3. MONARCH-DOK CUP, DUNAV 2007.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:
3. MONARCH-DOK CUP, DUNAV 2007.

Post Postao/la dok » 06 stu 2007, 16:04

slika

Osnovne propozicije:

- lovi se po pravilu "catch & release" , dakle riba se mora prihvatiti podmetačem, ostati živa i nakon vaganja što prije pustiti natrag u vodu, za oštećenu ili ubijenu ribu, dobivaju se negativni bodovi
- lovi se isključivo umjetnim mamcima, s tim da se prvih sat vremena lovi isključivo na monarch-dok mamce
- boduje se riba ulovljena za usta, nikako potkačena za stomak, rep ili sl.
- obzirom na uvjete i način lova (između ostalog i jiganje s jednokukom) nećemo zahtjevati da se kontrakuke stisnu, ali je korištenje peana ili sličnih pomagala za vađenje udice obvezno
- bodovanje se vrši na sljedeći način: dužina ribe u cm x koeficijent boda, s time da som nosi 1 bod, bucov, jez, mrena i štuka 1,5 boda a smuđ i grgeč 2 boda - min. dimenzije riba za bodovanje jesu: grgeč i jez 20 cm, smuđ 30 cm, štuka, mrena i bucov (bolen) 40 cm, som 50 cm
-takmičenje će trajati 4 sata, od 13:00 do 17:00 što u to doba godine predstavlja najlovnije doba dana,
- minimalan razmak od natjecatelja je 10 m, ukoliko isti ne dozvoli manje rastojanje
Boze dragi jel i tebi ovako lipo


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 07 stu 2007, 09:37

Bistro i ja sam ako Bogda dole,a nadam se i Diver,a bez Rose to nemoze da prodje :lol: :lol: :lol:











Bistro od Zndera!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 07 stu 2007, 23:43

Momci nek vam je bistro zelim vam velike ribe i dobro druzenje!

Blago vama. :cry:
slika

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 08 stu 2007, 00:20

Pozdrav svima !

evo oglas je tek dva dana "vani" a prijavilo se vec preko 40 takmičara, iz 5 zemalja, što me posebno veseli !
Za one koji dolaze iz daleka, molim da mi pošaljete kratak mail ili pp kako bih mogao organizirati smještaj na vrijeme, da nebi bilo na sam dan, drži nedaj !
Ne brinite, bit će dobra zabava,jela kolko želite, domaći specijaliteti, vina i ostalog !

E sad malo pojašnjenje zašto baš Dunav ?!

Mnoge kolege ribiči su me molili da jednom zimi organiziramo pecanje na Dunavu, dvaput smo morali u zadnje 2 godine zbog leda tu priču pomicali, pa smo odlučili da sad to bude početkom 12. mjeseca, kad smuđ dobro radi a leda najvjerojatnije neće biti.

Zašto mjesto Dalj ?

Iako poznam terene sjeverno i južno, ovo sam područje u zadnjih mjesec-dva intenzivno pratio, dosta riba nalovio, dosta ulova drugih kolega vidio, osim toga kamenit teren s različitim dubinama (od 2m do 24 m ) i platoima pruža po meni najpovoljnije uvjete zimskog ribolova. Staza je duga gotovo 2 km, pa neće biti gužve !

Koje mamce koristiti ?


U prvih sat vremena pravila nalažu korištenje mamaca iz programa monarch-dok (md-vobleri, slotteri i ostalo) . Prilikom izvlačenja broja, svaki će takmičar dobiti barem 2 takva mamca, i to ona koja su se na ovim terenima pokazali najuspješnijim. Dakako da ćemo imati i svoj štand gdje će se dodatno moći kupiti svi naši mamci.
Inače se na tom terenu za dana u većini slučajeva jigga raznim silikoncima (twisterima, šedovima itd) a kad se smrači riba prilazi samoj obali i tada su vobleri ( i zimi !!!) najlovniji izbor !

Proglašenje pobjednika
nakon završetka i prebrojavanja, dakle negdje oko 17:30 bit će proglašenje pobjednika, nakon toga večera i zabava za sve sudionike do kasno u noć !

eto nadam se da sam uspio pojasnit ono najbitnije, ukoliko bude pitanja, samo pitajte !

Dobro nam došli, u pitomoj Slavoniji vas čekaju prijatelji ribolovci - nema razloga za očekivanje bilo kakvih neugodnosti!

MD-Team
Boze dragi jel i tebi ovako lipo

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 24 stu 2007, 21:55

aktivno pratimo zbivanja na terenu i ovog tjedna ćemo Vas redovno izvještavati kakva je situacija, prije svega vodostaj Dunava:

slika

iako je Dunav zadnjih dana u priličnom opadanju, smuđ je aktivan u popodnevnim satima, najbolje između 15-16:30 h, zanimljivo da i mali smuđevi udaraju na krupne silikonce od 14/15 cm. U sat vremena dobio sam 6 riba, 2 od tog krupnije, do kraja tjedna će nadam se gristi još bolje !
Boze dragi jel i tebi ovako lipo


Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la a_elvir » 29 stu 2007, 12:27

Nek je bistro i sretno svim učesnicima 8)

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”