elektro-ribolov

Ovde postirajte teme koje su o ribolovnim tehnikama, priboru, sistemima i ostalim stvarima, a koje ne pripadaju u druge teme, ili su uopštene za sve teme

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
zeljko_xt
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:17 vel 2007, 15:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
elektro-ribolov

Post Postao/la zeljko_xt » 17 vel 2007, 15:11

za pocetak pozdrav svim forumasima... Malo vas citam tu pa se odlucih registrirati odma postavit pitanje ;) ... Ko sto sam naslov veli imam nekih nepoznanica u vezi elektro ribolova.. zasto me to znima?.. Kolega ima dva ribnjaka mala cija je primarna namjena navodnjavanje vocki prilikom ljetnih susa.. u prvom manjem ima neke ribe i htjeli bi to preselit u novi veci, 30x30m i 7m dubine.. nesto jos planira extra pustiti unutra uglavno trebamo efikasno i cim lakse pohvatat sve iz ovog manjeg... malo sam se posluzio google-om da proucim tehniku elektro ribolova al mi neki pojmovi nisu jasni bas previse... imam mali agregatic 600w .. 220v ... kolko vidim treba istosmjerna struja .. pa samo mislili uzet 4 diode jace pa ih stavit u grecov spoj ..mislim da imamo cetiri 200 amperske .. uglavnom.. vidim da se katoda ili - stavi cim dalje od agregata u vpdu a ribe idu prema podmetacu iliti anodi tj + elektrodi ... jel bitno od kojeg su materijala elektorde.. znam da kod elektrolize je recimo pogodno da su bakar i cink il sl ... isto tako jel - zica mora bit izolirana pa samo na kraju bez izolacije.. cilj nam je ribu omamit te pustit kasnije , nikako ne ubit strujom .. ukrato ako netko moze malo vise reci o tom nacinu ribolova sto iz iskustva ili teoretskog znanja sto i kako ..
wannabe ribolovac


edib
Haman Štela
Postovi:55
Pridružen/a:17 ruj 2006, 22:13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

pozdrav

Post Postao/la edib » 17 vel 2007, 20:37

Kao prvo dobro dosao .

Nadam se da ti niko nece odgovoriti jer bi ovo mogli iskoristiti za krivolov na manjim rijekama i potocima :twisted: . Ako te interesuje raspitaj se u drugim ribnjacima a ja smatram da je to bolje uraditi mrezom . Izvini molim te , ali to je moje misljenje .

BISTRO i pisi o ribolovu :D :D

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 18 vel 2007, 22:06

Nezajebajite se sa strujom 600W je sasvim dovoljno da se preselite mjesto riba na ahiret..
NI mreze nisu prikladne za to jer se 90% riba osteti skidanjem krljusti i sluzi nakon cega nastaju infekcije.
Pecaljke u ruke spojite ugodno sa korisnim !
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale tehnike, sistemi, uopštene stvari o ribolovu”