Pribor

Ovde postirajte teme koje su o ribolovnim tehnikama, priboru, sistemima i ostalim stvarima, a koje ne pripadaju u druge teme, ili su uopštene za sve teme

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 26 ruj 2006, 07:11

Jel ti ono rece da je musicarenje skupo :wink:
Pa brate mili NASA bi ti pozavidila :lol:
Kad "malo" bolje razmislim, nije ni cudo sto ribare niko ne shvata. Toliko toga na obali zbog tri udice u vodi!!! :wink:


Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 26 ruj 2006, 14:53

Bas tako Angler,al hebes sve ono sto na obali stoji,naj vazniji je "End Game" ustvari onih 50-60 cm u vodi na dnu sto stoji,to je zadovoljstvo za Sarana,ustvari dal za njega ili za mene pitanje je sad,(pa dobro u svakom slucaju ce biti nakon fotografisanja ponovo pusten u vodu)al ono sto stoji van vode na obali je bas moje licno zadovoljstvo.
Al moram jos i ovo dodati a to znaci da bi uspjesno prolazio na pecanju Sarana onda moras tri uslova naj vaznija da ispunis a to su :
1: Lokacija
2:Lokacija
3:Lokacija
Ili prosto receno :pronaci gdje se riba nalazi pa tu pecati,svaki drugi nacin je ovisan o faktoru "Srece".
Pozdrav Angler :wink:
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 26 stu 2006, 17:57

Drill sa tobom se slazem u 99% , a onaj jedan posto ,spada u cetvrtu stavku , barem kod mene !
u POTPUNOSTI SI UPRAVU pozizija ,pozicija ,pozicija ali cetvrto je mamac ,jer sam se iz iskustva uvjerio , riba je tu , ali ne prima ,poslije mjenjanaj mamca uspjeh!
Neko bi rekao sreca , kako tu srecu opravdati , sa nekoliko dana cekanja na isti mamac , a znam da je riba tu ( jer sam je gledao sa sonarom svaki dan , ali se nehrani) poslije mjenjanja mamca , sljedi uspjeh!
Sto znaci da je lokacija bila prava , ali mamac nije bio pravi za to vrjeme !
E to je ono , kod nas saranasa , mixs ,baza ,nosioc baze ,itd.. u koje i za koje vrjeme!
Nek je bistro i nedaj te se u ove zimske dane!

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 03 pro 2006, 00:11

Dril svaka cast pribor ti je mrak.

Za Sehu,
Seha sta bi mogao sa ovim cekrkom da lovim?
slika
slika
ambasadeur 6500-c3 2.
Bistrrrrrrrrrooooooooo
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 04 pro 2006, 00:51

mozes gofa , licu , palamidu itd. i sarana na razvlacenje
Bistro BiH NTV Hayat


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 04 pro 2006, 08:46

Tako je hero. Multiplikator je odlican za troling/panulanje ali ko se usteli da zabacuje sa njim moze zabaciti sistem dalje nego obicnom masinicom. Malo je nezgodan za nas koji smo navikli da motamo lijevom rukom pa kad uzmemo ovo kino onda nam sve naopako. :?

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 04 pro 2006, 09:55

Super momci onda cu da probam i sarana,istina je da nisam nikada pecao na ovaj rils-cekrk.To me zena iznenadila za rodzendan.Bila u pecaroskoj radnji i ovo joj tako ljepo izgledalo,uzela zena zbog boje,ha ha ha ha.Sta mi se svidza na ovom cekrku ima bit runner.A sto se tice motanja pa ja sam vec naviko desnom da motam zbog one povrede ruke.
Ok momci kad budem uhvatio prvu-cu ribu na ovaj cekrk javljam.
Bistroooooooooooooo!!!
P.S
Za anglera Sinoc sam gledao na Crnogorskoj tv lov pastrmke negdje u Kolasinu.Radila pastrmka i lipljen ko ludi,musice razne i ostali insekti.Isto tako na voblera,tacnije ruzno pace 4.Dali si slucajno gledao?
bistrooooooooooooooo!!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 04 pro 2006, 12:51

E vala imas zenu, svaka joj cast, a pretpostavljao sam da joj se boja svidjela. :lol: Mene moja nije iznenadila ni udicom :?
Uh da ne zaboravim, pazi prilikom zabacivanja da ti se ne stvori pticije gnijezdo na toj mashini ako joj nisi regulator za brzinu odmotavanja silka nastimao prema tezini sistema koji zabacujes :wink:

Na zalost nisam gledao tu emisiju jer nemam kablovske :cry:

hapica
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:26 ruj 2007, 10:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hapica » 26 ruj 2007, 12:05

Drillu,
Odlično,zavidim. Napiši molim te šta ti od opreme predstavlja najveće zadovoljstvo. Je li loviš u Bosni ili u inostranstvu. Bistro

cisek
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:24 sij 2008, 14:53
Lokacija:Engleska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la cisek » 26 sij 2008, 16:00

razbu i pastrmka, rijeka itchen
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
jah, jah

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la Seha » 04 vel 2008, 18:34

Lijepa pastrmka dobro dosao Cisek !
slika

cisek
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:24 sij 2008, 14:53
Lokacija:Engleska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la cisek » 05 vel 2008, 00:48

Hvala. Steta samo sto je bila vansezonska. To mi je burazer, uhvatio ju na kukuruz, a dok smo ju skidali sa udice ispao joj iz usta pes. Eto, prava ribolovacka.
jah, jah

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: Pribor

Post Postao/la DinGo » 27 vel 2008, 12:02

kad se samo jedan sarandjija predstavio, i ja cu skromno sa dva najdraza kompleta za varalicarenje.

Komplet za lagano varalicarenje
slika
slika
slika
slika
slika

komplet za standardno varalicarenje
slika
odabir varalica, cisto radi kompozicije slike
slika
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la svirac » 27 vel 2008, 16:16

DinGo je napisao/la:kad se samo jedan sarandjija predstavio, i ja cu skromno sa dva najdraza kompleta za varalicarenje.
Fino ... nego, kojom kamerom si slikao ovaj pribor i jel' ovo ikad bilo na vodi?
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la labud » 28 vel 2008, 03:28

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
dobar dobar
slike s neta ili si prof. paprazzo

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale tehnike, sistemi, uopštene stvari o ribolovu”