lov glista strujom

Ovde postirajte teme koje su o ribolovnim tehnikama, priboru, sistemima i ostalim stvarima, a koje ne pripadaju u druge teme, ili su uopštene za sve teme

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
lov glista strujom

Post Postao/la labud » 17 svi 2012, 22:57

Bistro

Nije me bilo odavno da se javim da sam ziv obaveze djevojka ma zivot neda da idem u ribu :)

Kontam za vikend na vodu malo pa treba glista kako doci do njih lahko...Ovako u TZ sam vidio momka kako armaturom i produznim kablom bukvalno bere ,gliste izlaze same .Objasnio mi kako ali nisam dobro skontao. Spoj napravim sklopka iskace stari galami vidi budale da podine itd... koju zicu trebam da spojim na zeljezo ili ima neki sistem da mi objasni tacno da se nenasmije bezveze :grin:


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov glista strujom

Post Postao/la Clavis » 17 svi 2012, 23:12

Haj kad vec mlada ima problema sa ribolovm razumijem te onda i moja se nesto punjta vazda,sta bi bilo da su mi hobi kafane, nego batali elektriku dok nisi istjerao 3. smjenu iz Kreke,
uzmi deterdzenta razgradi u vodi i prospi tamo gdje pretpostavljas da bi ih moglo bit, traje mozda duze al u svakom slucaju ih
natjera van. Nakupine humusa (mjesto gdje se odlaze pokošena trava), stajnjaci su omiljena mjesta glisti. Ne znam kakva ti je voda
pri ruci, rijecne gliste vole sljunkovito dno, u uvalicama gdje nema jake vodene struje, dovoljo je 10 cm zarovit i vec su tu a jos su bolje za ribolov jer su upadljivije nijanse

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov glista strujom

Post Postao/la rusko » 18 svi 2012, 05:06

Hoces strujom?

Onda probaj ovu elektricnu lopatu:

slika

:grin:
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov glista strujom

Post Postao/la Seha » 19 svi 2012, 11:54

To ko u onom vicu kad je Mujo ispricao Sulju kako strujom iz baterije nakupi gliste za sekund.
Prodje par dana sretne Suljo Muja ruka i glava u zavoju, na stakama sav u masnicama.
Staje bilo jarane?
Jebo te tvoje gliste!
Ja prvo probao baterijom i izadje ih 5-6.
Uzmem produzni iz kuce zabijem sipke izadje ih 20 tak.
Kontam da ne ushvali na vodi skinem zice sa dalekovoda zabijem ih u zemlju jarane izadje 40 rudara i prebise hljeb u meni. <valjanjeodsmijeha>

Nemojte sipati deterdzent i igrati se strujom ipak bi mi ribari trebali biti ti koji cuvaju prirodu. Dobre stare vile ili ako ti trebaju cesto napravi svoju malu farmu glista kad ti bude trbalo za ribolov uzmes koliko ti je dovoljno sto nepotrosis vratis nazad i zdra"o.
slika

Kamber
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:20 tra 2012, 08:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov glista strujom

Post Postao/la Kamber » 05 lip 2012, 15:34

labud je napisao/la:Bistro

Nije me bilo odavno da se javim da sam ziv obaveze djevojka ma zivot neda da idem u ribu :)

Kontam za vikend na vodu malo pa treba glista kako doci do njih lahko...Ovako u TZ sam vidio momka kako armaturom i produznim kablom bukvalno bere ,gliste izlaze same .Objasnio mi kako ali nisam dobro skontao. Spoj napravim sklopka iskace stari galami vidi budale da podine itd... koju zicu trebam da spojim na zeljezo ili ima neki sistem da mi objasni tacno da se nenasmije bezveze :grin:

Obzirom da imaš "fidovu sklopku" zaboravi na lov glista strujom... Ta metoda "glistolova" strujom jeste uspješna ali i rizična...
Nego iskoristi ovo kišno vrijeme pa između 21 i 23h naveče prošetaj malo po pokošenim parkovima sa lampom u ruci i možeš naći kišnih glista koliko ti treba, samo moraš biti oprezan i imati šafciger pri ruci jer kad ih obasjaš pokušavaju pobjeći pa ih je potrebno malo "podroviti" ....


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: lov glista strujom

Post Postao/la tare » 05 lip 2012, 18:53

I ja sam ih fatao kako Kamber rece,navece poslje kise lampu i ozezi,mozes 100 kila nafatat,samo sto nisam koristio sarafciger,samo je scepam rukom,ako utekne ima druga ne isplati se kopat :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale tehnike, sistemi, uopštene stvari o ribolovu”