Pribor

Ovde postirajte teme koje su o ribolovnim tehnikama, priboru, sistemima i ostalim stvarima, a koje ne pripadaju u druge teme, ili su uopštene za sve teme

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pribor

Post Postao/la rusko » 06 ožu 2013, 19:31

montana je napisao/la:A plasticna slamcica od tetrapak soka izrezana na komadice da da savitljivost navucena na tippet do udice?? Samo naglas razmisljam... <jelmekotrazio>
U tom slucaju bolje je probati gumeno crijevo... ono se navuce preko oka udice i time fiksira koliko - toliko... plasticna cijev bi se ponasala kao i muhe na tubama... samo "pobjegne" prema stapu i ogoli iza sebe udicu i snjuru...

Nego... @Angler... zasto izbjegavati sajlu? Imas fine i tanke sajle sa plastificiranim omotom da ih mozes zavezati i fiksirati upaljacem... sajla je ipak najsigurnija...
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la montana » 06 ožu 2013, 19:41

Turbulencija? Ma kad je bal, nek' je makenbal! <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

sa buzirom ili kako Rusko kaze sa crijevom, samo da produzis vrat udice, tj. zastitis par cm najlona... Ma sajla majka!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la AlaS » 06 ožu 2013, 19:51

rusko je napisao/la: Imas fine i tanke sajle sa plastificiranim omotom da ih mozes zavezati i fiksirati upaljacem... sajla je ipak najsigurnija...
Eeeee to je to ovo i ja koristim srebrene ili sive je boje kupi se na metar ili koliko hoces i pravi sam sebi direkt na vodi duzinu ,jednostavno a bogami i drzi ,htjeo sam napisat post o ovim ali neda mi se ic do garaze da vidim na pakovanju kako se zove ta stvar pa odustadoh :grin: ,prije sam koristio Spro sajle ali previse krute ovo cudo sa upaljacem je rijesenje...
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la rusko » 06 ožu 2013, 20:36

Evo da se malo naslusate svedskog... na ovom videu imate sve sto je potrebno za jedan super dobar sistem musicarenja u moru ili pri lovu na zahebane predatore (ako sta treba prevesti, samo javite):


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9sXXm3PNgQo#![/youtube]

Ko prepozna mog mofa ima cokoladu od mene <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pribor

Post Postao/la angler » 07 ožu 2013, 07:55

Zlaja, zanimljivo ti ovo :wink:
Rusko, ne izbjegavam sajlu po noci i na one plasticne mrdiguz djidje ali po danu postaje problem. Koristio sam i koristim DAM-ove sajlice, mehke, jake, ne korodiraju cak ni u moretu ali ocito ih ribe nanjuse tj vide odsjaj. Cim je skinem i koristim monofil kudikamo je vise udaraca. Imam i plastificiranu sajlu Tiger ali corak.
Gledajuci clipove, citajuci o morskom musicarenju, vrlo rijetko da ko koristi sajlu. Ustvari koriste je najvise stukolovci. Sve su monofili ali zavidne debljine.
Ako sutra ne bude kijamet budem probam ovaj Trilene 0.35mm.


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pribor

Post Postao/la rusko » 07 ožu 2013, 08:11

A da pokusas samo sa ovim fazonom na dvije udice (sa videa) i muhom na tubi?

Ovaj komad sajle izmedju udica se ne vidi, pokrije ga strimer... a dovoljno je dug da zastiti sistem od zuba kada se riba zakaci.
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale tehnike, sistemi, uopštene stvari o ribolovu”