Jezero Vogrscek

Za raju u inostranstvu koja žele podijeliti sa nama slike i podatke o vodama na kojim pecaju

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jezero Vogrscek

Post Postao/la austrijanac » 13 srp 2009, 21:53

4.JPG
3.JPG
2.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika BISTRO AUSTRIJANAC


Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la austrijanac » 13 srp 2009, 21:57

5.jpg
6.jpg
51.JPG
Moj Prijatelj
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika BISTRO AUSTRIJANAC

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la austrijanac » 15 srp 2009, 17:00

Ovo je izvjestaj sa jednog njemackog foruma koji je napisao moj prijatelj Andi o pecanju na jezeru Vogrscek.

Konacno 22.07.07. Auto prepuno prtljaga,opet vise nego je dozvoljeno. Nedjelja tog 22.07.07, a mi na putu za Sloveniju. Na nas (Austrijanca I Andija) ceka pet dana pecanja na jezeru Vogrscek. Nakon cetiri sata voznje stizemo kod austrijanceve svastike koja nam je nabavila karte. Moramo jos ostati na ruckus I konacno dva sata poslije stizemo na jezero. Ali nasa mjesta su zauzeta, neko kamperi su tu. Posto nase karte vaze tek od ponoci,idemo pronaci slobodno mjesto za pecanje. To je bilo teze nego smo ocekivali, jer sva dobra mjesta bila su zauzeta. Poslije sat vremena Ausrijanac pronalazi jedno mjesto, malo udaljeno od ostalih ribara alit u jos nismo pecali ,ovaj put cemo okusati srecu na tom mjestu. Razapeli smo sator I sa camcem isplovili oko 90m od obale da postavimo markere. Bacili smo I kg ribljih boilies I partikli. Moramo pozuriti da prije mraka montiramo nase pecaljke I druge takle. Kada smo zavrsili napravio nam je Austrijanac kafu. U ponoc smo otisli spavati. Noc je bila mirna I mogli smo se dobro ispavati.
Poslije dorucka otisli smo do drugih ribara da se raspitamo kakav je ulov, rekli su par malih riba za sedmicu (tri covjeka I devet stapova). Nasa ocekivanja o ulovu su se pomalo smanjila. Nadam se samo da je Austrijanac izabrao dobro mjesto I razdaljinu jer ostali su pecali na udaljenosti od 300m.
23.07. U 14 sati se oglasio delkim od austrijanca I podigao nas iz udobnih lezaljki, Austrijanac je uhvatio ljuskavog sarana od 7,45kg.
U 18:07 se opet oglasio se opet oglasio I nakon toga je bilo mirno.
24.07 U 09:01 oglasio se moj lijevi delkim, Austrijanac je bio u kupovini, tako das am morao sam ribu izvuci, bio je opet ljuskavi saran od 4,75kg.
13:25 Upravo smo rucali kad iznenada moj lijevi delkim, potrcao sam do stapa I pocela je borba sa ribom koja je uvijek vukla u pravcu drveca. Ali uspjesno sam je drzao dalje od grana I nakon 20 minuta uz pomoc Austrijanca na duseku je lezao ljuskavi saran od 10,56kg. Nakon toga citav dan je bilo mirno I u noci.
25.07 10:23 oglasio se austrijancev delkim I upecao je ljuskavog sarana od 4,58kg.
14:03 zacuo se lijevi delkim od Austrijanca I poslije kratke borbe upecao je glatkog sarana od 6,50kg.
17:12 Opet lijevi delkim od Austrijanca I hvata ljuskavog sarana od 5,10kg.
26.07 U 01:15 budi nas opet austrijancev delkim I opet ljuskavi saran 5,70kg.
U 05:10 lovi Austrijanac opet glatkog sarana teskog 6,52kg.
U 11:07 oglasava se moj delkim I pecam sarana od 5,38kg. Sljedeci run je bio moj jer u 14:00 lovim ljuskavog sarana 9,94kg.
U 16:37 oglasio se opet delkim od Austrijanca I ja hvatam na njegov stap ljuskavog sarana od 4,56kg jer je on otisao da kupi vodu. Zadnji run je bio u 18:53 na mom desnom stapu, ali bio sam jako iznenaden jer umjesto sarana upecao sam klena.
Noc je bila mirna, sljedece jutro morali smo nazad jer je Austrijanac morao na put. Zadovoljni smo se vracali kuci. Nas dvojica za nepunih pet dana upecali smo 12 sarana I jednog klena, pri tome je moj PB bio sa 10,56kg.
Kao I uvijek mogao sam se osloniti na austrijancev instikt I iskustvo, iako sam u pocetku pomalo sumnjao u ulov. To su bila 5 super dana na jezeru iako je jezero jako tesko za pecanje.
slika BISTRO AUSTRIJANAC

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la austrijanac » 15 srp 2009, 17:07

114.JPG
115.JPG
117.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika BISTRO AUSTRIJANAC

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la zajko » 15 srp 2009, 19:46

bistro majstori i dobro dosli na smolucu ja se iskreno nadam da cete takodje na ovom lijepom jezeru imati mnogo akcije i bar nekoliko riba preko 10 kg naravno ako nebude kakvog ekstremnog zahladjenja sobzirom da dolazite u novembru. <smrzlo> . <dernek> jedan od nacina da se covjek malo zagrije


Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la austrijanac » 15 srp 2009, 20:30

Bistro majstore, hvala na lijepim zeljama ali volimo izazove ha ha ponijecemo dobru vrecu za spavanje i <adipiva>, i puno dobre volje. Nadamo se da cemo vas sve upoznati.
Dobro hranite sarane da veliki porastu do novembra. <fotografija> <ribarcina>
slika BISTRO AUSTRIJANAC

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la ČupoCarp » 15 srp 2009, 21:08

Šator se seli gdje su šarani debeli !!!
slika

100% CARPING

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la austrijanac » 15 srp 2009, 22:11

@ CupoCarp

:D <sunce> :D <sunce> :D <sunce> :D <sunce> :D
slika BISTRO AUSTRIJANAC

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la zajko » 16 srp 2009, 15:22

nista sevi ne sikirajte sarani ce biti dobro nahranjeni,i iskreno vjerujem da cete imati mnogo fotografija sa debelim ribama za uspomenu sa jezera smoluca.

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la austrijanac » 16 srp 2009, 18:57

Hvala Zajko, i ja se nadam lijepim ribama, za jezero sam cuo posljednji dan mog godisnjeg u Bosni kod Zlaje u prodavnici. Vidio sam slike i on mi je ispricao za jezero , odmah sam otisao gore i odusevio se jezerom. Ali prije novembra ne mogu dobiti godisnji zato dolazimo tek u novembru. Nadam se da ce nas vrijeme dobro posluziti. <sunce>
Na njemacki forum sam vec postavio Smolucko i slike o njemu. Mnogi pitaju vec za jezero ali ja i kolega cemo da ga prvi testiramo ha ha. Jako se radujemo dolasku i sretni smo da sa nama komunicirate preko foruma jer ipak ne znamo nikog i sretni smo da uponamo tako ljubazne i iskusne ribare. <idila> <loza> <razanj>
slika BISTRO AUSTRIJANAC

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Vogrscek

Post Postao/la zajko » 19 srp 2009, 21:04

nema potrebe da se zhvaljujes pa valjda stranice i forumi poput ovog i sluze zato da se ljudi upoznaju razmjenjuju misljenja i iskustva i naravno pomazu jedni drugima koliko je moguce u datom momentu ,ovaj puta mi cemo pomoci tebi i tvom drustvu da se prijatno osjecate na jednoj od nasih voda ko zna mozda i neko od nas navrati negdje blizu vas naravno kad nam ukinu vize za putovanje ,pa cete i vi pomoc ,i naravno jedna od ljepota ribolova jeste da se uspostavljaju pozitivne vibracije izmedju ljudi sirom svijeta,moram da ti kazem da imas prelijepih fotografija koje si postavio na stranicu puno pozdrava i BISTRO

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale vode u regionu i svijetu na kojim lovite”