RIBOLOV LICE NA USCU BOJANE

Za raju u inostranstvu koja žele podijeliti sa nama slike i podatke o vodama na kojim pecaju

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
RIBOLOV LICE NA USCU BOJANE

Post Postao/la Seha » 28 pro 2006, 15:09

Potreban mi je kontakt telefon nekog vodica za ribolov LICE na uscu Bojane u Crnoj Gori.. BISTRO

slika


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 28 pro 2006, 15:41

Zna Stanko Popovic iz Ribolovackog Magazina ....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 28 pro 2006, 16:01

Zna Stanko ! A kako ja da saznam kad nepoznajem Stanka ?

Postavio sam pitanje i na tom sajtu !

Hvala Svirac

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 29 pro 2006, 03:29

HAHHAHA, OJJ MAJKO DRAGA!!!!
StariAlas

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 29 pro 2006, 08:49

Seha, sto te tocno zanima, ja znam tamo neke ljude a imam i dobrih iskustava, lica i hama su mi nakon mladice najdraze ribe, konkretuziraj pitanja, nacin lova, mamci, udarno vrijeme, mogucnost smjestaja, ......
Boze dragi jel i tebi ovako lipo


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 29 pro 2006, 13:11

Dok lovio sam licu prije 15 tak godina u blizini Orebica i ta me riba tada fascinirala svojom brzinom i borbenoscu iako su najvece koje sam imao na stapu bile oko 2-3 kg.Citao sam u nekom ex yu magazinu da je usce Bojane meka za velike lice koje tu ulaze iz mora prateci cipola na njegovom svadbenom putu..Cuo sam da ih love klasicnim varalicarenjem sa nekim njihovim silikoncima zvanim jeguljice. Ja sam to cinio manje vise uspjesno sa home made kasikama koje sam morao motati 200 kmh kako bi isprovocirao napad lice u 90% slucajeva mi samo doprati varalicu do noga.Mozda sam negdje i grijesio :roll:

Dok sve sto imas da kazes o Lici sve me interesuje....Nacin ribolova na Bojani,ime i tel nekog od vodica koji posjeduje camac, i naravno najvaznije koji su udarni periodi.Sto se tice smjestaja ja sam okorijeli sarandzija pa gdje ja tu i sator sa mnom (nema nista ljepse od budjenja tik do vode)..

Hvala i Bistro u 2007 !

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 29 pro 2006, 16:13

Seha je napisao/la:Zna Stanko ! A kako ja da saznam kad nepoznajem Stanka ?

Postavio sam pitanje i na tom sajtu !

Hvala Svirac
Sta fali sto ga ne znas? Imas broj redakcije ili mail ... nazoves lijepo ili napises mail .... jeboga ti! :roll:
U jednom od ranijih brojeva ima njegov tekst o lici na Bojani i tim dugackim silikonskim varalicama koje ljudi dole samo izradjuju. A love ih i na, hajmo reci, neki drifting, natakare zivog cipola i pustaju ga niz struju ... itd ...
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 29 pro 2006, 19:48

Svirac hvala ti na pomoci. (malo sale nije na odmet). :wink: .Pitanje sam postavio i na forumu tog magazina.Evo i Dok se ponudio i hvala vam za sve informacije maznucu po jednu i za vas ako skontam nekog ko ima camac na uscu Bojane :wink: ..
Bistro

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 29 pro 2006, 20:43

uz mnogo domacih (koji bas i ne vole strance u svojim vodama), jedan od "kontinentalnih" profesionalaca je zasigurno Macika iz Beceja, ludo je hrabar i uporan, zato i ima takve uspjehe, povezat cu te s njim svakako, a mozes pratiti i Monarch-Dok Tim kad budemo isli na snimanje na Bojanu, bit ce tu i ostalih dobrih ribolovaca kao sto je Dragan Kujacic ili Nikola Bokun, a i moja malenkost !

Istina je da ti treba full speed za licu i hamu, mi lovimo na 9-10 milja pa je ponekad i to sporo, pokusat cu skenirat neke fotke mamaca cim se vratim u ured, a od nasih woblera zasigurno ih je najvise potukao DOK 12 dubokoronac kojem te milje i nisu problem !!!

Uff sad sam u vremenskoj stisci al uzet cu si vremena i napisati vise na ovu temu u ovom forumu cim prije . . .
Boze dragi jel i tebi ovako lipo

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 30 pro 2006, 07:16

Evo bas sam dobio informaciju sa foruma Ribolovackog Magazina da mjestani bas i nisu voljni nekog "stranca" izvesti pentom na usce Bojane! Iskreno govoreci koliko poznajem sebe platicu dozvolu i isplovit sa svojim zodiac-om.

Dok ako ti ispadne kakav tel broj javi muntam jos neke informacije od neke raje koja je nekad davno lovila na Bojani.

Nezna Lica kome se zamjerila !


Pozdrav svima

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale vode u regionu i svijetu na kojim lovite”