Dunav kod Zemuna

Za raju u inostranstvu koja žele podijeliti sa nama slike i podatke o vodama na kojim pecaju

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dunav kod Zemuna

Post Postao/la deda » 02 ožu 2011, 20:19

Posto zivim u Zemunu (gde mi je I marina u kojoj cuvam camac ) u njegovoj okolini I pecam.U okolini Beograda postoje samo dva saranska mesta od kojih jedno (Vojne baste) polagano gubi na dubini jer mocna reka lagano zasipa peskom dno I zatvara uzvodni ulaz tog rukavca!Drugo mesto se zove Beljarica I zauzima deo od 1179 do 1182 kilometra Dunava.Moj “logor” se nalazi tacno preko puta table sa oznakom 1180 kilometra I tu sam punih 12 godina!Lepog pecanja I lepo druzenja je tu bilo da u knjigu moze da stane osim zadnje dve godine kada je gospodin saran prestao da saradjuje sa pecarosima!Letos sam tri dana sonarom precesljao citav teren u potrazi za promenama koje bi mogle uticati na losije pecanje.Nista drasticno se nije promenilo osim neznatnih osilacija dubine koje ne mogu bitno da uticu na pecanje.Da bude jos interesantnije , gospodin je tu , nigde nije otisao !Pokusao sam sve sto znam , menjao , kupovao nove arome kukuruza , menjao udice , najlone ,duzinu predveza ali nije pomoglo!Jedina uteha (ako je uopste uteha) je sto I druge kolege prolaze isto.Jedino objasnjenje je da ili mu je tako doslo ili ,najgore moguce , da je neko prosao strujom u zelji za lakom zaradom!Kao na mnogim mestima u citavom region krivolov je nesto sa cime se vodi borba , vise ili manje uspesna.Dok traje sezona taj deo je pun camaca tako da razbojnici nemaju sansu za svoj rad ali problem je kada mi svi odemo.Da steknete bar priblizan utisak gde evo slike koja je slikana sa mog camca samo sto sada grane ne vire iz vode , uklonio sam ih zbog gostiju kao sto je ovaj na slici!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la angler » 02 ožu 2011, 20:30

Mjesto zaista lijepo izgleda. Da je druga riba u pitanju rekao bih da je to mjesto zaposjeo neki predator. Neobjasnjena desavanja sa ribom u zadnje vrijeme se manje vise svugdje desavaju iz nama neznanih razloga jer to sa ribama se odjednom desi, a ne postepeno da bi prepisali ribokradicama.

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la deda » 02 ožu 2011, 20:45

Interesantno je to sto kazes za predatore.Neces verovati , stalno drzim jedan kederovan stap a ulovi smudja su retki!Jos gore je sto kolega uzvodno od mene baca maltene pod moj camac i vrlo lepo prolazi!Takodje se to desava i drugaru koji peca nize od mene!Nisam zabrinut zbog toga , ponekad se salimo kako smudj zna da nije moj ljubimac pa nece da me ometa!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la senad » 02 ožu 2011, 22:17

Mi smo ove godine 2 puta po 5 dana bili na Višegradskom jezru i imali samo jednu ribu...i ona nam spala.A jato cijelo nedaleko od nas, ko drogirani, na površini.
2012, sta li ? :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la deda » 03 ožu 2011, 00:04

Ako je 2012 da mi ove povadimo licne rekorde pa onda kako bude! :grin:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran


scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la scorp » 03 ožu 2011, 11:51

A jeste probali na boile, njih ne spomenuste u svom postu, samo ste spomenuli kukuruz?
Isto tako na mjestima gdje se saran mnogo lovio na kukurz prestao je da ga uzima. Tu su se kao dobra rjesenja pokazala da se uzme kukuruz u drugoj boji, ali je isto tako i slanutak dobro lovio na takvim mjestima.
Ipak mislim da bi tu nakon nekoliko dana hranjenja s boilama sa aromom prirodne hrane koja se tu nalazi, donijelo dobre rezultate.
I na kraju ne vjerujem da se radi o krivolovcima jer ste rekli da ste teren pregledali sonarima i da su pokazali da je ''gospodin'' jos uvijek tu, znaci ima ga.

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la deda » 03 ožu 2011, 12:50

Sve je probano sto znam!Izgleda da su takve godine bile.Kod krivolova strujom se desavaju cudne stvari sa ribama , mozda im ubija apetit?Najverovatnije je da se pomalo proredila riblja populacija i da se ,iz nekog razloga ,manje kretala.Sto se prihrane tice ,hranim intezivno pocetkom sezone kuvanim kukuruzom (kome nedozvoljavam da prokisne da moras stavljati masku kada otvoris kantu) i lagano smanjujem tako da od polovine augusta bacim ujutru i uvece jednu manju kuglu pogotovo sto je nizvodno od mene (gde viri ono granje) sprud koji zadrzava hranu koju bacaju kolege uzvodno!E sad , moze biti da je mesto ,a mislim na citav potes prehranjeno jer ima kolega koje sipaju kukuruz nemilice tako da gospodin nema potrebe da luta za hranom nego sedi i ceka!!Pred nama je nova sezona , videcemo!Do tada ,cim vreme dozvoli spremam rezervno mesto koje sam obisao nekoliko puta ove zime kada je vreme to dozvolilo.Jedna od mana tog mesta je sto je udaljeno 15 km od moje marine i pitanje je kada odem kuci na kupanje , dali cu moci da ponovo tu pecam.Pogotovo ako snime da imam ulova!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la Seha » 03 ožu 2011, 16:01

Pozdrav deda i dobro nam dosao.. Prosla sezona je bila posebna po mnogo cemu i ulovi su svugdje bili van svih ocekivanja. Duga zima je prolongirala ritam prirode - od razvoja prirodne hrane do mrijesta ribe itd. Tako da i netreba da nas cudi sto je prosla sezona malo podbacila nadajmo se da ce ova sezona biti bolja. ;)
Kazes siguran si da su sarani jos uvijek tu ? Jel vidite sarane kad se suncaju, kada se prevrcu na povrsini ili ste do tog zakljucka dosli uz pomoc sonara ? Sonar je po meni nesto poput prica rekla - kazala! Smanjen apetit za vasim mamcima moze vrlo lako biti da se veliki som (ili vise njih) permanentno parkirao na toj poziciji. Sto se tice smudja i manji sarani (300-400 grama) ce bezbrizno da plivaju tik do jata jer to nije velicina koju smudj preferira, ali ako je som u pitanju somcina tada se ni veliki sarani neosjecaju sigurno te se sele daleko od tog mijesta makar i po cijenu da moraju uloziti puno vise energije u potrazi za hranom.
Mislim da nije problem zasicenost mijesta odredjenim mamcem jer Dunav je velika rijeka gdje se nomadska jata sarana svremena na vrijeme sele uz i niz vodu, znaci stacioniranim saranima se pridruze i ovi nomadi koji nepovezuju ukusna zrna sa opasnoscu.
Zasicenost odredjenim mamcem se uvijek veze za manja jezera gdje riba vremenom vodjena losim iskustvom krene izbijegavati te mamce. Ukoliko prirodni resursi nemogu prehraniti populaciju riba one ce se prije ili kasnije morati vratiti i tom izvoru hrane od kog ima hajd recimo averziju. Logicno da bi plivale moraju papati.
Moram priznati pomalo ti zavidim. Hladna piva, meza, suncobran i mozak na pashu .......... Bistro
slika

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la deda » 03 ožu 2011, 19:43

Pokusacu da vam docaram kako to kod mene izgleda!Konfiguracija dna je stepenasta , sa izrazenim odsecima.Naima ,pecam sa "cetvrte obale" kako mi kazemo jer je prethodne tri Dunav odneo!Dubina po stepenicima se krece od minimum 3,5 metara na kraju camca , pa redom ,oko 8 ,zatim 12 i slag od nekih 20 metara dubine!!Naravno uz otstupanja zbog promene vodostaja!Svaki pokusaj zabacivanja na ovu dubinu od 12 m. zavrsava se gubitkom sistema , naravno ako uspete da zadrzite olovo jer Dunav na toj dubini ne priznaje olovo tezine 150 grama!Stavljati teza opterecenja je vec tezak fizicki rad i skoro siguran gubitak ulova!Otezavajuca okolnost je sto sisteme zbog krsa na dnu plasiramo gotovo u kvadratni metar cistine koju imamo na raspolaganju!

Somova ima doduse kupaju se na nekih 40 metara od obale a zadnjih 6 godina sa camca nije upecan tezi od 3 kg!Cesto uvece sedimo na obali i osluskujemo raubovanje somova i najblize je na oko 20 metara od obale!

Ima sarana ,susrecemo se redovno svakog jutra ranom zorom dok rade na svojoj higijeni!Vrlo cesto mi ni netreba jutarnje umivanje jer sam u roku od pet minuta mokar od njihovog prskanja!

Jos ovo , mislim da ostale kolege bacaju previse primame , nemilice bacaju kukuruz ne vodeci racuna o kolicini!!

Moj camac slikan iz uzvodnog kampa!
DSC08605.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la deda » 03 ožu 2011, 19:48

Ukoliko nisam dosadan , mali dodatak!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la tare » 03 ožu 2011, 20:32

Ma kakvi deda samo kaci :grin:
A i kod nas je slabo saran radio na svim rijekama,ja sam u avgustu puno isao ujutro zorom varalcirat i svaki put bi bio jedan ciko sto je sarana ganjao,kaze za 2 mjeseca 2 ulovio,a ima ih...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la Seha » 03 ožu 2011, 21:55

Ma idi begaj sto bi rekao her Zika "Dunava nikad dosta" ;)
Znaci som je tu ali i saran. Pa moze biti da je pored vec navedenog mjesto kako ti kazes pretovareno hranom jer od milion i trista dvadeset i osam hiljada zrna treba docekati i biti sretan da uzme bas tvoje zrnevlje na udici. Ako ga jos hrane sirovim kukuruzom onda mu treba par dana da se otarasi tog tereta.
slika

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la deda » 03 ožu 2011, 22:07

Hrane ga nekuvanim , ostavljenim da uskisne tako da kada otvoris poklopac obrve otpadaju!!Nikakvi argumenti ne pomazu!Ma koliko se trudio covek ne vredi!!Pogotovo kada dodje petak kada krenu da sipaju , uzas!E , onda dodje nedelja pa sve pobacaju iz camca u vodu od mesa pa nadalje!!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la scorp » 04 ožu 2011, 00:07

Ne treba ti gora stvar od toga sto bacaju nekuhan kukuruz jer ribi koja ga pojede treba dosta vremena da ga svari, a vece kolicine mogu bit cak i stetne po zdravlje sarana.
Pored toga i kukuruz koji ostave da ukisne (fermentira) moze bit stetan. Imao sam priliku citat o tome jedno istrazivanje. Fermentacija kukuruza je pozeljna do određene granice, ali nakon te granice pocinju da se stvaraju otrovi koji mogu nastetit ribi. Tanka je granica između fermentacije i toksikacije, pa ni to nije lose izbjegavat ako se moze.
U pravu si sto ih savjetujes protiv takvog nacina hranjenja jer time samo odmazu, nikako ne pomazu.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dunav kod Zemuna

Post Postao/la masterbih » 04 ožu 2011, 00:36

Da bi ukiseljen mamac bio lovan potrebna mu je odredjena mjera kiselosti, tacnije Ph 4, a i da takav ostane jer varijacija prema gore ili dole, nikako nevalja zato i nemamo rezultata.
Sta se zapravo desava prilikom kiseljenja odnosno prilikom procesa fermentacije:
Zahvaljujuci radu mikroorganizama prisutnih u vazduhu dolazi do promjene njegove strukture, a preporucljivo je sledece:
Da prvo krenu bakterije mlijecno kiselog vrenja te svojim enzimima pocnu da razgradjuju secer, te se kod idealnih uslova pretvara u mlijecnu kiselinu, e bas tu je potrebno sve zaustaviti jer je mamac idealan, a mala prisutnost sircetne kiseline ne smeta toliko, ali sta nastupa dalje..
Mamac nastavlja sa fermentacijom jer nemoze dugo da ostane u gore navedenoj fazi koja je idealna za ribolov, na nasu nesrecu nastupaju bakterije kiselog vrenja i razgradjuju ugljene hidrate na sircetnu kiselinu i alkohol sto nikako nije dobro za riblji organizam, na samom kraju dolazi jos gore bakterije buterno kiselog vrenja, a mamac poprima uzegli kiseli miris zato sto su svi ugljeni hidrati koji su ostali degradirani u buternu kiselinu te poprima cestice toksicnog otpada kao sto su vodonik, ugljen dioksid i ostali tipovi bakterija i gljivica koji su otrovni. Takav mamac nema dovoljno mlijecne kiseline koja bi ih prirodno konzervirala, te ga je potrebno baciti, ali ne u vodu vec u kantu za smece!

Nastavak i sve detaljno ovde: Zitarice za sarana i amura

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale vode u regionu i svijetu na kojim lovite”