pa eto nadam se da će i ostale šaranđzije isto naći vremena da posjete i podrže vaše jezero bistro pa se vidimo. <idila>

ajdin i jedan mali gospodin <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> :135: :135: <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

hoces reci ajdin i hare, jesi na njih mislio muce

Avatar
Durdubak
Haman Štela
Postovi:49
Pridružen/a:05 ruj 2010, 15:27
Lokacija:Tešanj
Kontakt:

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la Durdubak » 25 vel 2011, 22:37

muci je napisao/la:e drug ako je tako onda prvi lijep vikend želiobi da me pozovete da dođem da odpecam a ustvari mogu da se čujem sa nekim prijateljima iz tešnja koji već posjećuju to jezero (ajdin i jedan mali gospodin)pa eto nadam se da će i ostale šaranđzije isto naći vremena da posjete i podrže vaše jezero bistro pa se vidimo. <idila>
Ajdin i Hari - pravi momci.
Oni te mogu primit kao domacini, jer oni su jedni od onih koji su prepoznali vrijednost ovog jezera,
i zajedno nas podrzaju u ovome projektu.

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la adi » 25 vel 2011, 22:48

durdubak, hoces li da postavimo ovo kao vijest na stranici- poziv na druzenje ?
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Durdubak
Haman Štela
Postovi:49
Pridružen/a:05 ruj 2010, 15:27
Lokacija:Tešanj
Kontakt:

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la Durdubak » 26 vel 2011, 13:52

Moze, naravno. I treba spomenuti da je broj mjesta ogranicen, i da ca na forumu biti pravila i detalji organizacije.
Unaprijed zahvaljujem.

Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la ado » 26 vel 2011, 14:13

Daj mi reci koliko je ovo jezero porvsinski.pozz


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la zlaja » 26 vel 2011, 18:20

Durdubak hajde budi prvi u našoj BIH koji će ubaciti bass-a u jezero,kao prvo jezero bi bilo vikendima puno od strane nas ribolovaca iz čitave zemlje a kao drugo napravio bi prvi najvažniji korak u novom sportu na ovim prostorima
U HR. je već dobro razvijen bass fishing i puno raje ima dohodak od toga ,sam način tog pecanja donosi prinose od trgovaca priborom do koncesionara a i samo uživanje ribolovaca koji taj sport upražnjavaju,ekonomski i sportski gledano nešto slično kao šaranolov...

Avatar
Durdubak
Haman Štela
Postovi:49
Pridružen/a:05 ruj 2010, 15:27
Lokacija:Tešanj
Kontakt:

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la Durdubak » 26 vel 2011, 18:48

zlaja je napisao/la:Durdubak hajde budi prvi u našoj BIH koji će ubaciti bass-a u jezero,kao prvo jezero bi bilo vikendima puno od strane nas ribolovaca iz čitave zemlje a kao drugo napravio bi prvi najvažniji korak u novom sportu na ovim prostorima
U HR. je već dobro razvijen bass fishing i puno raje ima dohodak od toga ,sam način tog pecanja donosi prinose od trgovaca priborom do koncesionara a i samo uživanje ribolovaca koji taj sport upražnjavaju,ekonomski i sportski gledano nešto slično kao šaranolov...
Bojim se samo da ptice ne prenesu ikru na ovo jezero :grin: , a ljudskom rukom ova riba nikada neće bit ubačena.
Definitivno nisam vidjeo veće napasti od ove ribe, koja jede bukvalno sve, od riba, žaba, kornjača, pačića, rakova...
Naravno da je ova riba izvrsna za sportski ribolov, ali šteta bi bilo ubaciti tu ribu negdje gdje se šaran prirodno mrijesti, kao sto je to slučaj kod nas.
Imali smo već jednu ponudu, da ubacimo bass-a u jezero, čovjek je od sebe htjeo da poribi jezero,
što smo naravno odbili.
Nadam se da me nećeš pogrešno razumiti.
Evo samo jedan video koji sam gledao u posljednje vrijeme o bass-u.
http://www.dailymotion.com/video/x8aafk ... _lifestyle

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Prezentacija i druženje na jezeru Ciglana Jelah-Tešanj

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 27 vel 2011, 01:21

Durdubak je napisao/la: Bojim se samo da ptice ne prenesu ikru na ovo jezero :grin: , a ljudskom rukom ova riba nikada neće bit ubačena.
Definitivno nisam vidjeo veće napasti od ove ribe, koja jede bukvalno sve, od riba, žaba, kornjača, pačića, rakova...
Naravno da je ova riba izvrsna za sportski ribolov, ali šteta bi bilo ubaciti tu ribu negdje gdje se šaran prirodno mrijesti, kao sto je to slučaj kod nas.
Imali smo već jednu ponudu, da ubacimo bass-a u jezero, čovjek je od sebe htjeo da poribi jezero,
što smo naravno odbili.
Nadam se da me nećeš pogrešno razumiti.
Evo samo jedan video koji sam gledao u posljednje vrijeme o bass-u.
http://www.dailymotion.com/video/x8aafk ... _lifestyle
Dobar potez! Ne trebamo sve lose strane od Amerikanaca kopirat! To sto su oni od ove trash ribe napravili zestoku komercijalu to je druga stvar! Da su pametni i da znaju, koliko ga imaju, od sarana bi mogli jos vise zaradit i jos vecu komercijalu napravit, sasvim sam siguran u to.
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”